Fatalne wieści dla setek Polaków. Jeden z krajów UE przywraca obowiązkową kwarantannę dla obywateli naszego kraju

kwarantanna obowiązkowa
unsplash.com/Camila Perez
Autor Natalia Niewczas23.10.2020

Najnowsze informacje nie spodobają się wielu Polakom, wraca obowiązkowa kwarantanna. Doniesienia trafiły do mediów dnia 23 października, restrykcja wejdzie w życie szybciej, niż można by się tego spodziewać. Podróżni muszą liczyć się z utrudnieniami.

Już od najbliższej soboty obowiązkowa kwarantanna będzie utrudniała podróże Polaków. Jeden z krajów Unii Europejskiej zdecydował się bowiem na zaostrzenie restrykcji. Każdy, kto nie będzie stosował się do przepisów, musi liczyć się z możliwością poniesienia dotkliwej kary finansowej sięgającej nawet 25 tys. euro.

Zostawiła noworodka na ulicy. W ręce osób, które odnalazły dziecko, wpadł poruszający listZostawiła noworodka na ulicy. W ręce osób, które odnalazły dziecko, wpadł poruszający listCzytaj dalej

Od soboty obowiązkowa kwarantanna dla Polaków

Już od soboty 24 października na Polaków udających się do Niemiec zostanie nałożony obowiązek odbycia 14-dniowej kwarantanny. Nasz zachodni sąsiad będzie akceptował także sytuacje, w których podróżny ma przy sobie negatywny wynik testu na obecność koronawirusa.

Jak podaje portal webniusy.com, ponowne wprowadzenie kwarantanny dla obywateli Polski wynika z pogarszającej się sytuacji epidemiologicznej w naszym kraju. W czwartek Niemiecki Instytut Roberta Kocha ocenił bowiem, że Polska to teren zagrożony.

Obowiązek kwarantanny dla przyjezdnych z Polski wejdzie w życie w najbliższą sobotę 24 października od godziny 12:00. Osoby, które decydują się na podróż do Niemiec z terenów uznanych za zagrożone, muszą przedstawić adres miejsca pobytu urzędnikowi do spraw zdrowia.

Każdy, kto nie będzie posiadał wówczas negatywnego testu na COVID-19, musi liczyć się z obowiązkiem odbycia kwarantanny. Test potwierdzający lub wykluczający obecność niebezpiecznego patogenu w ciele pacjenta powinien być wykonany na 48 godzin przed przekroczeniem granicy.

Dzisiaj grzeje: 1.Od soboty cała Polska stanie się czerwoną strefą? Jest zapowiedź Mateusza Morawieckiego
2.Magda Gessler nie owija w bawełnę. Puściły jej nerwy i zażenowana postanowiła po raz pierwszy w historii skomentować
3. WHO popełniło karygodny błąd w sprawie koronawirusa? Wielu rwie włosy z głowy po miażdżącej opinii naukowców

Oszuści oferują Oszuści oferują "cudowne" środki chroniące przed koronawirusem. Nie dajcie się oszukaćCzytaj dalej

Możliwe będzie również wykonanie testu na terenie Niemiec (na lotnisku bądź w punkcie przy dworcu kolejowym). Osoby przybywające ze stref określonych jako “zagrożone” nie będą musiały płacić za badanie.

Wiceminister Spraw Zagranicznych sugeruje, że na obowiązkowej kwarantannie wprowadzonej przez władze Niemiec z pewnością się nie skończy.

- Trzeba się przygotować na to, że takie rozwiązania będą wprowadzane przez różne kraje - przekonuje Paweł Jabłoński.

Paweł Jabłoński dodaje, że w obliczu wzmożonego zagrożenia epidemiologicznego warto pomyśleć o przełożeniu podróży na inny termin, o ile jest to oczywiście możliwe. Nic nie wskazuje bowiem na to, by w najbliższym czasie epidemia miała w Polsce wyhamować.

Od soboty nowe obostrzenia. Na jakie zmiany Polacy muszą się przygotować?Od soboty nowe obostrzenia. Na jakie zmiany Polacy muszą się przygotować?Czytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Lidl natychmiastowo wycofuje hitowy produkt. Może doprowadzić do uszczerbku na zdrowiu
  2. Urząd Skarbowy wprowadza kontrowersyjne zmiany. Czekają nas wszystkich, Polacy nie mogą uwierzyć
  3. Minister Zdrowia przekazał złe wieści. Już w przyszłym tygodniu może nas czekać gigantyczny wzrost zachorowań
  4. Adam Niedzielski przygotowuje się na najczarniejszy scenariusz. Szpitale tymczasowe w każdym mieście wojewódzkim
  5. Pilny apel do wszystkich chorych od lekarza rodzinnego. "Ludzie, chodźcie do nas, na co czekacie?"
  6. Miliony Polaków ma chorobę, która zwiększa ryzyko śmierci przy koronawrusie. Dla własnego dobra nie powinni podróżować
  7. Szpital na stadionie powstaje w ekspresowym tempie. Właśnie pokazali zdjęcia, robią wrażenie

Następny artykuł