Są już najnowsze prognozy. Podano możliwą datę zahamowania epidemii w Polsce

Kwarantanna: przewidywany koniec
pixabay_iXimus
Autor Damian Witoń29.03.2020

Kwarantanna obowiązuje w Polsce już od jakiegoś czasu. Wielu ludzi z niecierpliwością oczekuje jej końca i zadaje sobie pytanie o jego termin. Firma zajmująca się analizą statystyczną, postanowiła spróbować przewidzieć koniec epidemii.

Kwarantanna w naszym kraju trwa już od jakiegoś czasu. Wielu ludzi zastanawia się, kiedy wreszcie nadejdzie koniec epidemii i zacznie się normalne życie. Specjaliści starają się udzielić odpowiedzi na nurtujące ich pytanie, podając prognozy na przyszłość.

Nie żyje niemowlę zarażone koronawirusem. Okazuje się, że patogen może być groźny również dla najmłodszychNie żyje niemowlę zarażone koronawirusem. Okazuje się, że patogen może być groźny również dla najmłodszychCzytaj dalej

Kwarantanna dalej obejmuje całą Polskę. Wielu ludzi zadaje sobie pytanie o, to kiedy wreszcie się skończy

Epidemia koronawirusa stale rozprzestrzenia się na terenie naszego kraju. Aby w możliwie jak największym stopniu ograniczyć jej skutki, rząd zdecydował się objąć go kwarantanną. Wiąże się ona z licznymi ograniczeniami nałożonymi na życie publiczne. Szkoły są pozamykane, dzieci uczą się przez internet, obowiązuje zakaz organizowania zgromadzeń publicznych i imprez masowych, a wiele firm zleciło swoim pracownikom pracę zdalną.

Zmiany, jakie nastąpiły wraz z wprowadzeniem wyjątkowego stanu w Polsce, są trudne do zniesienia dla wielu obywateli. Z niecierpliwością oczekują oni końca epidemii i szukają informacji na temat tego, ile jeszcze może potrwać. Odpowiedzi na to pytanie postarała się udzielić firma ExMetrix. Według niej w niedalekiej przyszłości czeka nas znaczna poprawa sytuacji.

Jak podaje portal dzienniklodzki.pl, firma ExMetrix jest platformą modelowania i prognozowania procesów gospodarczych i rynkowych oraz procesów demograficznych. Do swoich obliczeń wykorzystuje najnowszej generacji oprogramowanie służące do statystycznej analizy danych. To właśnie ono posłużyło firmie do zbadania dokładnego przebiegu epidemii w krajach, w których wystąpiła ona wcześniej niż w Polsce.

Zebrane dane uwzględniają oczywiście kadrę medyczną, przygotowanie, zaopatrzenie szpitali i szereg innych zmiennych, które mają wpływ na przebieg rozwoju epidemii w każdym kraju. Na ich podstawie stworzono symulację sytuacji związanej z rozprzestrzenianiem się patogenu SARS-CoV-2 po Polsce i przedstawiono możliwy rozwój wydarzeń, jaki może czekać nas w najbliższej przyszłości.

Według prognoz firmy ExMetrix liczba osób zarażonych koronawirusem w naszym kraju w szczytowym momencie wyniesie około 9 tysięcy. Zostanie osiągnięta do dnia 20 kwietnia. Po tej dacie według analityków epidemia zacznie ustępować. Przewidują oni również, że najszybszy przyrost zainfekowanych osób wystąpi w okresie od 28 marca do 8 kwietnia. W tych dniach przybywać ma około 400 chorych na dobę. Dużo ma jednak zależeć od postawy obywateli naszego kraju. Jeżeli będziemy stosować się do zaleceń, które mają ograniczyć rozwój epidemii, wspólnie zadbamy o lepszą przyszłość.

Dzisiaj grzeje: 1. Media ostrzegają przed nowym wirusem z Chin. Jest czego się obawiać?

2. RMF podał nieoficjalne szczegóły nowych obostrzeń. Szykują się wielkie ograniczenia

-Nasze modele przewidują łagodniejszy przebieg epidemii niż w przypadku państw zachodniej i południowej Europy. Aby rzeczywiście tak się stało potrzeba wysiłku społecznego polegającego na stosowaniu się do wprowadzonych restrykcji i ograniczeń, tym bardziej iż modele ExMetrix prognozują, że wchodzimy właśnie w decydującą fazę epidemii.- informuje Zbigniew Łukoś, prezes firmy ExMetrix.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Dowiesz się kto mimo zakazów zorganizował domówkę na 25 osób i zagotujesz się z wściekłości
  2. Informacje o kolejnych ograniczeniach. Nowe zasady od jutra, nie pójdziemy już na spacer?
  3. Objawy mogące świadczyć o nowotworze u dziecka. Nie wolno ich lekceważyć
  4. Media dotarły do szczegółów wypadku Małgorzaty Kożuchowskiej. Prawdopodobną przyczyną nieuleczalna choroba
  5. Choroby, które sieją największe spustoszenie. Odpowiadają za śmierć ponad połowy Polaków
  6. Polacy coraz bardziej się boją. Radykalni internauci chcą większych obostrzeń

Następny artykuł