Lech Wałęsa wieszczy katastrofę i apeluje. "Jeśli nie posłuchacie starego Wałęsy, to poginiecie wszyscy"

Lech Wałęsa
Screen Polsat News "Graffiti"
Autor Klaudia Bochenek22.08.2020

Lech Wałęsa gościł w programie "Graffiti" w Polsat News. Były prezydent ustosunkował się nie tylko do sytuacji na Białorusi, ale odniósł się też do wynagrodzenia pierwszej damy i zabrał głos w sprawie pandemii koronawirusa. Grożąc palcem stwierdził, że jeśli nikt go nie posłucha, wszyscy umrą.

Lech Wałęsa nie ukrywa swojego niezadowolenia z działań podejmowanych przez rząd w związku z walką z koronawirusem.Ma rady dla polityków. Rozwiązania, jakie przedstawił były prezydent, są banalnie proste.

Artur Barciś z mocnym apelem do Polaków. Artur Barciś z mocnym apelem do Polaków. "Czy was niektórych po..." [WIDEO]Czytaj dalej

Lech Wałęsa grzmi: "teraz dostaliście tylko ostrzeżenie"

Prowadzący program "Graffiti" Piotr Witwicki spytał swojego gościa, jak ocenia przygotowania się do nadchodzącej drugiej fali koronawirusa. Jesień jest już blisko, a tym samym sezon zachorowań na grypę i obniżona odporność milionów Polaków. Nikt nie spodziewał się, że Lech Wałęsa zwróci się do widzów takimi słowami. Zaapelował do polityków, aby zasiedli do wspólnego stołu i przeanalizowali wszelkie możliwe rozwiązania. Tylko to może uratować wszystkich przed zgubą, czyli przed drugim uderzeniem COVID-19.

- To jest pogrożenie ludzkości palcem. Następna choroba będzie tak wielka, jeśli nie posłuchacie starego Wałęsy, to poginiecie wszyscy. Musicie usiąść do stołu i zauważyć w tej opoce te tematy są większe niż państewka, niż kontynent. Są globalne. Zróbcie listę tematów, które nie mieszczą się w naszych państewkach i strukturach. Jak zrobicie tę listę, to wtedy zastanowicie się, jak rozwiązać, jakie programy dopasować. I wtedy przeciwstawicie się następnemu uderzeniu. Teraz dostaliście tylko ostrzeżenie - mówił Lech Wałęsa w Polsat News. Od razu zaproponował jednak rozwiązanie na odpowiedź, że istnieją instytucje takie jak np. Unia Europejska. Były prezydent stwierdził, że od zgoła 20 lat proponuje Francuzom, Włochom i Niemcom następujące wyjścia:

Dzisiaj grzeje: 1. Rozpoczęcie roku szkolnego może być opóźnione. Podali możliwe terminy, ważny apel nauczycieli

2. Banki wyciągają ręce po nasze pieniądze? Oszczędności zagrożone nową opłatą

- Jedno rozwiązanie na remontowanie struktur, w tym Unii, bo nowe rzeczy wymagają nowych rozwiązań. Jeśli to się będzie udawało to idźcie za remontem Unii i innych organizacji. A jeśli nie - przygotujcie drugie rozwiązanie, jeśli nie da jej się zrobić i pozwólcie Polsce i Węgrom, aby rozbili starą unię i wszystkie organizacje, a pięć minut po rozbiciu wy proponujecie w trójkę nową unię i nowe organizacje - tłumaczył w programie "Graffiti" Lech Wałęsa.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ogromna zmiana w Polsce już dziś. Odczują ją wszyscy
  2. Gwiazda Polsatu odeszła w ciszy. Teraz już nikt o niej nie pamięta, choć była wspaniałą aktorką
  3. 10-letnia dziewczynka zaszła w ciążę. Porażające, kto okazał się ojcem
  4. Wzruszające wyznanie Magdy Gessler. Zmaga się z ciężką chorobą, prześmiewcy powinni teraz dwa razy się zastanowić
  5. Możesz zapłacić nawet 10 tys. zł grzywny, ministerstwo ostrzega. Przepis wchodzi w życie od 1 września
  6. Zazdroszczą jej wszystkie kobiety. Ma 70 lat a wygląda jak nastolatka. Jak to możliwe?

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł