lockdown w Paryżu
unsplash Larry James Baylas
Autor Klaudia Gaicka - 31 Października 2020

Panika w jednej z europejskich stolic. Mieszkańcy masowo opuszczają miasto, chodzi o obostrzenia

W jednej z europejskich stolic zapanowała ogromna panika wywołana przez zapowiadany lockdown. Dziesiątki tysięcy kierowców praktycznie w jednej chwili postanowiło w popłochu uciec za bramy miasta. Ogromne korki, które zostały spowodowane, ciągnęły się przez wiele kilometrów.

Naukowcy prognozują, kiedy w Polsce nastąpi szczyt zachorowań z powodu koronawirusaSARS-CoV-2. Okazuje się, że sytuacja jest coraz bardziej dramatyczna. Liczba zakażeń wzrasta z każdym dniem i rządzący coraz mniej sobie z tym radzą. Nie tylko Polakom grozi lockdown. Tym, którzy do końca nie znajdą znaczenia tego słowa, wyjaśniamy.

Lockdown to termin pochodzący bezpośrednio z języka angielskiego i oznacza dosłownie ,,zakaz wyjścia”. W czasie jego trwania każde wyjście powinno być w pełni uzasadnione i bynajmniej, chęć wyjścia na spacer tu nie przejdzie. Dla przykładu, z takim stanem rzeczy spotkaliśmy się w naszym kraju już wiosną. Wtedy to rządzący, w obliczu wzrastającego zagrożenia epidemicznego, zdecydowali o zastopowaniu większości gałęzi gospodarki.

Lekarze ostrzegają. Osoby z tej grupy są szczególnie zagrożone ciężkim przebiegiem COVID-19Lekarze ostrzegają. Osoby z tej grupy są szczególnie zagrożone ciężkim przebiegiem COVID-19Czytaj dalej

Paryski lockdown tak przeraził mieszkańców, że dziesiątki tysięcy kierowców ruszyło, aby z niego uciec

Plany władz dotyczące obostrzeń tak bardzo przestraszyły mieszkańców stolicy Francji, że w czwartek masowo uciekali oni z miasta. Praktycznie całkowite zatrzymanie gospodarki jest tym, co przeraża nie tylko Polaków. Także mieszkańcy innych miejsc w Europie i pośród innych krajów świata przytłacza wizja zupełnego lockdownu. Musimy jednak pamiętać, że to właśnie lockdown pomógł niektórym z państw (np. Chinom) całkowicie uporać się z pandemią koronawirusa SARS-CoV-2.

Jak podaje portal Onet.pl, zapowiadany lockdown sprawił, że dziesiątki tysięcy kierowców postanowiło nagle wyjechać z Paryża. Zapowiedziano tam stan, w którym ludzie będą potrzebować specjalnych zezwoleń nawet po to, aby wyjść do sklepu, czy wyjechać z miasta. Wielu obywateli przeraziło się. Kiedy część osób ruszyła do aut, aby jak najszybciej wyjechać z miast, druga, także ogromna część, ruszyłaby zrobić zakupowe zapasy. Co ciekawe, nie zabrakło także mieszkańców Paryża, którzy te ostatnie chwile ,,wolności’’ postanowili spędzić w barach lub na imprezach z przyjaciółmi.

Dzisiaj grzeje: 1.Tajemnicza wizja Krzysztofa Jackowskiego. Jasnowidz ma dla Polaków pewną radę
2.Nagle ranił nożem sprzedawcę, policja natychmiast wkroczyła do akcji. Dramatyczne wiadomości z Warszawy
3. Wiele osób popełnia poważny błąd przy noszeniu maseczki. Lepiej go unikać, gdyż może mieć fatalne konsekwencje

Pierwsze objawy tętniaka mózgu mogą być bardzo mylące. Nie wolno ich lekceważyćPierwsze objawy tętniaka mózgu mogą być bardzo mylące. Nie wolno ich lekceważyćCzytaj dalej

Do tej pory we Francji, której ludność wynosi niespełna 67 mln (Dane z 2019 roku), odnotowano aż 1,33 mln zakażeń (z czego ponad 49 tys. podczas ostatniej doby). 117 tys. osób udało się już wyzdrowieć, jednak aż blisko 36,6 tys. osób przegrało dramatyczną walkę z chorobą.

Andrzej Duda zaproponował nową ustawę dotyczącą aborcji. Jaki pomysł ma prezydent?Andrzej Duda zaproponował nową ustawę dotyczącą aborcji. Jaki pomysł ma prezydent?Czytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Proboszcz znalazł lukę w przepisach i otworzył cmentarz. Teraz może zapłacić nawet 30 tys. zł grzywny
  2. Klienci kolejnego banku atakowani przez hakerów. Nie dajcie się zwieść
  3. Druzgoczące słowa Krzysztofa Krawczyka o jego zdrowiu, tylko najbliżsi wiedzieli. "Wszystko w rękach Boga"
  4. Z samego rana ministerstwo zdrowia wydało nagły komunikat. Uwaga, dotyczy każdego Polaka
  5. Minister Zdrowia zabiera głos w sprawie Bożego Narodzenia. Nie na takie słowa liczyli Polacy
  6. Wielkie zmiany w PKP. Dotkną tysięcy Polaków. Podróżowanie polskimi pociągami nie będzie już jak kiedyś
  7. Jan Śpiewak zraniony podczas wczorajszych protestów przez nacjonalistów. "Nie damy się zastraszyć"

Następny artykuł