Lekarz przekazał ważny apel. Skierował go do wszystkich pacjentów

Lekarz przekazał ważny apel
unsplash.com/Bermix Studio
Autor Barbara Bujar17.11.2020

Ważny apel lekarza obiegł polskie media. Prezes Okręgowej Izby Lekarskiej w Warszawie, który gościł w najnowszym odcinku programu Onet Rano, zwrócił się do wszystkich Polaków. Szczególną uwagę zwrócił na pacjentów, którzy zmagają się z innymi chorobami niż COVID-19. Chcemy pomagać wszystkim – zapewnił.

Prowadzący program Onet Rano po raz kolejny zaprosił do rozmowy lekarza, z którym poruszył temat pandemii koronawirusa. Podczas wywiadu dr Łukasz Jankowski opisał obecną sytuację polskich placówek medycznych. Nie ukrywał, że praca medyków została całkowicie przestawiona na walkę z COVID-19.

- Sam system jest przestawiony na walkę z koronawirusem. Zapomniano niestety o chorych przewlekle, a tych chorych jest dużo, dużo więcej – wyznał specjalista.

Lekarze dawali mu 5 procent szans na przeżycie. Gdy zobaczyli, czego dokonał niedługo później, odjęło im mowęLekarze dawali mu 5 procent szans na przeżycie. Gdy zobaczyli, czego dokonał niedługo później, odjęło im mowęCzytaj dalej

Lekarz apeluje do Polaków. Inne choroby nadal istnieją

Prezes Okręgowej Izby Lekarskiej w Warszawie zwrócił uwagę na istotny problem, który od miesięcy obserwowany jest w polskich placówkach medycznych – o pacjentach z innymi chorobami niż COVID-19 powoli się zapomina. Ich miejsca coraz częściej zajmują osoby zakażone.

- Łóżka internistyczne zostały przeznaczone dla pacjentów chorych na koronawirusa, tymczasem pacjenci, którzy do tej pory tych łóżek potrzebowali, oni nie zniknęli – mówił dr Jankowski w programie Onet Rano.

Lekarz zdaje sobie sprawę, że obecna sytuacja epidemiologiczna w Polsce nie jest łatwa, a wielu pacjentów z COVID-19 wymaga natychmiastowej hospitalizacji. Służba zdrowia wciąż powinna pamiętać jednak o osobach z innymi schorzeniami. Wśród nich dr Jankowski wymienił między innymi choroby płuc oraz zawał serca.

O możliwości otrzymania pomocy nie mogą zapominać także pacjenci. Według specjalisty wielu z nich najzwyczajniej boi się przyjść do szpitala lub poradni i poinformować o swoich dolegliwościach. Jak twierdzi, takie zachowanie bardzo często spowodowane jest obawą przed zakażeniem.

- Dziś pacjenci, którym coś się dzieje, zwlekają z kierowaniem się, ze zwróceniem się o pomoc, również dlatego, że obawiają się po prostu zakażenia koronawirusem. Obawiają się też tego, że system ochrony zdrowia jest niewydolny – przyznał.

Dzisiaj grzeje: 1.Naukowcy odkryli dlaczego jedni umierają na COVID-19, a inni nie. Opublikowano przełomowe badania
2.Oburzeni wierni nagle wstali podczas mszy i zaczęli krzyczeć w stronę księdza. Miarka się przebrała, wiemy, co stało się później
3.Nowe zasady kwarantanny w Polsce. Sanepid rezygnuje

Przez popularny nawyk wylądował na stole operacyjnym. Przez lata nie wiedział, co mu dolegaPrzez popularny nawyk wylądował na stole operacyjnym. Przez lata nie wiedział, co mu dolegaCzytaj dalej

Mając to na uwadze, dr Łukasz Jankowski postanowił zapewnić Polaków, że wciąż mogą zgłaszać się do lekarzy. Przypomniał, że system zdrowotny istnieje także dla osób, które nie mają COVID-19, ale w związku z innym schorzeniem potrzebują konsultacji ze specjalistą. Poprosił, by z tego korzystali i nie odkładali koniecznych wizyt lekarskich.

- My, lekarze, chcemy pomagać wszystkim pacjentom, nie tylko tym zakażonym koronawirusem – dodał lekarz cytowany przez Medonet.

Resort zdrowia przyspiesza dostawę remdesiviru. Chodzi o 18 tysięcy dawekResort zdrowia przyspiesza dostawę remdesiviru. Chodzi o 18 tysięcy dawekCzytaj dalej

p>ZOBACZ TAKŻE:

  1. Trwa akcja. Na ziemię spadł meteoryt. W popularnym w Europie regionie tysiące osób wstrzymało oddech
  2. Masowe wycinanie lasów w Amazonii może mieć katastrofalne skutki. Zaskakujący apel naukowców
  3. Ministerstwo Zdrowia podało najnowszy raport o zakażeniach. Najgorsza sytuacja w trzech województwach
  4. Porównano obie szczepionki na koronawirusa. Mają wykazywać wysoką skuteczność
  5. Do sieci trafiła oferta pracy dla ratownika medycznego. Kwota wywołała prawdziwą burzę
  6. Adoptowali małe, urocze szczeniaczki. Po kilku tygodniach nie mogli uwierzyć, co z nich wyrasta
  7. Wyciekło dramatyczne nagranie ze szpitala w Poznaniu. Wiadomo, co dzieje się za zamkniętymi drzwiami

Następny artykuł