Skandaliczne zachowanie ginekologa. Pacjentka była zażenowana
pixabay.com/orzalaga
Autor Barbara Bujar - 1 Lipca 2020

Skandaliczne zachowanie lekarza. Pani Karolina o wszystkim opowiedziała

Lekarz to zawód, którego przedstawiciele powinni wykazywać się profesjonalizmem, ale przede wszystkim kulturą osobistą i wyrozumiałością w stosunku do pacjenta. Dla kobiet szczególnie ważne jest, aby takie zasady wyznawał ich ginekolog. Niestety nie zawsze specjalista, do którego uda się pacjentka, potrafi zachować się w odpowiedni sposób. Dokładnie tak było w przypadku pani Karoliny, która zażenowana postanowiła opowiedzieć o jednej ze swoich konsultacji. Zachowanie ginekologa, do którego się udała, było skandaliczne.

Wizyta u ginekologa to bardzo ważna sprawa dla każdej kobiety. Lekarz powinien być kulturalny, delikatny, ale przede wszystkim wyrozumiale i indywidualnie podchodzić do problemów każdej swojej pacjentki. Mimo rozwoju medycyny, nadal nie wszystkie kobiety potrafią otwarcie mówić o swoich dolegliwościach, a nawet zwyczajna wizyta kontrolna jest dla nich powodem do wstydu i wielu obaw. Niestety, czasem zdarza się, że ich niepokój okazuje się być uzasadniony. Pani Karolina doświadczyła tego na własnej skórze.

Prawdziwa tragedia. Dwójka dzieci wypadła z okna na 9. piętrzePrawdziwa tragedia. Dwójka dzieci wypadła z okna na 9. piętrzeCzytaj dalej

To, co powiedział lekarz, było nie na miejscu. Pani Karolina wyszła z gabinetu oburzona i zażenowana

Kobiety, które wybierają się na konsultację ginekologiczną, niekiedy bardzo długo szukają odpowiedniego specjalisty. Dla pacjentki liczy się przede wszystkim komfort, który nie zawsze jest zapewniany. Każda z nich obawia się niestosownych komentarzy albo dwuznacznych spojrzeń. W rozmowie z Wirtualną Polską opowiedział o tym lekarz Robert Jędra, którego zdaniem żaden specjalista nie powinien dopuszczać do takich sytuacji.

- Nie jesteśmy od tego, aby oceniać prezencję pacjentki, tylko zaplanować jej leczenie. […] Komfort poprawiają małe gesty, które budują pozytywną atmosferę. […] Należy podkreślić, że my nie wymagamy, nie narzucamy im dresscode’u, nie jesteśmy od tego. Naszym zadaniem jest stworzenie warunków, które pozwolą zmniejszyć stres – wypowiedź cytowana jest na portalu webniusy.pl

Do takich zasad zupełnie nie zastosował się ginekolog, do którego udała się pani Karolina. Jego zachowanie i oburzające komentarze spowodowały, ze pacjentka opuściła jego gabinet zestresowana i zażenowana. Po zdarzeniu postanowiła opowiedzieć o swoim przykrym doświadczeniu w rozmowie z Wirtualną Polską

- Na każdej wizycie słyszałam uwagi odnośnie moich warg sromowych, że pewnie jakieś zakażenie będę miała. W czasie tej ostatniej lekarz zażartował sobie, że boję się usiąść na fotel, że po co ten wstyd (…) Był niedelikatny, oceniał mój strój, mówił, że dobrze, że założyłam spódnicę, bo przynajmniej jest przewiew– zwierzyła się.

Dzisiaj grzeje: 1. Kobieta piła ocet jabłkowy każdego dnia przez miesiąc. Efekty były zaskakujące

2. 500 plus. Ogromna zmiana ws. wniosku na 2021 rok

Pani Karolina była w szoku, zupełnie nie wiedziała, co odpowiedzieć na te niestosowne komentarze. Uznała, ze zachowanie lekarza było skandaliczne. Kontrola z pewnością pozostanie dla niej jednym z gorszych wspomnień i przez długi czas będzie stanowić dla niej ogromną barierę w pójsciu do innego specjalisty.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nagły protest w samym centrum polskiego miasta. Zbiera się ogromny tłum, co tam się dzieje?
  2. Awantura między zwolenniczkami Trzaskowskiego i Dudy przerodziła się w prawdziwą bójkę. W ruch poszedł różaniec
  3. Ciągłe zmęczenie i senność nie powinny być lekceważone. Mogą świadczyć o poważnej chorobie
  4. Jego niedobór katastrofalnie wpływa na organizm człowieka. Pierwsze oznaki powinny być sygnałem do działania
  5. Nie żyje wybitny muzyk. Jego utworów słuchały miliony ludzi z całego świata
  6. Reprezentacja Polski rozegrała pierwszy mecz po pandemii. Prawdziwy pogrom, rywalki bez szans

Następny artykuł