LPR: lądowsiko zastawione przez samochody
Autor Karol Zaborowski - 2 Listopada 2019

Mandat to za mało. Lądowisko przy szpitalu zamieniło się w parking

LPR, czyli Lotnicze Pogotowie Ratunkowe sprawdza się doskonale, jeżeli jakiś pacjent potrzebuje natychmiastowego przetransportowania do szpitala, który jest oddalony o znaczną odległość. Dodatkowo śmigłowce mogą dotrzeć w wiele miejsc, gdzie tradycyjna karetka nie dojechałaby. Jednak aby taki transport był skuteczny, to śmigłowiec musi mieć gdzie wylądować.

LPR często wysyłane jest do naprawdę poważnych przypadków, kiedy życie i zdrowie pacjenta jest poważnie zagrożone. Śmigłowiec może pokonać bez większych problemów znaczne odległości dlatego też stanowi doskonałe wsparcie dla tradycyjnych karetek. Każdy SOR w Polsce musi mieć dostęp do lądowiska dla helikopterów na wypadek nagłej sytuacji.

Polski internet obiegła wczoraj fotografia, która prezentuje całkowity brak wyobraźni ze strony kierowców. Widzimy na nim lądowisko dla śmigłowców LPR, które zastawione jest przez samochody. Powód podjęcia takiej, a nie innej decyzji ze strony kierowców nawet nie mieści się w głowie.

Zaraził prawie 900 dzieci wirusem HIV. Lekarz popełnił fatalny błądZaraził prawie 900 dzieci wirusem HIV. Lekarz popełnił fatalny błądCzytaj dalej

Lądowisko LPR zastawione przez auta

1 listopada jest dniem, kiedy to wszystkie cmentarze w naszym kraju są dosłownie oblegane. Powoduje to poważne utrudnienia w ruchu na sąsiadujących z nekropolią drogach, jak i wymusza na kierowcach długiego szukania miejsca na zaparkowanie swojego auta. Portal MyGlogow.pl przedstawił przerażające zdjęcie nadesłane przez jednego ze swoich czytelników, na którym widzimy lądowisko dla helikopterów LPR, przynależne do miejscowego szpitala.

Szpital, o którym mowa graniczy z cmentarzem położonym przy ulicy Legnickiej w Głogowie. Na zdjęciu widać, że lądowisko jest oddzielone od cmentarza jedynie przez wąską uliczkę, która zastawiona jest przez auta osób udających się na groby swoich bliskich. Niestety kierowcy, którzy nie mogli znaleźć wolnego miejsca na zaparkowanie swojego auta, podjęli najgorszą możliwą decyzję.

Na przesłanym zdjęciu widać kilkanaście samochodów, które zostały zaparkowane na lądowisku. Niektóre z nich bezpośrednio przylegają do samej płyty, na której lądują śmigłowce. Wszystko tylko po to, aby zatrzymać się jak najbliżej cmentarza. Nie trzeba raczej mówić, że w takich warunkach śmigłowiec praktycznie nie ma możliwości do wylądowania, co stanowi potencjalne ryzyko dla zdrowia i życia niejednego pacjenta.

Według relacji jednego ze świadków tego zdarzenia policja wlepiła mandaty wszystkim kierowcom, którzy zaparkowali w niedozwolonym miejscu. Jednak według wielu internautów jest to zbyt łagodna kara dla kierowców, którzy zdecydowali się na zaparkowanie swoich samochodów na terenie lądowiska.

lądowsiko w Głogowie

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Niebezpieczna bakteria w popularnej przyprawie. Pilna decyzja GIS
  2. Mamy chwalą się, że palą podczas ciąży. "Paliłam przy każdej ciąży mam już trójkę dzieci"
  3. Rakotwórcza substancja znika ze sklepów. W Polsce zajadają ją tysiące dzieci

Następny artykuł