Kwarantanna w przypadku 45-latka skończyła się tragicznie
unsplash_Raymond T.
Autor Aneta Młodawska - 23 Marca 2020

45-latek przebywał na kwarantannie domowej. Policja bada przyczynę jego śmierci

Kwarantanna jest przeznaczona dla osób, które mają podejrzenie danej infekcji wynikające z dużego ryzyka zakażenia. Osobą objętą izolacji był pewien 45-letni mężczyzna, który zmarł w sobotę. U pacjenta istniało podejrzenie zakażenia koronawirusem, jednak przyczyna jego śmierci nie jest jeszcze znana.

Kwarantanna to izolacja osób zdrowych, które miały kontakt z osobami chorymi lub podejrzewanymi o zakażenie koronawirusem. Podczas kwarantanny w żadnym wypadku nie można wychodzić z miejsca, w którym się ona odbywa. W przypadku 45-letniego pacjenta sytuacja wyglądała podobnie.

Mężczyzna przebywał w kwarantannie, gdyż istniało u niego ryzyko zakażenia koronawirusem. Policjanci stale kontrolują osoby objęte izolacją, by upewnić się, że nie narażają one innych na niebezpieczeństwo. W przypadku 45-latka powodem interwencji był brak kontaktu z pacjentem.

Japoński lek na grypę może pokonać koronawirusa. Obiecujące wyniki badańJapoński lek na grypę może pokonać koronawirusa. Obiecujące wyniki badańCzytaj dalej

Kwarantanna w przypadku 45-latka skończyła się tragicznie

Gdy funkcjonariusze policji przybyli do mieszkania jednego z mężczyzn, który miał w nim przebywać, nikt im nie otworzył. By sprawdzić, co dzieje się z pacjentem, wezwali do pomocy strażaków. Ci umożliwili policjantom wejście do mieszkania. Na miejscu okazało się, że mężczyzna zmarł.

— Nie wiadomo jeszcze jaka była przyczyna jego śmierci. Mężczyzna czekał na przeprowadzenie testów, więc nie wiadomo, czy był zakażony koronawirusem — poinformował starosta głogowski, Jarosław Dudkowiak.

Choć nieznana jest jeszcze przyczyna śmierci mężczyzny, służby wiedziały wcześniej, że ma on problemy ze zdrowiem. Jak podaje portal popularne.pl, dokładną przyczynę śmierci pacjenta będzie można określić dopiero po sekcji zwłok. Jest to pierwszy w Polsce przypadek śmierci osoby przebywającej na kwarantannie domowej z powodu epidemii.

— Apeluję do władz o wykonywanie jak największej ilości testów. Nie może być tak, że osoby, które nie mogą jechać do szpitala zakaźnego, czekają kilka dni na wykonanie badania. To dla nich też dodatkowy stres. Najsmutniejsze jest to, że ta osoba czekała na testy. Wzywam ministra, aby te testy były, aby nie okłamywać społeczeństwa. Osoby w kwarantannach mają problem z wykonaniem testów. — dodał starosta głogowski Jarosław Dudkowiak.

Dzisiaj grzeje: 1. Wiadomo już, kim była zmarła zakażona 37-latka. Miała styczność z wieloma dziećmi, niepokojące doniesienia

2. Przyłapali Kaczyńską na gorącym uczynku. Ręce opadają na widok, co wyrabia w trakcie kwarantanny

Oświadczenie w sprawie wydał także wojewoda dolnośląski, Jarosław Obremski.

— W związku ze śmiercią 45-letniego mieszkańca Głogowa w dn. 21.03.2020 informuję, że obecnie nieznana jest przyczyna zgonu i trwa badanie okoliczności śmierci mężczyzny. Apeluję o powstrzymanie emocji i wypowiedzi, bo dopiero opinia lekarzy i wynik postępowania wskażą przyczynę śmierci. Jednocześnie w odniesieniu do słów Starosty Głogowskiego Pana Jarosława Dudkowiaka informujemy, że obecnie mamy wystarczającą ilość testów i są one wykonywane systematycznie. — czytamy w komunikacie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Liść laurowy jest nie tylko jedną z najzdrowszych przypraw świata. Ma też inne super działanie
  2. Lekarze dostaną wytyczne, których zakażonych nie ratować. Druzgocące doniesienia z zagranicznego kraju
  3. Objawy mogące świadczyć o nowotworze u dziecka. Nie wolno ich lekceważyć
  4. Media dotarły do szczegółów wypadku Małgorzaty Kożuchowskiej. Prawdopodobną przyczyną nieuleczalna choroba
  5. Choroby, które sieją największe spustoszenie. Odpowiadają za śmierć ponad połowy Polaków
  6. W sklepie możesz mieć problem przy kasie. Mają prawo odmówić ci sprzedaży

Następny artykuł