podwyżki cen leków
fot. https://pixabay.com/ MDFrescuerYouTube
Autor Natalia Niewczas - 17 Lipca 2020

Horrendalne podwyżki cen leków. Niektórych pacjentów niedługo nie będzie stać na leczenie

Leki często bywają środkiem koniecznym do poprawy stanu zdrowia pacjenta. Potrzebują ich na przykład osoby zmagające się z chorobami atakującymi układ oddechowy lub krwionośny takimi jak astma czy nadciśnienie. Niestety niedługo ich wykupienie może okazać się problematyczne. Podwyżki cen w aptekach dotyczą coraz większej liczby medykamentów.

Leki pomagają ludziom od lat - niektóre uśmierzają ból, inne łagodzą dokuczliwe objawy. W niektórych przypadkach potrzebujemy farmaceutyków, by normalnie funkcjonować. Chociaż są naszą codziennością, ich sytuacja na rynku stale się pogarsza. Najpierw zaskakiwały problemy z dostępnością niektórych leków w aptekach, a teraz ich ceny wyraźnie szybują w górę.

Syn Jerzego Stuhra wyjawił, co dzieje się z jego ojcem. W jakim stanie jest legendarny aktor?Syn Jerzego Stuhra wyjawił, co dzieje się z jego ojcem. W jakim stanie jest legendarny aktor?Czytaj dalej


Leki drożeją w zastraszającym tempie


Leki stają się coraz droższe. Tendencja do wzrostu cen poszczególnych medykamentów utrzymuje się już od dłuższego czasu, a końca podwyżek niestety nie widać. Według najnowszych doniesień portalu money.pl kwota, jaką pacjenci musieli zapłacić za zakup potrzebnego leku wzrosła przed miesiącem aż o 27%. Taka sytuacja może przerazić niejednego nabywcę. Na polskim rynku występuje dodatkowo inny związany z nabyciem potrzebnych specyfików problem.


Jeszcze kilka miesięcy temu ograniczona dostępność niektórych farmaceutyków wymuszała na pacjentach prawdziwe poszukiwanie ich w aptekach. Zaistniała sytuacja dotyczyła na przykład specyfików stosowanych przy leczeniu niedoczynności tarczycy, które w wielu przypadkach przyjmuje się każdego dnia. Do tego dochodzi kolosalny wzrost cen.

Dzisiaj grzeje: 1. Bliscy żegnali kobietę przed pogrzebem. Nagle zadzwonił jej lekarz, wszyscy pobledli, gdy usłyszeli, co ma do powiedzenia

2. Emerycie, znamy już kwotę twojej kolejnej trzynastki. Ucieszysz się i to bardzo


Dane dotyczące podwyżek cen mogą szokować. Ponad setka wybranych leków podrożała o 400, a nawet 900%. Koncerny farmaceutyczne takie jak Epic Pharma LLC wprowadziły podwyżki aż dwóch sprzedawanych medykamentów.


Sytuacja zaistniała na rynku farmaceutycznym może przyprawić o ból głowy niejednego pacjenta. Zarobić pieniądze nie jest przecież łatwo, a choroba sama w sobie często stwarza wystarczająco uciążliwy dla pacjenta problem. W dodatku nic nie wskazuje na to, aby bieżący stan rzeczy miał się w najbliższym czasie poprawić. Ceny niektórych leków stały się niepokojąco wysokie, a nad dostępnością innych nadal gromadzą się przysłowiowe ciemne chmury.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Za sklepem leżało ciało mężczyzny. Porażające odkrycie na Mazowszu
  2. Wszyscy tańczyliśmy do jego piosenki. Niestety, nie żyje słynny gwiazdor;
  3. Wiedza, która może uratować życie. Jak odróżnić zwykły pieprzyk od śmiertelnie niebezpiecznego czerniaka?
  4. Pierwsze objawy raka krtani. Niezwykle łatwo pomylić je z innymi chorobami
  5. Ministerstwo Zdrowia komentuje słowa Dudy. Mocne słowa o szczepionkach
  6. Policjanci przygotowali posiłek dla pięciorga dzieci, których matka została zabrana do szpitala

Następny artykuł