Lekarze dawali mu 5 procent szans na przeżycie. Gdy zobaczyli, czego dokonał niedługo później, odjęło im mowę

Lekarz dał mu jedynie 5 procent szans na przeżycie
youtube.com/TKB Dolsat
Autor Barbara Bujar17.11.2020

Gdy w 2009 roku Michał Ludwiczak uległ wypadkowi, lekarze dawali mi jedynie 5 procent szans na przeżycie. 8 lat później mężczyzna przejechał rowerem prawie tysiąc kilometrów. Trasę zorganizowali jego przyjaciele, którzy wraz z nim dotarli z Gdańska aż do Morskiego Oka. „Po prostu jestem spełniony już” – mówił na mecie niepełnosprawny Michał.

Michał Ludwiczak trafił pod opiekę lekarzy w 2009 roku. Wskutek poważnego wypadku komunikacyjnego przebywał w stanie śpiączki, a medycy nie dawali mu właściwie żadnych szans na przeżycie. 8 lat później mężczyzna zaskoczył wszystkich. Udowodnił, że wiara i marzenia potrafią zdziałać cuda.

Olaf Lubaszenko wytrwale dąży do zdrowia. Przeszedł niesamowitą metamorfozęOlaf Lubaszenko wytrwale dąży do zdrowia. Przeszedł niesamowitą metamorfozęCzytaj dalej

Zaskoczył nawet lekarzy. Niepełnosprawny Michał pokonał rowerem blisko tysiąc kilometrów

Michał Ludwiczak pochodzi z Kamieńska. Gdy w 2009 roku trafił do szpitala, świat jego rodziny się załamał. Choć wszyscy wierzyli, że jakoś uda mu się wrócić do zdrowia, lekarze stanowczo mówili, by nie robić sobie żadnej nadziei. Jego szanse na przeżycie szacowali na zaledwie 5 procent.

Wszystko zmieniło się, gdy pacjent wybudził się ze śpiączki. Od razu podjął decyzję o rehabilitacji i walce o swoją przyszłość. Pomogli mu członkowie rodziny i przyjaciele. Jak informował wówczas TKB Dolsat, to właśnie znajomi ze stowarzyszenia „Aktywni Kamieńsk” zorganizowali dla Michała wyprawę rowerową. Chcieli, by była ona prezentem na jego 30. urodziny.

Przyjaciele wyruszyli z Gdańska w 2017 roku. Początkowo trasa miała obejmować 800 kilometrów. Na mecie okazało się, że rowerzyści pokonali ich prawie tysiąc. Michał Ludwiczak nie ukrywał, że nie zawsze było łatwo.

- Mówili, że gdzie tam chłopie ty dasz radę. Zdrowy człowiek ciężko mu to zrobić, a ty byś tego chciał dokonać? – mówił w rozmowie z dziennikarką TVN, Renatą Kijowską.

Uczestnicy wyprawy przemierzyli całą Polskę. Każdego dnia pokonywali około stu lub więcej kilometrów. Zatrzymywali się w centrach rehabilitacji, w których Michał mógł podzielić się swoją historią i zachęcić obecnych tam pacjentów do dalszej walki o siebie i swoje marzenia. Motywował nie tylko ich, ale także swoich sportowych towarzyszy.

- Pomagał innym, którzy mieli kryzysy na drodze. To on pierwszy o piątej rano budził się, mówił: dobrze, jedziemy dalej – przekazał główny organizator wyprawy, przyjaciel Michała, Jarosław Brzozowski.

Dzisiaj grzeje: 1.Naukowcy odkryli dlaczego jedni umierają na COVID-19, a inni nie. Opublikowano przełomowe badania
2.Już jutro Polacy szturmem wparują do Lidla. Sklep oferuje maseczki za bezcen, bezkonkurencyjna oferta
3.Nowe zasady kwarantanny w Polsce. Sanepid rezygnuje

Doradca premiera ds. COVID-19 prognozuje, kiedy skończy się epidemia. Doradca premiera ds. COVID-19 prognozuje, kiedy skończy się epidemia. "Sytuacja jest unormowana na bardzo złym poziomie"Czytaj dalej

Dziś Michała Ludwiczaka podziwiają wszyscy. Dzięki hartowi ducha i ogromnej determinacji mężczyzna udowodnił, że człowiek może pokonać nawet największe problemy. Jazda na rowerze stała się jego prawdziwą pasją. Na mecie przy Morskim Oku otwarcie mówił o swoim szczęściu.

- Nie do opisania. Po prostu jestem spełniony już – skomentował.

Uwaga TVN: Dramatyczne nagranie ze szpitala w Poznaniu. Pacjent ujawnił drastyczne scenyUwaga TVN: Dramatyczne nagranie ze szpitala w Poznaniu. Pacjent ujawnił drastyczne scenyCzytaj dalej

p>ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wiadomo, kiedy podróże na dawnych zasadach znów będą możliwe. Wielu będzie zasmuconych słowami eksperta
  2. Już dziś w nocy wystartuje pierwsza załogowa misja SpaceX Crew-1. Historyczny moment obejrzą miliony widzów
  3. Ministerstwo Zdrowia podało najnowszy raport o zakażeniach. Najgorsza sytuacja w trzech województwach
  4. Porównano obie szczepionki na koronawirusa. Mają wykazywać wysoką skuteczność
  5. Do sieci trafiła oferta pracy dla ratownika medycznego. Kwota wywołała prawdziwą burzę
  6. Kontrowersyjny pomysł armii. Szkolą owczarka niemieckiego do skoków ze spadochronem
  7. Żona Krawczyka przekazała smutną wiadomość. Fani muzyka są załamani, już go więcej nie zobaczymy na scenie?

Następny artykuł