Leki: zatrucie 14-miesięcznego chłopca w Olsztynie
pixabay_ Mylene2401
Autor Damian Witoń - 11 Marca 2020

Tragiczne wieści z Olsztyna. 14-miesięczne dziecko zatruło się lekami

Leki powinno trzymać się z dala od małych dzieci. Mogą być one bowiem dla nich bardzo szkodliwe, czego dowodzi sytuacja, która wydarzyła się w Olsztynie. 14-miesięczny chłopiec zatruł się środkami farmakologicznymi.

Leki należy bezdyskusyjnie trzymać z dala od małych dzieci. Jeżeli bowiem środki farmaceutyczne dostaną się w ich ręce, może dojść do tragedii. Dowodzi temu sytuacja, która zdarzyła się w pobliżu Olsztyna.

Czy koronawirusem można zarazić się od zwierząt domowych? Odpowiedzi udziela WHOCzy koronawirusem można zarazić się od zwierząt domowych? Odpowiedzi udziela WHOCzytaj dalej

Leki nie powinny trafiać w ręce małych dzieci. Może bowiem skończyć się to tragicznie

14-miesięczny chłopiec znajdował się akurat pod opieką swojego wujka. Mężczyzna przeoczył moment, w którym dziecko zainteresowało się jego lekami. Jakiś czas później zauważył jednak, że dzieje się z nim coś bardzo niedobrego. Chłopiec zaczął zachowywać się dziwnie. Pojawiły się u niego omdlenia. Wujek postanowił działać. Zabrał go do najbliższych funkcjonariuszy drogówki, którzy pomogli przetransportować dziecko do szpitala. Jako, że jego stan był ciężki, zdecydowano się użyć sygnałów alarmowych i ruszyć po ratunek jak najszybciej się da. Dzięki pomocy policjantów medycy zdążyli zareagować na czas. Malucha udało się ocalić.

Jak podaje portal parenting.pl, nie ma oficjalnych danych na temat ilości zatruć lekami w całej Polsce. Każdy szpital w danym województwie prowadzi swoje własne statystyki. Ryzyko wśród dzieci wydaje się jednak bardzo duże, ponieważ środki farmaceutyczne wydają się im szczególnie interesujące ze względu na swoje właściwości.

-Dzieci nierzadko pozostawiane są bez opieki, mają dostęp do leków, które zostawiane są w ich zasięgu, w łatwo dostępnych miejscach. Zdarza się, że dostają do zabawy blistry lub buteleczki z lekami. Do spożycia syropów zachęca ich dobry smak, a tabletki przypominają słodycze - tłumaczy doktor Elżbieta Pac-Kożuchowska, pełniąca funkcję lubelskiego konsultanta do spraw pediatrii.

Dzisiaj grzeje: 1. Koronawirus zaczął się zmieniać? Pojawiły się zupełnie nowe objawy choroby

2. Druzgocące słowa Jackowskiego dla wszystkich Polaków. Zobaczył tragedię, która ma nastać lada dzień

Historia chłopca, który trafił do Olsztyna, powinna stanowić ostrzeżenie dla wszystkich rodziców małych dzieci. Gdyby nie otrzymał on szybko pomocy medycznej, prawdopodobnie mógłby nie przeżyć zatrucia lekami. Powinniśmy zachować szczególną ostrożność, jeżeli przechowujemy środki farmaceutyczne w domu, w którym przebywają również nasze pociechy. Leki należy trzymać w miejscach, które są dla nich niedostępne. Świetnym rozwiązaniem może być przechowywanie ich w szafce zamykanej na klucz, który będzie przed nimi dobrze ukrywany.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Leczniczy napój z chrzanu dezynfekuje i tworzy w organizmie bakteriobójczą twierdzę
  2. Nie żyje legenda Polsatu. Mężczyzna popełnił samobójstwo
  3. Wojciech Cejrowski wypowiedział się w temacie koronawirusa. Podróżnik znów szokuje
  4. 13-letnia Marta umiera na białaczkę. Jedyną szansą jest niezwykle drogi lek
  5. Próbowali uchronić się przed epidemią, znaleźli w internecie sposób. 27 osób nie żyje
  6. Planujesz zrobić zapasy żywieniowe? W jednym sklepie będzie to się opłacało najbardziej

Następny artykuł