Lech Wałęsa o własnej śmierci
PHOTO: TRICOLORS/EAST NEWS 26.06.2014 Walesa Lech - konferencja N/Z:Lech Walesa
Autor Natalia Niewczas - 12 Sierpnia 2020

Porażające słowa Lecha Wałęsy. Polityk przewiduje ile będzie jeszcze żył

Lech Wałęsa to prezydent, który z pewnością zapisze się na kartach historii Polski w szczególny sposób. Legendarny polityk przeszedł operację poważnej choroby oczu. Wizyta w szpitalu najwidoczniej skłoniła go do refleksji nad własnym życiem.

Lech Wałęsa w ubiegłym roku przeszedł operację usunięcia zaćmy. Laureat Pokojowej Nagrody Nobla opuścił szpital po kilku dniach i szybko wrócił do pracy. Jak się jednak okazuje, zdaniem polityka jego zdrowie wkrótce podupadnie.

Ogłoszono poważne zmiany w szkolnictwie. Wszyscy uczniowie będą się musieli dostosowaćOgłoszono poważne zmiany w szkolnictwie. Wszyscy uczniowie będą się musieli dostosowaćCzytaj dalej

Lech Wałęsa o własnej śmierci

O Lechu Wałęsie słyszał chyba każdy Polak. Urodziny w 1943 roku w Popowie polityk został uhonorowany jedną z najbardziej prestiżowych nagród na świecie - Pokojową Nagrodą Nobla. W ubiegłym roku przeszedł operację usunięcia zaćmy - choroby, która wedle statystyk WHO zalicza się najczęściej odbierających ludzki wzrok schorzeń. Pobyt w gdańskiej klinice zmotywował Lecha Wałęsę do zabrania głosu w sprawie własnej śmierci.

Według doniesień portalu wiadomości.radiozet.pl brak pracy to ostatnie, na co może narzekać Lech Wałęsa. Jak sam twierdzi, jego kalendarz wypełnia szereg planowanych wykładów i innych spotkań na okres najbliższych pięciu lat. Polityk nie jest jednak pewien, czy w ogóle wyznaczonych terminów dożyje.

- Jeszcze z pięć lat przetrzymam i więcej żywota nie planuję na tym świecie (...). Wie pan, w mojej rodzinie nikt tak długo nie żył, ja i tak najdłużej żyję z naszej rodziny! I daję sobie jeszcze pięć lat życia. A jak będę dłużej żył, to nie będę wtedy zadowolony - wyjaśnia były prezydent.

Dzisiaj grzeje: 1. Minister Zdrowia ostrzega. Czy cała Polska zostanie objęta czerwoną strefą?
2. Niemcy w wielkim pościgu za uciekającym Polakiem. Sceny jak z filmu, wszyscy zdębieli

Życie Lecha Wałęsy obfitowało w doniosłe wydarzenia i nieoczekiwane zwroty akcji. Polityk, jak wspomina, mimo to odczuwa wyraźne znużenie.

- Ja chcę nowości widzieć, oczekuję na przejście. Tu na tym świecie jestem już znudzony, ale tam mnie nie chcą jeszcze - dodaje.

Lech Wałęsa jest laureatem nie tylko Pokojowej Nagrody Nobla - został uhonorowany wieloma innymi, zagranicznymi odznaczeniami. Należą do nich Medal UNESCO czy niemiecki Order Zasługi.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Niebawem zapadnie kluczowa decyzja dla wielu rodzin. Rząd zapowiedział nowe wytyczne
  2. Czy tym ludziom nie jest wstyd? Zdjęcie znad Morskiego Oka, które mówi więcej, niż tysiąc słów
  3. Gigantyczna pomyłka Ministerstwa Zdrowia. Raport, który zwala z nóg
  4. Chciała tylko wyciągnąć zabawki swojej córki z wody. Tragiczna śmierć 39-latki
  5. Tragiczne wiadomości obiegły media. Nie żyje 230 osób, z każdym dniem ofiar przybywa
  6. Para młoda uciszyła księdza podczas ślubu, żeby rzucić monetą. Goście nie mogli uwierzyć, gdy poznali powód niezwykłego zachowania

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł