lidl wycofuje ser
Fot. pixabay.com/ 127071
Autor Klaudia Gaicka - 24 Czerwca 2020

Popularny ser znika z Lidla. GIS wykrył w nim niebezpieczne bakterie, lepiej uważać

Lidl wycofuje popularny ser. Był on sprzedawany w wielu różnych sklepach, a w jego wnętrzu odkryto groźne dla człowieka bakterie. Koniecznie sprawdź, czy nie masz go w swojej lodówce. Pod żadnym pozorem nie spożywaj tej partii.

Lidl jest jednym z kilku sklepów, w których dostępny był ser. Z najnowszych badań Głównego Inspektoratu Sanitarnego wyniknęło, że w produkcie obecne są bakterie Listeria monocytogenes.

Pierwsze objawy raka płuc. Nigdy ich nie leckeważciePierwsze objawy raka płuc. Nigdy ich nie leckeważcieCzytaj dalej

Lidl wycofuje popularny ser. Był on sprzedawany w wielu różnych sklepach, a w jego wnętrzu odkryto groźne dla człowieka bakterie

Jak informuje serwis Gazeta.pl, "Ser Koryciński swojski naturalny, ser dojrzewający z surowego, pełnego mleka krowiego" jest niebezpieczny dla zdrowia. Zatrważające wyniki badania dotyczą tylko konkretnej partii produktu. Jego data produkcji jest jednocześnie numerem partii. Wycofany został ser wyprodukowany 01.06.2020, a jego termin do spożycia to 01.07.2020. Jego producentem jest marka Zarzeccy Sp. z o.o.

Lidl zdecydował o wycofaniu produktu ze sklepów od razu po otrzymaniu informacji od Głównego Inspektoratu Sanitargnego. Eksperci radzą, aby konsumenci, którzy zakupili ser przed jego wycofaniem, sprawdzili datę na opakowaniu.

Jeżeli ser, który kupiliśmy, jest tym z bakteriami, nie powinniśmy go w żadnym wypadku spożywać. Należy go wyrzucić lub zwrócić do sklepu, w którym kupiliśmy.

Bakteria znaleziona w serze stanowi zagrożenie przede wszystkim dla kobiet w ciąży i osób starszych. Spożycie sera skażonego Listeria monocytogenes może doprowadzić do rozwoju listeriozy. W przypadku ciężarnych kobiet może ona wywołać nawet obumarcie płodu. Z kolei u osób starszych powikłaniem choroby może być zapalenie opon mózgowych.
Osoby spoza tych dwóch grup najczęściej przechodzą chorobę bezobjawowo.

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje 31-letnia mistrzyni. Odeszła tuż po porodzie

2. Już nie będziesz musiał się cofać po prawo jazdy. A to nie koniec udogodnień

Zdecydowanie odradzamy jednak ryzykowanie. Nie wiemy, skąd bakteria wzięła się w serze. Najczęściej występuje w środowisku naturalnym, zarówno w wodzie, jak i w glebie. Być może źródłem zakażenia była chora krowa, ponieważ zwierzęta również najczęściej nie mają żadnych objawów tej choroby.

Choć sytuacja jest szokująca, nie jest niestety odosobniona. Z tego powodu warto śledzić komunikaty Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Każdego dnia badają oni wiele z produktów dostępnych na półkach sklepowych. Pod lupę brane są nie tylko dokładne składy produktów, ale również potencjalne ukryte dodatki.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Polska legenda sportu zginęła w wypadku. Widok grobu zapiera dech w piersiach. Wszystko niemal 30 lat od śmierci
  2. Zatrważająca, okropna historia. Matka fotografowała nieletnią córkę bez ubrań, zdjęcia miała wysyłać księdzu
  3. IMGW wydało pilne ostrzeżenie. Dwa województwa z najwyższym stopniem zagrożenia, lepiej zostać w domu
  4. Tragiczne wiadomości o śmierci 25-latki. Przedawkowała popularne napoje
  5. Sygnały, które daje nasze serce, gdy ma już dosyć. Nie wolno ich lekceważyć
  6. Tragiczne informacje obiegły Polskę z samego rana. Nie żyje Lesław Skinder, był niekwestionowaną legendą dla wielu Polaków

Następny artykuł