liść laurowy i korzyści zdrowotne
fot. https://pixabay.com/ zapach_bzu
Autor Natalia Niewczas - 19 Sierpnia 2020

Usuwa toksyny, normalizuje pracę żołądka oraz poziom cukru we krwi. Napar z liści laurowych niesamowicie wpływa na organizm

Liść laurowy sprawdza się jako dodatek do wielu popularnych dań, zwłaszcza zup i potraw przygotowywanych na bazie mięsa. Choć w opakowanie liści laurowych zaopatrzona jest praktycznie każda kuchnia, nie wszyscy wiedzą, że w tych niezwykle aromatycznych listkach kryje się prozdrowotny potencjał.

Liść laurowy (bobkowy) to wciąż niedoceniane źródło witamin (witaminy A, witamin z grupy B, witaminy C) i minerałów (cynku, magnezu, manganu czy selenu). Za pozytywne działanie na organizm odpowiadają również zawarte w nim substancje czynne takie jak pektyny. Lista korzyści płynących ze spożywania naparu z liści laurowych jest naprawdę pokaźna.

Łukasz Szumowski zdradził czarny scenariusz, ostrzega Polaków. Będzie nawet 1000 przypadków zachorowań dziennie?Łukasz Szumowski zdradził czarny scenariusz, ostrzega Polaków. Będzie nawet 1000 przypadków zachorowań dziennie?Czytaj dalej


Liść laurowy pozytywnie wpływa na zdrowie

Naparu z liści laurowego wprost nie sposób nie docenić - przede wszystkim wartościowe jest jego działanie detoksykujące. Napój wpływa na prawidłową pracę układu trawiennego (wspomaga między innymi wątrobę) i pomaga zredukować poziom cukru we krwi.

Jak podaje portal i-apteka.pl, wyjątkowość naparu z liści laurowych tkwi również w jego możliwościach leczniczych. Napój sprawdzi się w łagodzeniu rozmaitych dolegliwości: bólów brzucha, niestrawności czy kaszlu oraz niektórych schorzeń (zapalenia stawów i oskrzeli, łuszczycy bądź trądziku). Warto pamiętać, że napar nie zastąpi zaleconego przez specjalistę leczenia i powinien być stosowany jako wsparcie zasugerowanej przez lekarza terapii.

Do spożywania naparu z liści laurowych dodatkowo zachęca łatwość jego wykonania. Do przygotowania napoju potrzeba ok. 5g liści laurowych i wody. Liście należy uprzednio pokruszyć, zalać wrzącą wodą i pozostawić do wystudzenia. Zaleca się spożywanie naparu w drobnych porcjach nie dłużej niż przez trzy kolejne dni. Sporządzonej w ten sposób mikstury można używać również jako toniku lub płukanki na włosy.

Dzisiaj grzeje: 1. Jesteś osobą, która budzi się bardzo wcześnie rano? Naukowcy mają dla Ciebie bardzo ważną wiadomość
2. Bank ING radzi jak nie stracić pieniędzy z karty. Sposoby są proste, chociaż często o nich zapominamy

Z kuracji naparem z liści laurowych powinny zrezygnować kobiety w ciąży, kobiety karmiące piersią i dzieci - powodem jest brak naukowych badań produktów na bazie tej rośliny. Przed spożyciem mikstury konsultacja z lekarzem zalecana jest również w przypadku osób, u których występują między innymi choroby układu krążenia oraz tych przyjmujących antybiotyki.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Rząd wydłuża listę zakazów. Wiele osób będzie musiało zmienić plany
  2. Jeśli nie dokonaliście przelewów przed weekendem, możecie mieć kłopoty. Poważne utrudnienia w PKO BP, Santanderze, mBanku, ING i Getin
  3. 10-letnia dziewczynka zaszła w ciążę. Porażające, kto okazał się ojcem
  4. Jesteś osobą, która budzi się bardzo wcześnie rano? Naukowcy mają dla Ciebie bardzo ważną wiadomość
  5. Lekarze wyznali druzgocącą prawdę na temat teleporad. Jak wyglądają w rzeczywistości?
  6. Ania z "Rolnik szuka żony" po rozstaniu z Jakubem Napierałą ma nową miłość. Chwali się nią na Instagramie

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł