Zgroza w polskim szpitalu. Nietrzeźwy lekarz rzucił się na pacjenta, musiała interweniować policja

Lekarz zaatakował pacjenta
pixabay.com/arembowski
Autor Barbara Bujar14.11.2020

Na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym w Ostrołęce pijany lekarz zaatakował jednego z pacjentów. Wskutek interwencji policyjnej mężczyzna został zatrzymany, a poszkodowany złożył zeznania. Sprawą zajęła się Prokuratura Okręgowa. W stronę 57-latka zostały skierowane już pierwsze zarzuty. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Do wstrząsającego zdarzenia z udziałem pijanego lekarza doszło w czwartek 29 października na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym Szpitala Specjalistycznego w Ostrołęce. Jak informował wówczas lokalny portal eostroleka.pl, medyk dwukrotnie uderzył w twarz jednego z pacjentów i urządził mu awanturę.

Zaatakowanemu mężczyźnie pomógł ratownik medyczny. Na ostrołęckim SOR-ze natychmiast pojawili się funkcjonariusze policji i zatrzymali agresywnego lekarza. Pan Artur K. złożył zeznania. Całą sytuację opisał także na Facebooku.

Edyta Górniak trafi do więzienia? Szerzy kontrowersyjne teorie o epidemii, przez co podpadła kilku osobomEdyta Górniak trafi do więzienia? Szerzy kontrowersyjne teorie o epidemii, przez co podpadła kilku osobomCzytaj dalej

Nietrzeźwy lekarz zaatakował pacjenta. Usłyszał zarzuty

- Wczorajszego wieczoru zostałem przewieziony karetką do szpitala w Ostrołęce na sorze przywitał mnie pijany doktor na oczach ratowników dwukrotnie mnie uderzając w twarz i który kazał mi Wypier.... do domu po tym zajściu 1 z ratowników odrazu zawiadomił policję pijany lekarz został wyprowadzony ze szpitala przez policjantów a ja złożyłem doniesienie o pobiciu na komendzie w Ostrołęce. Zobaczcie co się dzieje w naszych szpitalach – napisał pan Artur (pisownia oryginalna).

Sprawą lekarza, który na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym przyjmował pod wpływem alkoholu, a w dodatku rzucił się na jednego z pacjentów, zajęła się Prokuratura Okręgowa w Ostrołęce. Biegli dopatrzyli się w zachowaniu 57-latka między innymi naruszenia nietykalności cielesnej drugiego człowieka.

- Podczas konsultacji lekarz naruszył nietykalność cielesną pacjenta. Interweniowali ratownicy medyczni. Został wezwany patrol policji. Po zbadaniu lekarza na obecność alkoholu okazało się, że znajduje się w stanie nietrzeźwości – przekazała Prokuratura Okręgowa w Ostrołęce.

Jak donosi RMF 24, w wyniku działań prokuratorskich zarzuty dla 57-letniego lekarza zostały już sformułowane. Mężczyzna odpowie za narażenie pacjenta na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu oraz za naruszenie jego nietykalności cielesnej.

Pracownikowi Szpitala Specjalistycznego w Ostrołęce grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Jak przekazała prokuratura, mężczyzna został także zawieszony w prawach do wykonywania zawodu lekarza.

- Wobec podejrzanego zastosowane zostały wolnościowe środki zapobiegawcze w postaci poręczenia majątkowego oraz zawieszenia w czynnościach polegających na wykonywaniu zawodu lekarza – podała w oświadczeniu.

Dzisiaj grzeje: 1.23 listopada Polaków obejmie nowe obostrzenie. Dotknie tysiące osób nie tylko z naszego kraju
2.Tragiczne wieści z samego rana, rzecznik potwierdza. Nie żyje 13-letnia dziewczynka, jej koleżanka jest pod opieką lekarzy
3.Przez 26 dni sam walczył z koronawirusem. Zdradził swój sekret, jak wrócił do zdrowia

Polsat: Minister Zdrowia chce zaszczepić dziesiątki milionów Polaków. W internecie zawrzałoPolsat: Minister Zdrowia chce zaszczepić dziesiątki milionów Polaków. W internecie zawrzałoCzytaj dalej

Przypomnijmy, że wedle art.160 §2 Kodeksu karnego:

- § 1. Kto naraża człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

- § 2. Jeżeli na sprawcy ciąży obowiązek opieki nad osobą narażoną na niebezpieczeństwo, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

23 listopada Polaków obejmie nowe obostrzenie. Dotknie tysiące osób nie tylko z naszego kraju23 listopada Polaków obejmie nowe obostrzenie. Dotknie tysiące osób nie tylko z naszego krajuCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nagle wprowadzili nowe obostrzenia na granicach z Polską i nie tylko. Jest potwierdzenie od naszego sąsiada
  2. Ogromna inwestycja PKN Orlen na Bałtyku. Milowy krok do transformacji energetycznej
  3. Nieprzyjemna dolegliwość, którą może powodować noszenie maseczki. Eksperci o syndromie MADE
  4. Media obiegła smutna wiadomość. Nie żyje polska aktorka
  5. Awaria w elektrowni atomowej na Białorusi. Litwini masowo kupują jod, czy grozi nam drugi Czarnobyl?
  6. Dalmatyńczyk miał zostać mamą 3 szczeniaków. Ale gdy zaczął się poród, wszystkim opadły szczęki
  7. Nowe obostrzenia. Zamknięcie salonów fryzjerskich i kosmetycznych? Najnowsze wiadomości

Następny artykuł