lekarze brutalnie pobici
unsplash_Jonathan Borba
Autor - 3 Lutego 2020

Dwóch lekarzy zostało pobitych. Bliski zmarłego nie wytrzymał

Lekarz jest osobą, na którą często spada obowiązek powiadomienia rodziny pacjenta o jego śmierci. Często spotyka się to ze skrajnymi emocjami. W wyniku śmierci starszego mężczyzny chorego na koronawirusa, jego bliskiemu puściły nerwy. Dopuścił się on brutalnego pobicia dwóch lekarzy.

Lekarz, choćby najlepszy, często jest bezradny wobec wielu chorób. W przypadku wirusa z Wuhan, który jakiś czas temu spowodował śmierć 68-letniego mężczyzny, także nie dało się nic zrobić. Zięć zmarłego postanowił jednak obarczyć winą dwóch lekarzy i brutalnie ich zaatakować. Do pobicia doszło na oddziale objętym kwarantanną. Jak podaje portal O2.pl, sprawcą czynu był mężczyzna z rodziny ofiary, który przebywa obecnie w areszcie.

Przypomnijmy, że już ponad dwieście osób nie żyje po zarażeniu koronawirusem a około dziesięciu tysięcy przebywa w szpitalach. Choroba wciąż rozprzestrzenia się w Chinach i całym świecie. Niebezpieczeństwo związane z epidemią sprawiło, że Komisja Europejska zaapelowała do unijnych krajów, by informowały o środkach bezpieczeństwa, jakie stosują w walce z wirusem, oraz o kontrolach na lotniskach.

Objawy udaru mózgu. Każdy z nas powinien je znaćObjawy udaru mózgu. Każdy z nas powinien je znaćCzytaj dalej


Lekarz został pobity podczas pracy

Osobą, która zaatakowała lekarzy, jest zięć zmarłego. Dowiedziawszy się o stracie bliskiego, zdenerwował się na specjalistów i brutalnie ich pobił. Mężczyzna rzucił się na lekarzy, zaczął okładać ich pięściami, a nawet gryźć. Rozerwał on ochronne kombinezony i maseczki lekarzy, które chronią ich przed złapaniem wirusa. Zięć zmarłego został już aresztowany przez policję, po czym wszczęto dochodzenie. Jak dotychczas wiadomo, jeden z lekarzy doznał ciężkich obrażeń i sam musiał trafić na oddział. Nie jest pewne, czy lekarze będą mogli powrócić do swoich obowiązków, gdyż istnieje obawa, że zostali zakażeni wirusem.

Zdumiewający jest fakt, że mimo iż specjaliści zostali dotkliwie zaatakowani, nie żywią urazy do sprawcy pobicia. Widzą oni szczęście w nieszczęściu, gdyż dzięki temu zajściu uwaga ludzi bardziej skupi się na chorobie, i być może podejdą oni uważniej do kwestii ochrony przed wirusem. Wiele państw zastosowało środki ostrożności przeciw wirusowi i wstrzymało połączenia z Chinami. Rosja całkowicie zamknęła granice, a Włochy i Wielka Brytania zawiesiły loty do Azji. Każdy obywatel wracający z Chin zostaje poddany kwarantannie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Para młoda razem z gośćmi weselnymi zginęła na miejscu. Tragedia chwilę po ślubie
  2. Syn znanego polskiego polityka wśród oskarżonych o grupowy gwałt. Sprawa za zamkniętymi drzwiami
  3. Sygnały, które daje nasze serce, gdy ma już dosyć. Nie wolno ich lekceważyć
  4. Według niektórych jest najzdrowszym owocem na świecie. Wystarczy jeść raz dziennie
  5. Właściwości czystku. Zdecydowanie zbyt mało osób po niego sięga
  6. Z trumny dochodziły dziwne dźwięki, wtedy dokonano odkrycia. Kobieta urodziła dziecko w grobie

Następny artykuł