Andrzej Duda o LGBT
youtube.com/TVPInfo
Autor Barbara Bujar - 13 Czerwca 2020

Andrzej Duda wypowiedział się na temat LGBT. W internecie zawrzało

LGBT to dość kontrowersyjny temat, który ma w naszym kraju wielu zwolenników, ale także dużą grupę przeciwników. Politycy również są w tym temacie podzieleni. Kiedy podczas wczorajszej rozmowy dla TVN24 poseł Jacek Żalek powiedział, że ruch LGBT to nie ludzie, lecz tylko ideologia, dziennikarka postanowiła zakończyć dyskusję. Dziś w Brzegu prezydent Andrzej Duda odniósł się do tej sytuacji i korzystając z okazji wyraził swoją opinię na ten temat. Nie wszystkim się to spodobało.

Wczoraj, 12 czerwca, poseł Jacek Żalek wziął udział w rozmowie dla TVN24. Kiedy w pewnym momencie prowadząca dyskusję, dziennikarka Katarzyna Kolenda-Zaleska, powiedziała, że LGBT to przede wszystkim ludzie homoseksualni, polityk zaśmiał się i gorzko to skomentował.

- To nie są ludzie, to jest ideologia – powiedział.

Prowadząca po krótkiej wymianie zdań, podczas której Żalek zarzucał jej manipulację, straciła cierpliwość i podjęła decyzję o zakończeniu rozmowy. Skandal wywołany przez posła szybko przeniósł się do internetu, w którym wylała się w jego stronę fala hejtu. Dziś, podczas wizyty w Brzegu, prezydent Andrzej Duda postanowił odnieść się do wczorajszej sytuacji.

O włos od tragedii. Kierowca autobusu uratował rodzinęO włos od tragedii. Kierowca autobusu uratował rodzinęCzytaj dalej

LGBT w oczach Andrzeja Dudy

Jak podaje onet.pl, Andrzej Duda odwiedził dziś mieszkańców Brzegu. Wizyta odbyła się w ramach jego kampanii wyborczej. Podczas przemówienia prezydent poparł posła Jacka Żalka. Porównał LGBT do ideologii oraz zarzucił społeczeństwu, że wpaja ją swoim dzieciom. Według niego jest to absurdalne.

- Naszym dzieciom wmawia się dziś ideologię, coś co jest sprzeczne z najgłębszą logiką dojrzewania człowieka. Pokazuje to sytuacja, gdy z jednej z polskich telewizji wyrzucono posła, który powiedział, że to jest ideologia. Próbuje się nam wmówić, że to ludzie, a to po prostu ideologia – słowa prezydenta czytamy na portalu.

Andrzej Duda wielokrotnie podkreślał, że wpajanie ideologii sprowadza dzieci na złą drogę. Dodał także, że nieodpowiednio wpływa to na proces dojrzewania młodych ludzi. Porównał przy tym obecne czasy do okresu komunizmu. Według prezydenta LGBT jest tylko i wyłącznie ideologią, ponieważ nie wszyscy homoseksualiści utożsamiają się z tym ruchem. Stanowczo ogłosił, że Polska jest krajem otwartym dla każdego i on jako głowa państwa niczego nie pozwoli narzucać swoim obywatelom.

Dzisiaj grzeje: 1. Ministerstwo Zdrowia wprowadziło nieoczekiwaną zmianę. Od dzisiaj wchodzi w życie

2. Prawie co trzeci Polak nie ma oszczędności. Pracodawcy jednak coraz bardziej są skłonni do szybkiej pomocy

- Darzę wszystkich ludzi szacunkiem, ale nie pozwolę na ideologizowanie dzieci. To moja odpowiedzialność za Polskę i za polską młodzież (…) Nie po to pokolenie moich rodziców walczyło, aby wyrzucić ideologię komunistyczną ze szkół – dodał.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Koronawirus na Komunii. Sanepid pilnie poszukuje uczestników mszy
  2. Dzień Dobry TVN pożegna kultowych prowadzących? Właśnie pojawiło się oświadczenie
  3. Dlaczego w Afryce zarejestrowano tak mało przypadków koronawirusa? Według specjalistów, temperatura wcale nie jest kluczowa
  4. Walczyła na pierwszej linii frontu z koronawirusem. Nie żyje pielęgniarka
  5. Najczęściej ignorowane objawy raka. Lekceważenie ich może kosztować życie
  6. Marcin Gortat wyjawił swoje plany na oczach całej Polski. W TVN powiedział co będzie robił na emeryturze

Następny artykuł