LOT wznawia działalność
fot. wikipedia.org/JT Occhialini
Autor Barbara Bujar - 19 Maja 2020

LOT wznawia przeloty. Są jednak nowe zasady

Od 1 czerwca Polskie Linie Lotnicze LOT wznawiają działalność. Obsługa i pasażerowie będą musieli przestrzegać jednak nowych zasad. W ofercie znajdują się atrakcyjne ceny.

PLL LOT podjęły decyzję o wprowadzeniu I etapu odmrażania połączeń lotniczych. Już od 1 czerwca pasażerowie będą mogli skorzystać z ich oferty. Ze względu na komfort i bezpieczeństwo związane z epidemią koronawirusa zostały wprowadzone nowe zasady. Przypomnijmy, że połączenia pasażerskie zostały zawieszone w połowie marca br.

Wstrząsające ustalenia dotyczące śmierci Kornelii. Śledczy podali przyczynę zgonuWstrząsające ustalenia dotyczące śmierci Kornelii. Śledczy podali przyczynę zgonuCzytaj dalej

Nowe zasady PLL LOT

Zgodnie z nowymi zasadami, które zostały wprowadzone w związku z sytuacją epidemiczną panującą w Polsce i na świecie, loty będą odbywały się wyłącznie na terenie naszego kraju. Pasażerowie będą mogli kursować między 8 lotniskami. Raz dziennie na trasie Kraków-Gdańsk, do dwóch razy dziennie z Warszawy do Krakowa, Poznania, Rzeszowa, Szczecina, Wrocławia i Zielonej Góry oraz do trzech razy dziennie na odcinku Warszawa-Gdańsk.

W samolotach obowiązywać będzie bezwzględne zakrywanie nosa i ust. Załoga, która podczas lotu będzie zajmowała się obsługą pasażerów, zostanie wyposażona w maseczki ochronne oraz rękawiczki. Pasażerowie również będą do tego zobowiązani. Maseczka będzie obowiązywała każdego przez całą podróż.

Dodatkowo napoje i przekąski będą podawane podróżnym w indywidualnych opakowaniach, a kontakt między pasażerami a załogą zostanie ograniczony do minimum.

W celu sprawniejszego wsiadania do samolotu pasażerowie będą mogli zabrać ze sobą jedną sztukę bagażu podręcznego w wymiarach 55 cm/40 cm/23 cm. Waga bagażu zostanie zwiększona do 10 kg. LOT pracuje również nad zastąpieniem dotychczasowych procedur mechanizmami samoobsługowymi. Miałaby to być np. obowiązkowa odprawa online.

Przewoźnik w swojej ofercie gwarantuje atrakcyjne ceny. Zapowiada, że koszt biletu w jedną stronę bez bagażu zaczyna się już od 99 zł. Zapewnia również, że na pokładzie samolotu obowiązywać będzie procedura „BezpiecznyLOT”, która została wypracowana w oparciu o rekomendacje Głównego Inspektora Sanitarnego i międzynarodowych organizacji branżowych.

Dzisiaj grzeje: 1. Łukasz Szumowski przekazał najnowsze infomracje. Poważne zmiany od 1 czerwca

2. Kasia Cichopek pokazała za dużo? Fani są zniesmaczeni, nie chcieli oglądać jej w podobnej odsłonie

Spółka zapewnia pasażerów również o tym, że wszystkie elementy na pokładzie będą dokładnie dezynfekowane, a filtry HEPA, w które wyposażono każdy samolot LOT, usuwają 99,9 proc. bakterii i wirusów unoszących się w powietrzu.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Przenigdy nie kupuj chińskiego czosnku. Rozpoznasz, że nie jest z Polski po 3 ważnych szczegółach
  2. Kasia Cichopek przesadziła. Do sieci trafiło nagranie z mężem, fani zażenowani
  3. GIF wycofuje z rynku lek używany przez miliony Polaków. Decyzja ma rygor natychmiastowej wykonalności
  4. Myśleli, że to zwykła grypa. Ich małżeństwo trwało zaledwie 72 godziny
  5. Kołatanie serca ma wiele przyczyn. Nie należy go lekceważyć, gdyż może być objawem niebezpiecznych chorób
  6. Kierowco, lepiej się pośpiesz. Czasy tanich paliw już się kończą

Następny artykuł