Kwarantanna nie przez każdego pacjenta traktowana jest poważnie
unsplash_Annie Spratt
Autor Aneta Młodawska - 30 Marca 2020

Kobieta zwróciła uwagę 27-latkowi, że nie przestrzega kwarantanny. Od razu się na niej zemścił

Kwarantanna jest przeznaczona dla osób, które mają podejrzenie danej infekcji wynikające z dużego ryzyka zakażenia. Z uwagi na ogromną ilość zakażeń w ostatnim czasie, rząd zdecydował się podjąć kolejne kroki, by opanować epidemię. Niestety nie wszyscy zdają sobie sprawę z zagrożenia i zdarza się, że niektórzy celowo narażają na zakażenie innych.

Kwarantanna spowodowana epidemią wirusa SARS-Cov-2 dotyczy coraz większej ilości osób. Koronawirus, który prowadzi do choroby COVID-19 wciąż się rozprzestrzenia, a liczba jego ofiar przekroczyła już 33 tys. Choć najwięcej zachorowań odnotowano w państwach takich jak Chiny, Włochy, Iran, Korea Południowa i Hiszpania, liczba ofiar koronawirusa rośnie także w Polsce. Dotychczas odnotowano 1862 przypadków zakażenia patogenem.

Do tej pory w ramach walki z wirusem zarządzono m.in. zamknięcie granic naszego kraju dla cudzoziemców i przerwę w zajęciach w placówkach oświatowych. Ponadto zawieszone zostały międzynarodowe pasażerskie połączenia lotnicze i kolejowe. By zatrzymać falę zachorowań, rząd wprowadził stan epidemii. Niestety nie wszyscy zdają sobie sprawę z powagi sytuacji i celowo narażają innych na utratę zdrowia.

Zaskakujące wyznanie. Pacjenci opowiedzieli o swoich objawach COVID-19Zaskakujące wyznanie. Pacjenci opowiedzieli o swoich objawach COVID-19Czytaj dalej

Kwarantanna nie przez każdego pacjenta traktowana jest poważnie

Jak podaje portal se.pl, młody mężczyzna z Zamościa, który wrócił niedawno z zagranicy, wykazał się skrajną nieodpowiedzialnością. 27-latek zignorował kwarantannę i naraził sąsiadkę swojej koleżanki na kontakt z wirusem. Obecnie mężczyzną zajmuje się policja, prokuratura i sanepid.

Do sytuacji doszło, gdy 27-latek, który niedawno wrócił z zagranicy, postanowił odwiedzić swoją znajomą w bloku przy ul. Piłsudskiego. Mieszkająca tam sąsiadka zauważyła mężczyznę i postanowiła zainterweniować.

– Kobieta zwróciła mężczyźnie uwagę, że powinien zgodnie z procedurami po powrocie z zagranicy pozostać w domowej izolacji. Zdenerwowany mężczyzna w odpowiedzi na jej uwagi przybliżył się do niej i umyślnie zakasłał jej w twarz – relacjonuje asp. Dorota Krukowska-Bubiło z Komendy Miejskiej Policji w Zamościu.

Po wszystkim 27-latek i jego koleżanka uciekli, a sąsiadka o zajściu zawiadomiła policję. Jak się okazało, dzień wcześniej pacjent też był w tym bloku. Mężczyzna nie zwracał uwagi na zasady tzw. kwarantanny społecznej i narażał wiele osób na niebezpieczeństwo.

Dzisiaj grzeje: 1. Media ostrzegają przed nowym wirusem z Chin. Jest czego się obawiać?

2. Ważny apel pielęgniarki ws. koronawirusa. Nikt o tym nie mówi, szczególne niebezpieczeństwo dla kobiet

– Policjanci z zachowaniem wszelkich środków ostrożności zatrzymali 27-latka. O incydencie zostały powiadomione służby sanitarne. Zgromadzone przez śledczych w aktach sprawy dowody w sprawie podejrzenia popełnienia przez 27-latka przestępstwa trafiły do Prokuratury Rejonowej w Zamościu – dodaje Krukowska-Bubiło.

Wirus SARS-CoV-2, który prowadzi do choroby COVID-19 wciąż się rozprzestrzenia, a liczba zakażonych przekroczyła już 721 tys. Najwięcej zachorowań odnotowano w państwach takich jak USA, Chiny, Włochy, Iran, Wielka Brytania i Hiszpania.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Dowiesz się kto mimo zakazów zorganizował domówkę na 25 osób i zagotujesz się z wściekłości
  2. Tony Halik zostawił żonie kopertę, którą miała spalić po jego śmierci. Zajrzała jednak do środka i zamarła, nie wierzyła
  3. GIS ostrzega przed produktami reklamowanymi jako środki przeciwwirusowe, które pojawiają się w internecie. Większość z nich nie przeszła badań klinicznych
  4. Są już najnowsze prognozy. Podano możliwą datę zahamowania epidemii w Polsce
  5. W Chinach złagodzono kwarantannę. Specjaliści obawiają się nowej fali zarażeń
  6. GIS: ważne zalecenia dla osób noszących okulary i soczewki kontaktowe. Jedna rzecz może uratować ich przed zakażeniem

Następny artykuł