lekarz nie potrafił pomóc
fot. https://pixabay.com/ Free-Photos
Autor Natalia Niewczas - 16 Września 2020

Lekarze stwierdzili, że nie mogą jej pomóc. Rodzice 12-latki otrzymali bulwersującą wiadomość

Lekarz nie widział dla tej nastolatki ratunku - dziewczyna dwukrotnie trafiała do specjalistycznej medycznej placówki. Niestety żaden z pobytów nie poskutkował postawieniem konkretnej diagnozy. O psychiczne zdrowie dziecka od miesięcy zajadle walczy zatroskany ojciec. Nadzieję odebrała mu przykra wiadomość ze szpitala.

Lekarz przez pięć lat nie postawił jednoznacznej diagnozy. Choć pan Rafał Szymański, ojciec nastolatki, wspomina o tym, że w przypadku jego córki przebąkiwano o depresji, choroba nie została ostatecznie rozpoznana. Droga do odzyskania zdrowia psychicznego dziewczyny rozpoczęła się, gdy ta miała zaledwie 12 lat - właśnie wtedy trafiła na oddział psychiatryczny szpitala w Józefowie.

Ognisko koronawirusa wykryte w szpitalu. Ponad 20 osób zarażonychOgnisko koronawirusa wykryte w szpitalu. Ponad 20 osób zarażonychCzytaj dalej

Lekarz nie potrafił pomóc młodej pacjentce

O bezsilności lekarzy wobec przypadku jego nastoletniej córki pan Rafał dowiedział się poprzez wiadomość tekstową. Mężczyzna, jak twierdzi, otrzymał od ordynator szpitala w Józefowie SMS-a; jego treść była szokująca.

Według doniesień portalu kobieta.onet.pl ordynator szpitala w Józefowie nie widziała szans na poprawę zdrowia nastolatki. Poinformowała pana Rafała o tym, że możliwości dalszego leczenia względem dziewczyny zostały wyczerpane i rodzina musi dalej radzić sobie samodzielnie.

W tym przypadku nieszczęście przyszło w parze, niedługo po otrzymaniu wiadomości pan Rafał stracił pracę. Zabrał córkę do domu i zapisał ją na prywatne leczenie u psychiatry i psychologa. Przyszłość rodziny w dalszym ciągu pozostaje niepewna.

Dzisiaj grzeje: 1. Już jutro wchodzi w życie nowy zakaz. Dotknie wiele osób
2.Dadzą nawet 20 tys. zł za 10-groszówkę z PRL. Nadal możesz je mieć na dnie szuflady

Trudne przeżycia zmotywowały pana Rafała do działania. Mężczyzna postanowił zerwać pakt milczenia - wystąpił w TEDx, gdzie podjął trudny temat depresji (oraz innych chorób natury psychicznej) u dzieci. Nie zgadza się na to, by społecznie akceptowana względem podobnych zaburzeń cisza odcinała młodych pacjentów od pomocy i empatii.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wielka akcja ratunkowa, walczą z ogniem. Syreny wyją w całym mieście, są ranni, niebo spowił gęsty dym
  2. Tysiące ludzi czekało na decyzję. Niezwykły kraj ponownie otwiera się na turystów
  3. Niepokojące objawy u niemowlaka. Nie wolno ich bagatelizować
  4. Ile ofiar koronawirusa nie miało chorób współistniejących. Niepokojące dane
  5. Wykorzystują lukę, aby obejść obostrzenia. Nowe maseczki stają się coraz bardziej popularne
  6. Do obiadu, na przyjęcia i samodzielnie - marynowana w occie dynia sprawdzi się w każdej sytuacji, dawno nic lepszego nie jadłeś

Następny artykuł