możliwy lockdown
pacjenci.pl
Autor Natalia Niewczas - 28 Października 2020

Nieoficjalne: Polaków może czekać kolejny lockdown. Decyzja w tej sprawie ma zapaść już niebawem

Z nieoficjalnych informacji przekazywanych przez WP wynika, że kolejny lockdown może zostać wprowadzony już niebawem. Decyzja w tej sprawie, jak udało się dowiedzieć WP, prawdopodobnie zapadnie szybciej, niż spodziewają się tego Polacy. Na tak duże zmiany warto odpowiednio się przygotować.

Niewykluczone, że władze wkrótce wprowadzą kolejny lockdown. Nieoficjalne wiadomości w tej sprawie przekazuje między innymi portal Wirtualna Polska. Najnowsze doniesienia mediów wspominają o tym, że premier Mateusz Morawiecki wciąż waha się przed podjęciem ostatecznej decyzji. Jest jednak możliwe, że zapadnie ona już za kilka dni.

Kinga Duda przerywa milczenie. Córka prezydenta zabrała głos w sprawie nowego prawa aborcyjnegoKinga Duda przerywa milczenie. Córka prezydenta zabrała głos w sprawie nowego prawa aborcyjnegoCzytaj dalej

Następny lockdown może nadejść szybciej, niż spodziewają się tego Polacy

Według najnowszych doniesień mediów oficjalna decyzja dotycząca wprowadzenia lockdownu jeszcze nie zapadła. Premier Mateusz Morawiecki poważnie rozważa jednak taką ewentualność.

Jak podaje portal wiadomości.wp.pl, rozważania dotyczące lockdownu wynikają oczywiście z dużego przyrostu zakażeń COVID-19 w Polsce, jaki obserwujemy już od pewnego czasu. Kolejne rekordy dziennych zachorowań padają jeden za drugim, dziś został przekroczony próg 18 tys. potwierdzonych przypadków.

Przyszłość sytuacji epidemiologicznej w Polsce, podobnie jak kwestia samego lockdownu, wciąż pozostaje niepewna. Choć we wtorek podczas narady Prawa i Sprawiedliwości politycy uznali, że całkowity lockdown nie zostanie jeszcze ogłoszony, to do przekroczenia granicy, która może wymusić takie rozwiązanie, brakuje naprawdę niewiele.

Minister zdrowia Adam Niedzielski rekomendował bowiem wprowadzenie lockdownu w momencie, w którym liczba dziennych zakażeń koronawirusem sięgnęłaby 20 tys. Właśnie do tej wskazanej przez polityka liczby Polska niebezpiecznie zbliżyła się w środę 28 października.

Zgodnie z informacjami przekazywanymi przez WP mimo niewątpliwie pogarszającej się sytuacji epidemiologicznej wprowadzenie lockdownu nie jest jeszcze pewne. Mateusz Morawiecki waha się przed podjęciem ostatecznej decyzji. Z ustaleń dziennikarzy wynika jednak, że może ona zapaść jeszcze w tym tygodniu.

Dzisiaj grzeje: 1.9 osób nie żyje. Wszyscy zjedli identyczny mrożony posiłek, dramatyczne informacje zza granicy
2.Ogórek w programie na żywo uderzyła w Terleckiego z PiS. Poszło o Strajk Kobiet i symbole
3. Nie jest dobrze. Część Polski, w której zostało zaledwie kilka respiratorów

Niebezpieczne wyzwanie na TikToku. 8-letnia dziewczynka omal nie straciła życiaNiebezpieczne wyzwanie na TikToku. 8-letnia dziewczynka omal nie straciła życiaCzytaj dalej

Rozwiązanie zakładające kolejny lockdown ma oczywiście swoich przeciwników. Według WP znajdują się wśród nich między innymi przedstawiciele Ministerstwa Rozwoju czy wicepremier Jarosław Gowin.

Zdaniem Jarosława Gowina skutki wprowadzenia lockdownu, a co za tym idzie zamrożenia gospodarki, mogłyby pozostać odczuwalne przez kolejne długie lata. Ministerstwo jest za wprowadzeniem takich środków bezpieczeństwa, które jednocześnie pozostawiają odpowiednią przestrzeń dla dalszej aktywności gospodarczej.

Nie tylko w Polsce rozważane jest wprowadzenie kolejnych nadzwyczajnych środków bezpieczeństwa. Surowe restrykcje mają pojawić się między innymi we Włoszech - obywatele tego kraju muszą liczyć się nawet z zakazem przemieszczania się bez ważnego powodu.

Najnowszy raport Ministerstwa Zdrowia. Padł kolejny niechlubny rekordNajnowszy raport Ministerstwa Zdrowia. Padł kolejny niechlubny rekordCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Polacy przygotowują się na drugą falę. Dwa produkty znikają w ekspresowym tempie
  2. W stronę Ziemi leci ogromna asteroida. Jej prędkość jest porażająca, uderzenie miałoby katastrofalne skutki
  3. Druzgoczące słowa Krzysztofa Krawczyka o jego zdrowiu, tylko najbliżsi wiedzieli. "Wszystko w rękach Boga"
  4. Z samego rana ministerstwo zdrowia wydało nagły komunikat. Uwaga, dotyczy każdego Polaka
  5. Minister Zdrowia zabiera głos w sprawie Bożego Narodzenia. Nie na takie słowa liczyli Polacy
  6. Burza po zdjęciu gwiazdy TVP na plaży. Wielu nie mieści się w głowie, co robi przy synkach
  7. Zdjęcia czołgów na ulicach obiegły internet. Uwaga, nie mają nic wspólnego z protestami i koronawirusem

Następny artykuł