Lekarz zauważył u pacjenta niepokojącu objaw
fot. pixabay.com/sasint
Autor Karol Zaborowski - 11 Października 2019

Podczas prostego zabiegu lekarze zauważyli niepokojącą rzecz. Teraz 15-latek jest przykuty do łóżka

Lekarz dzięki swojej wiedzy i doświadczeniu może dostrzec znacznie więcej niż pacjent. Niestety niektóre choroby mogą wyglądać bardzo mylnie i przypominać nawet wrastające włosy na plecach. Na szczęście 15-latek został zdiagnozowany w porę.

Lekarz powinien dysponować szeroką wiedzą nie tylko związaną ze swoją specjalizacją. Dzięki temu nawet podczas najprostszej wizyty specjalista może dostrzec objaw, który umknął uwadze pacjenta lub został przez niego zbagatelizowany. Niestety wiele chorób może dawać bardzo mylne dolegliwości, które przeciętna osoba w ogóle nie powiązałby z niebezpieczną chorobą.

15-latek z Wysp Brytyjskich imieniem Chae Ruffold udał się do szpitala na prosty zabieg na dużym palcu u nogi, jednak podczas operacji lekarz spostrzegł coś, co przykuło jego uwagę. Nastolatek miał wrastające włosy tuż przy kości ogonowej, które okazały się niezwykle rzadką chorobą.

Zabrał Annę Przybylską i Patricka Swayze. Kiedy rozpoznasz u siebie objawy, będzie już za późnoZabrał Annę Przybylską i Patricka Swayze. Kiedy rozpoznasz u siebie objawy, będzie już za późnoCzytaj dalej

Lekarz spostrzegł u pacjenta objaw bardzo rzadkiej choroby

Okazało się, że u 15-latka wytworzyła się torbiel włosowa, która najczęściej pojawia się u młodych mężczyzn i może nawet prowadzić do rozwinięcia się komórek rakowych u chorego. Torbiel tworzy się w momencie, kiedy włosy wrastają w głąb skóry, tworząc coraz to większą przestrzeń. Na zewnątrz wyglądała jedynie jak mała narośl, ale lekarz natychmiast zlecił dodatkowe badania.

Kiedy przyszły wyniki, Chae Ruffold musiał przejść jak najszybciej operację, podczas której lekarze mieli się pozbyć rosnącej torbieli. Niestety nastolatek musiał czekać na swój zabieg aż 7 miesięcy. Co więcej, po operacji w ciele 15-latka pozostała dziura o średnicy aż 7 centymetrów, przez co Chae jest teraz przykuty do łóżka.

Jak donosi portal Wp.pl, według specjalistów rana będzie się goić przez kolejne 3 miesiące i niewykluczone, że po pewnym czasie choroba powróci. Na ten moment nastolatek wymaga specjalnego materaca, który nie będzie podrażniał jego rany. Niestety taki sprzęt kosztuje około 800 funtów, czyli 3800 złotych.

15-latek każdego dnia przyjmuje duże ilości leków przeciwbólowych, bez których nie jest w stanie funkcjonować. Z tego też względu jego rodzice zbierają na zabieg, który umożliwi wypełnienie ubytku w ciele ich syna, a co za tym idzie jego szybsze wyzdrowienie.

Następny artykuł