Kiedy kobieta trafiła na porodówkę, lekarze nie wierzyli własnym oczom. Pierwszy raz spotkali się z takim przypadkiem

Lekarz na USG zobaczył pięć płodów
pixabay.com/fezailc
Autor Barbara Bujar30.11.2020

Reakcja lekarza zaniepokoiła ciężarną pacjentkę. 36-letnia Ukrainka bała się, że z jej dzieckiem dzieje się coś niedobrego. Chwilę później usłyszała, że na monitorze USG widać więcej niż jeden płód. Kilka miesięcy później pacjentka urodziła zdrowe pięcioraczki. To najprawdopodobniej pierwszy taki przypadek w kraju.

Podczas badania USG lekarz zauważył pięć płodów w brzuchu swojej pacjentki. Ciężarna kobieta była przerażona. Oboje z mężem wiedzieli, że stan finansowy nie pozwala im na posiadanie dużej rodziny.

EKG wskazywało na zawał serca. Pacjent zataił przed lekarzami jedną rzeczEKG wskazywało na zawał serca. Pacjent zataił przed lekarzami jedną rzeczCzytaj dalej

Lekarz potwierdził wyjątkową ciążę. Na Ukrainie urodziły się pięcioraczki

Jak podaje serwis Webniusy, do zaskakującego zdarzenia doszło na Ukrainie. Mieszkanka Odessy, 36-letnia Oksana Kobletskaya, zaszła w drugą ciążę. Wraz z mężem wychowywała już 3-letnią córkę. Zawsze marzyła jednak o jeszcze jednym dziecku.

Kiedy informacje o ciąży 36-latki zostały potwierdzone, cała rodzina oniemiała ze szczęścia. Kobieta od razu udała się na obowiązkowe badania. Podczas jednego z nich lekarz poinformował ją, że urodzi więcej nić jedno dziecko. Na monitorze USG widać było pięć płodów.

Odkrycie lekarza zaskoczyło nie tylko pacjentkę, ale także jego samego. Jak przyznał, taki rodzaj ciąży zdarza się mniej więcej raz na 55 milionów. Rodzina 36-letniej Oksany miała wyjątkowe szczęście. Ona bała się jednak, że nie będzie w stanie zaopiekować się tyloma dziećmi.

Bez względu na obawy kobieta urodziła pięcioro zdrowych dzieci. Poród odbył się w 30. tygodniu ciąży w jednym z ukraińskich szpitali. Mimo wczesnego rozwiązania personel placówki był na to przygotowany – dzieci na świecie powitało aż ośmiu lekarzy.

Oksana Kobletskaya wydała na świat trzech chłopców i dwie dziewczynki. Informacja o ich urodzeniu w momencie obiegła wszystkie ukraińskie media. Pięcioraczki okazały się pierwszym takim przypadkiem w kraju.

Mimo początkowego niepokoju rodzice pokochali swoje dzieci całym sercem. Przeorganizowali swoje życie tak, by móc jak najlepiej opiekować się noworodkami. Dziś nie martwią się już finansami i cieszą się pełną rodziną.

Teksty wybrane dla Ciebie:

Obgryzasz paznokcie? Może to przynieść opłakane skutki dla organizmuObgryzasz paznokcie? Może to przynieść opłakane skutki dla organizmuCzytaj dalej

Przypomnijmy, że niezwykłe ciąże zdarzały się także w Polsce. W maju 2019 roku w krakowskim Szpitalu Uniwersyteckim na świat przyszły sześcioraczki. W tym samym roku w Łodzi urodziły się natomiast bliźniaki o odmiennym kolorze skóry.

- To może dziwić osoby nieznające się na medycynie, ale pod względem genetycznym jest to sytuacja po prostu możliwa - mówił wówczas dr Janusz Lasota, konsultant oddziału położniczo-ginekologicznego w łódzkim szpitalu.

Apel wiceministra zdrowia do wszystkich Polaków. Chodzi o Boże NarodzenieApel wiceministra zdrowia do wszystkich Polaków. Chodzi o Boże NarodzenieCzytaj dalej

Zobacz także w naszych serwisach:

Następny artykuł