Lekarz z Łodzi porównał szczepienia do ludobójstwa. Za te słowa spotkała go surowa kara
unsplash.com/ Louis Reed
Autor - 27 Maja 2020

Znany lekarz z Łodzi porównał szczepienia z ludobójstwem. Naczelny Sąd Lekarski nałożył na niego surową karę

Lekarz z Łodzi porównał szczepienia do ludobójstwa. Mężczyzna został za swoje słowa skazany na dwuletni zakaz wykonywania zawodu lekarza. Jest to pierwszy tak surowy wyrok wydany przez Naczelny Sąd Lekarski.

Lekarz z Łodzi, który porównał szczepienia do ludobójstwa, spotkał się z surową karą. Dr Hubert Czerniak został skazany na dwuletni zakaz wykonywania zawodu lekarza.


Decyzja wydana przez Naczelny Sąd Lekarski to pierwszy tak surowy wyrok. Kara wynika z faktu, iż Dr Hubert Czerniak przez wiele lat publicznie podważał zasadność szczepionek i krytykował obowiązujący w Polsce kalendarz szczepień.

GOPR otrzymał zupełnie nowy sprzęt. Robi duże wrażenieGOPR otrzymał zupełnie nowy sprzęt. Robi duże wrażenieCzytaj dalej


Lekarz z Łodzi porównał szczepienia do ludobójstwa. Za te słowa spotkała go surowa kara


– Jest to pierwszy wyrok, w którym zdecydowaliśmy się, ze względu na lata działalności i brak jakiegokolwiek umiaru w tym, co robi, na tak surowy wyrok – powiedział w rozmowie z TVN dr Jacek Miarka, przewodniczący Naczelnego Sądu Lekarskiego.


Okręgowy Sąd Lekarski w Łodzi już w ubiegłym roku zajmował się sprawą doktora Czerniaka, znanego w środowisku przeciwników szczepień. Na wniosek Rzecznika Odpowiedzialności Zawodowej Izby Lekarskiej, sąd zdecydował o zawieszeniu go w prawach do wykonywania zawodu na rok.


Czerniak odwołał się od tej decyzji do NSL, jednak ostatecznie spowodowało to zaostrzenie kary. Dwuletni zakaz wykonywania zawodu to jak dotąd najsurowsza kara, jaką wymierzono lekarzowi publicznie wypowiadającemu się na temat rzekomej szkodliwości szczepień.


Nie jest to jednak jedyna tego typu sprawa. W ciągu ostatnich lat sądy lekarskie rozpatrywały kilka podobnych sytuacji. W efekcie do tej pory nagany lub upomnienia udzielono siedmiu lekarzom.


– Czy mam się zgodzić na faszyzm i mordowanie ludzi, tylko przy użyciu strzykawek, a nie komór gazowych? – miał powiedzieć Czerniak w jednej z wypowiedzi przytoczonej przez „Fakty” TVN.


Jak podaje portal focus.pl, sąd lekarski uzasadnił swoją decyzję, mówiąc, że podważanie skuteczności, bezpieczeństwa i zasadności szczepień jest szkodliwe społecznie.


– Nie możemy się pogodzić jako środowisko lekarskie z tym, że ktoś mówi rzeczy nieprawdziwe, jednocześnie podpierając się autorytetem lekarza – dodaje doktor Miarka.

Dzisiaj grzeje: 1. Profesor Krzysztof Simon ostrzega. "Absurdem jest mówienie, że mamy już wszystko za sobą"

2. Mało kto miał pojęcie. Już od poniedziałku kolosalna zmiana w emeryturach, obejmie wiele osób

Dr Czerniak na swoim oficjalnym fanpage’u na Facebooku zamieścił specjalne oświadczenie po wydaniu wyroku. Choć wcześniej nie chciał komentować decyzji sądu w mediach, tym razem postanowił poinformować, że zamierza wnieść apelację do Sądu Najwyższego.


Dr Czerniak nie zapomniał także podziękować za wsparcie działaczom stowarzyszeń antyszczepionkowym.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Po ile u was kosztują truskawki? Ceny szybko się zmieniają, mamy dobre wieści
  2. Lidl swoją nową ofertą przebił wszystkich. Już od soboty w sklepach prawdziwy hit
  3. Gwiazda "Pierwszej miłości" została pogryziona przez psa, którego przygarnęła ze schroniska. Niemal nie straciła oka
  4. 26 latka trafiła do szpitala z kołataniem serca. Przyczyna jej stanu zdrowia wprawiła wszystkich w osłupienie
  5. Pierwsze objawy guza mózgu. Gdy się pojawią, trzeba działać szybko
  6. Porażające znalezisko w polu na Mazowszu. Ktoś ukrzyżował żurawia, widok tylko dla dorosłych

Następny artykuł