lekarz tłumaczy: przyczyny wzrostu wirusa
fot. https://pixabay.com/ vperemencom
Autor Klaudia Gaicka - 1 Sierpnia 2020

Dlaczego ostatnio w Polsce padają rekordy zakażeń koronawirusem? Lekarz wyjaśnia

Lekarz tłumaczy, z czego jego zdaniem wynikają ostatnie rekordy dobowych zachorowań. Przyczyny tych zatrważających statystyk lekarz dopatruje się w naszych działaniach i nie tylko. Lekarz wyjaśnia, że również politycy wprowadzili nas niedawno w błąd.

Lekarz wyjaśnia skąd tak ogromny przyrost zakażonych na koronawirusa. Ostatnie dni były wyjątkowo obfite w nowych chorych, jednak tendencja wzrostowa utrzymuje się już od początku miesiąca.

Zaskakujące słowa ministra Szumowskiego o obowiązku zakrywania ust i nosa. Nawet problemy z oddychaniem nie są wymówkąZaskakujące słowa ministra Szumowskiego o obowiązku zakrywania ust i nosa. Nawet problemy z oddychaniem nie są wymówkąCzytaj dalej

Lekarz tłumaczy, skąd nagle tak gwałtowny przyrost zachorowań na COVID-19

Łukasz Durajski, pediatra, specjalista medycyny podróży i ekspert WHO w rozmowie z portalem Medonet.pl wyjaśnił skąd tak gwałtowny wzrost.

- Jesteśmy dwa tygodnie po wyborach, podczas których weszliśmy w kontakt – to pierwsze podejrzenie. Druga kwestia to absolutna swoboda, jeżeli chodzi o zachowywanie odległości w przestrzeni i brak maseczek, szczególnie w sklepach. Sklepy zaczynają stanowić spory problem, już widać taki trend. Ministerstwo Zdrowia debatuje właśnie nad wprowadzeniem kontroli w sklepach. To bardzo widać wystarczy wejść do galerii handlowej, żeby zobaczyć osoby bez maseczek, które rozsiewają zakażenie – wyjaśnia.

Lekarz wskazuje, że Polacy nie stosują się do podstawowych wytycznych, które obowiązują. Mowa oczywiście o dystansie społecznym, myciu rąk oraz maseczkach noszonych w przestrzeniach zamkniętych.

- To trzy najtańsze metody, bez ingerencji w nasz organizm: bez szczepień i bez leków. A do tego bardzo skuteczne - podsumował.

Co więcej, duży wpływ na wzrost zakażeń mają spotkania i imprezy wśród młodych osób.

- Mówi się, że młodzi nie chorują na COVID-19., ale wystarczy popatrzeć na przykład Hiszpanii, żeby zobaczyć, że wśród młodych doszło do fali zachorowań przez wspólne imprezy - tłumaczy.

Innym źródłem zakażeń są wesela i pogrzeby, w których uczestniczy bardzo dużo osób. Lekarz radzi jednocześnie, w jaki sposób zabezpieczyć się przed trudnym, który nas czeka.

Dzisiaj grzeje: 1. Z pozoru zwykłe 5 groszy może być warte ogromne pieniądze. Chodzi o jeden szczegół na monecie
2.Dramatyczna sytuacja na Ukrainie. Za naszą wschodnią granicą padają rekordy zachorowań
3. Wypłacając pieniądze z bankomatu możesz się mocno zdziwić. Czekają duże zmiany przy wypłatach

- Przed sezonem jesienno-zimowym, czyli, jak ja go nazywam grypowo-covidowym, warto skorzystać ze szczepień, bo może okazać się, że jesienią służba zdrowia będzie kompletnie niewydolna – mówi Durajski.

Lekarz zaleca trzy szczepienia. Przeciw grypie, pneumokokom i krztuścowi. Uważa, że te szczepienia, ochronią nasz układ oddechowy i zapobiegną ewentualnym powikłaniom.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Niewiarygodne sceny w centrum Warszawy tuż przed godziną „W”. Tysiące osób było świadkami
  2. Koronawirus w Westfield Arkadia. Potwierdzono zakażenie u pracownika sklepu
  3. 500 plus w postaci gotówki może przestać funkcjonować. Zamiast tego rodzice mają dostać coś innego
  4. Pilna akcja ratunkowa na wodzie. Nagle załamała się pogoda, dzieci nie mogły wrócić na brzeg
  5. Wszyscy czekali, Morawiecki w końcu przemówił w Polsacie nt. Szumowskiego. Rozwiał wątpliwości co do przyszłości ministra
  6. Podczas transmisji na żywo widz zauważył podejrzany szczegół na szyi dziennikarki. Interweniował, okazało się, że pilnie potrzebuje operacji
  7. 17-latek ożenił się z 51-latką. Jak wyglądają i jak im się wiedzie 18 lat później?

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł