Lekarz znalazł żywego karalucha w uchu pacjenta
fot. pixabay.com/Movidagrafica
Autor Karol Zaborowski - 3 Lipca 2020

W czasie snu ciągle słyszał drapanie. Lekarz nie wierzył własnym oczom

Lekarz w czasie swojej praktyki zawodowej może natknąć się na naprawdę niecodzienne przypadki. Chociaż nawet mając na koncie lata doświadczenia, wciąż może zgłosić się pacjent, który zaskoczy swoją przypadłością.

Lekarz w czasie swojej pracy musi niekiedy zmagać się z niecodziennymi przypadkami. Do szpitali stosunkowo często zgłaszają się pacjenci, w których ciałach można znaleźć jakieś ciało obce. W tym jednak przypadku do ciała mężczyzny dostał się pasażer na gapę i nie chodzi o pasożyta.

Owady u wielu osób wywołują lęk i obrzydzenie, ale nawet mimo naszych usilnych starań nie unikniemy kontaktu z nimi. Szczególnie karaluchy są przez nas postrzegane jako obrzydliwe szkodniki, a ich pojawienie się w domu może oznaczać długą i niełatwą walkę.

Pierwsze objawy cukrzycy. Nie wolno ich lekceważyćPierwsze objawy cukrzycy. Nie wolno ich lekceważyćCzytaj dalej

Lekarz zajrzał do ucha pacjenta i nie wierzył własnym oczom

W poszukiwaniu bezpiecznego schronienia owady mogą zawędrować w naprawdę dziwne miejsca. W tym wypadku mały karaluch postanowił schować się w uchu pewnego mężczyzny.

Jak podaje portal abczdrowie.pl, do wszystkiego doszło 24 czerwca w Zhuhai, w prowincji Guangdong w południowych Chinach. To właśnie w tym mieście do szpitala zgłosił się pacjent, który uskarżał się swędzenie oraz ból ucha. Co więcej, w czasie snu ciągle słyszał dźwięk przypominający skrobanie.

Dzisiaj grzeje: 1. Jest jednym z najcięższych do wykrycia nowotworów. Lekarz tłumaczy, co powinno zwrócić naszą uwagę

2. Nowy sondaż przedwyborczy. Widać przetasowanie, Duda straci stołek?

Kiedy laryngolog Yi Changlong zajrzał do kanału słuchowego swojego pacjenta, spostrzegł w nim małego karalucha. Owad doszedł aż do błony bębenkowej, którą niestety uszkodził, dzięki czemu mógł się żywić krwią mężczyzny.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zaskakująca decyzja popularnego kebaba. Nie masz maseczki? Nie będziesz obsłużony
  2. Maryla Rodowicz ujawniła wysokość swej emerytury. Artystka może już tylko załamać ręce
  3. Ciągłe zmęczenie i senność nie powinny być lekceważone. Mogą świadczyć o poważnej chorobie
  4. Jego niedobór katastrofalnie wpływa na organizm człowieka. Pierwsze oznaki powinny być sygnałem do działania
  5. Nie żyje wybitny muzyk. Jego utworów słuchały miliony ludzi z całego świata
  6. Polski gwiazdor wdał się w bójkę pod warszawskim klubem. Kiedy pokazał, jaką część ciała stracił, odebrało nam mowę (FOTO)

Lekarz w pierwszym momencie nie wierzył własnym oczom, jednak musiał reagować bardzo szybko, aby nie doszło do poważniejszych urazów. Najpierw owad został sparaliżowany kroplami znieczulającymi, a następnie wyciągnięty za pomocą pęsety. Co ciekawe, jeszcze tego samego dnia doktor przyjął dwójkę pacjentów z tymi samymi objawami.

Następny artykuł