Lekarze musieli amputować rękę pacjenta
fot. pixabay.com
Autor Karol Zaborowski - 24 Grudnia 2019

Lekarze musieli amputować rękę. Wszystko przez zanieczyszczone sushi

Lekarz w swojej pracy może spotkać się z naprawdę dziwnymi przypadkami chorób. W tym wypadku zdrowie pacjenta było zagrożone przez zainfekowane owoce morza, które trafiły do sushi. Nie obyło się bez amputacji.

Lekarze w trakcie swojej wieloletniej praktyki zawodowej mogą się spotkać z naprawdę dziwnymi i ekstremalnymi przypadkami, o których czasami ciężko znaleźć wzmianki nawet w podręcznikach. W tym wypadku mężczyzna trafił do szpitala po tym, jak zjadł swoje ulubione danie, czyli sushi.

Dolegliwości pacjenta skupiały się w obrębie jego lewej ręki. Na jego dłoni pojawiły się bąble oraz siniaki. Pojawił się również bardzo silny ból, który z czasem zaczął narastać. Dodatkowo objawy widoczne były już nie tylko na dłoni pacjenta, ale również na jego przedramieniu.

Kompot z suszu powinniśmy pić również w inne dni w roku. Tradycyjny napój pełen zdrowych składnikówKompot z suszu powinniśmy pić również w inne dni w roku. Tradycyjny napój pełen zdrowych składnikówCzytaj dalej

Lekarz musiał amputować

Lekarze zadecydowali, że mężczyzna musi przejść zabieg amputacji ręki, ponieważ jego kończyna zaczynała już powoli gnić od środka i stanowiło to zagrożenie dla reszty organizmu. Niestety podanie antybiotyków i innych leków nie przyniosło żadnego rezultatu. Zabieg został ostatecznie przeprowadzony i mężczyzna stracił całą dłoń wraz z częścią przedramienia.

Jak podaje Radio ZET, przyczyną pogorszenia się jego stanu zdrowia była infekcja wywołana groźnymi bakteriami, którymi zainfekowane były owoce morza. Pierwsze objawy infekcji pojawiły się zaledwie kilka godzin po tym, jak pacjent zjadł sushi z owocami morza. Lekarze doszli do wniosku, że to właśnie ten posiłek był źródłem infekcji.

Badania potwierdziły, że w ręce mężczyzny były obecne bakterie Vibrio vulnificus, które nazywane są przecinkowcami. Mikroorganizmy występują najczęściej w wodach tropikalnych i można się nimi zarazić, zarówno spożywając skażone ryby oraz owoce morza, jak i samą kąpielą w zanieczyszczonej wodzie.

Infekcja najczęściej objawia się problemami trawiennymi, jednak w skrajnych przypadkach, może przyjmować o wiele gwałtowniejszą i niebezpieczniejszą formę tak jak w tym przypadku. Ujawniono również, że pacjent, któremu amputowano rękę, cierpiał na inne choroby, które utrudniały leczenia, takie jak cukrzyca typu 2.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Matka jechała pociągiem z chorym synkiem. Nagle podszedł do niej mężczyzna i położył jej na kolanach kartkę
  2. Smutne święta Jarosława Kaczyńskiego. Jak będą wyglądać w tym roku?
  3. Ratownik medyczny został zaatakowany w karetce. Pacjent próbował go udusić
  4. 13-latka zaczęła zażywać tabletki antykoncepcyjne. Mama dziewczyny o wszystkim wiedziała
  5. Od maja leży w śpiączce. "Tak się dzieje, gdy nie uciekasz od oprawcy"
  6. Ostatecznie przegrał walkę z chorobą. Rodzina przekazała smutne wieści, nie żyje Bogdan Bujak

Następny artykuł