Całkowity lockdown od 17 listopada. Władze Austrii podjęły decyzję

Lockdown w Austrii
ROLAND SCHLAGER/AFP/East News
Autor Konrad Bińczyk14.11.2020

W Austrii od 17 listopada do 6 grudnia będzie obowiązywał całkowity lockdown. Zamknięcie całego kraju potwierdził kanclerz Sebastian Kurz. Z domu będzie można wychodzić wyłącznie w kilku ściśle określonych przypadkach.

Austria wprowadza całkowity lockdown. Ma to związek z epidemią koronawirusa. Mieszkańcy Austrii z domu będą mogli wychodzić wyłącznie do pracy, po zakupy artykułów pierwszej potrzeby, do lekarza i na ćwiczenia.

Sanepid wydał pilny komunikat. Trwają poszukiwania wiernychSanepid wydał pilny komunikat. Trwają poszukiwania wiernychCzytaj dalej

Lockdown w Austrii

Lockdown będzie obowiązywał od wtorku 17 listopada do 6 grudnia. Godzina policyjna obecnie obowiązująca od 20 do 6 zostanie rozszerzona na cała dobę. We wszystkich szkołach zostanie wprowadzona nauka zdalna.

Dzisiaj grzeje: 1.23 listopada Polaków obejmie nowe obostrzenie. Dotknie tysiące osób nie tylko z naszego kraju
2.Tragiczne wieści z samego rana, rzecznik potwierdza. Nie żyje 13-letnia dziewczynka, jej koleżanka jest pod opieką lekarzy
3.Przez 26 dni sam walczył z koronawirusem. Zdradził swój sekret, jak wrócił do zdrowia

Kanclerz Kurz wskazał, że wprowadzenie obostrzeń ma na celu maksymalne ograniczenie kontaktów międzyludzkich, a co za tym idzie zmniejszenie transmisji wirusa - informuje polsatnews.pl.

Niestety mimo wprowadzenia w październiku częściowego lockdownu - zamknięcia kin, restauracji, kawiarni i teatrów - liczba zarażonych w Austrii wrasta.

Pierwsze objawy zakrzepicy żylnej. Gdy się pojawią, lepiej nie tracić czasuPierwsze objawy zakrzepicy żylnej. Gdy się pojawią, lepiej nie tracić czasuCzytaj dalej

W piątek tamtejsze Ministerstwo Spraw Zagranicznych poinformowało o rekordowej liczbie 9586 nowych przypadków osób zakażonych koronawirusem. W sumie w Austrii od początku pandemii zanotowano ponad 190 tys. przypadków zakażenia.

Całkowity lockdown w Polsce?

Premier Polski Mateusz Morawiecki stwierdził w czwartek, że na razie w naszym kraju nie ma potrzebny wprowadzenia narodowej kwarantanny.

We wpisie na Facebooku szef rządu poinformował, że w mijającym tygodniu, pierwszy raz od dwóch miesięcy, liczba zakażeń koronawirusem zaczęła spadać.

"Choć stosunek zakażonych - 65/100 000 mieszkańców to wciąż dużo, to jednak pierwszy sygnał stabilizacji i dowód, że nasza strategia i obostrzenia zaczynają przynosić skutek.

Co to oznacza? Nie musimy wprowadzać narodowej kwarantanny" - napisał Morawiecki.

Ukryte ofiary epidemii koronawirusa. Nie zobaczymy ich w dobowych statystykach, umierają pozostawieni bez pomocyUkryte ofiary epidemii koronawirusa. Nie zobaczymy ich w dobowych statystykach, umierają pozostawieni bez pomocyCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nagle wprowadzili nowe obostrzenia na granicach z Polską i nie tylko. Jest potwierdzenie od naszego sąsiada
  2. Ogromna inwestycja PKN Orlen na Bałtyku. Milowy krok do transformacji energetycznej
  3. Nieprzyjemna dolegliwość, którą może powodować noszenie maseczki. Eksperci o syndromie MADE
  4. Media obiegła smutna wiadomość. Nie żyje polska aktorka
  5. Awaria w elektrowni atomowej na Białorusi. Litwini masowo kupują jod, czy grozi nam drugi Czarnobyl?
  6. Dalmatyńczyk miał zostać mamą 3 szczeniaków. Ale gdy zaczął się poród, wszystkim opadły szczęki
  7. Nowe obostrzenia. Zamknięcie salonów fryzjerskich i kosmetycznych? Najnowsze wiadomości

Następny artykuł