Lekarz miał bardzo nietypowego pacjenta
fot. unsplash.com
Autor Karol Zaborowski - 22 Stycznia 2020

Założył na swój męski narząd metalowy pierścień. Lekarze potrzebowali pomocy strażaków

Lekarz pracujący na SOR-ze musi być gotowy na to, że na oddział zgłaszają się ludzie z najróżniejszymi przypadkami. W jednej sytuacji będzie to zagrożenie życia, a w innej pacjent, z naprawdę wstydliwym problemem.

Lekarz z Wojewódzkiego Centrum Szpitalnego Kotliny Jeleniogórskiej w ostatnich dniach spotkał się z naprawdę niecodziennym przypadkiem. Na miejscowy SOR zgłosił się pacjent z bardzo nietypowym problemem. Otóż mężczyzna założył na swoje przyrodzenie metalowy pierścień, którego nie mógł zdjąć.

Tego dnia również strażacy z Jeleniej Góry otrzymali nietypowe wezwanie, ponieważ okazało się, że ten przypadek wymaga pomocy również z ich strony. Wszystko dlatego, że lekarze nie mogli sobie poradzić z usunięciem pierścienie z ciała pacjenta.

Śmiertelnie niebezpieczna choroba staje się coraz powszechniejsza. Eksperci zaobserwowali znaczący wzrost zachorowańŚmiertelnie niebezpieczna choroba staje się coraz powszechniejsza. Eksperci zaobserwowali znaczący wzrost zachorowańCzytaj dalej

Lekarz potrzebował pomocy strażaków

Nie da się ukryć, że ludzka wyobraźnia i kreatywność potrafią zaskoczyć. W tym wypadku mogło dojść do naprawdę nieprzyjemnych konsekwencji, ponieważ pacjentowi groziła amputacja.

W poszukiwaniu nowych doznań mężczyzna założył na swoje przyrodzenie metalowy pierścień, który uniemożliwił odprowadzenie krwi z genitaliów. Doprowadziło to do powstania silnego obrzęku i zaniku krążenia w obrębie genitaliów.

W takiej sytuacji niezbędna wręcz chirurgiczna precyzja oraz odpowiednie narzędzia, którymi szpital niestety nie dysponował. Z tego też względu lekarze poprosili o pomoc strażaków, którzy użyczyli im niewielkiej szlifierki. Jak podaje portal popularne.pl, przy jej użyciu lekarze usunęli pierścień z przyrodzenia pacjenta, nie naruszając jego ciała.

- Otrzymaliśmy telefon ze szpitala z zapytaniem, czy posiadamy odpowiedni sprzęt do tego typu zdarzenia. Dostarczyliśmy małą szlifierkę obrotową, z tarczą o średnicy kilku centymetrów. Resztą zajął się personel medyczny - stwierdził rzecznik straży pożarnej w Jeleniej Górze.

Co ciekawe, nie jest to odosobniony przypadek, ponieważ z takim samym problemem spotkali się również lekarze oraz strażacy w szpitalu w Kępnie, do którego zgłosił się 50-latek z obrączką na swoim “interesie”. W tym wypadku obyło się bez używania ostrego sprzętu.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Piotr Woźniak-Starak na zdjęciu z młodości. Syn miliarderów na zdjęciu ze światową top-modelką
  2. Danuta Holecka wolałaby zapomnieć o nagraniu sprzed lat. Jej dziecko potrzebowało pomocy
  3. Produkty, których nie powinniśmy jeść na czczo. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, jak bardzo nam szkodzą
  4. Nowotwory, które zabijają najwięcej Polek. Co roku z ich powodu umierają tysiące kobiet
  5. 13-latek zmarł po lekcji WF-u. Nauczyciel kazał uczniom wykonywać niebezpieczne ćwiczenie
  6. Śmierć uwielbianej gwiazdy disco polo zdruzgotała fanów. Okoliczności były straszne, tajemnicze przyczyny

Następny artykuł