Łukasz Szumowski
Fot. Beata Zawadzka/East News Warszawa, 08.06.2020. Briefing dotyczacy sytuacji epidemicznej na Slasku z udzialem wicepremiera Jacka Sasina i ministra zdrowia Lukasza Szumowskiego. N/z: Lukasz Szumowski
Autor Natalia Niewczas - 2 Września 2020

Wszystko się wyjaśniło. Największa tajemnica Szumowskiego ujawniona

Łukasz Szumowski niedawno zrezygnował z pełnionej funkcji. Były minister zdrowia odszedł ze stanowiska w sierpniu 2020. Decyzja polityka wywołała prawdziwą burzę emocji - teraz jest ich jeszcze więcej. Mają związek z tajemnicą byłego ministra zdrowia.

Łukasz Szumowski miał pełne ręce roboty, nagły wybuch pandemii wymusił na polityku podejmowanie szybkich decyzji i konkretnych działań. Do jednych z najgłośniejszych przedsięwzięć nadzorowanych przez byłego szefa resortu (a zarazem do tych budzących najwięcej społecznych wątpliwości) należał zakup respiratorów. Światło dzienne ujrzały nowe, nieznane dotąd fakty.

Gwiazdy radzą jak dbać o zdrowie. Lekarze są przerażeniGwiazdy radzą jak dbać o zdrowie. Lekarze są przerażeniCzytaj dalej


Łukasz Szumowski wkrótce znów może znaleźć się w ogniu krytyki


Łukasz Szumowski, co jeszcze niedawno potwierdzały sondaże, należy do wąskiego grona polityków cieszących się największym zaufaniem wśród obywateli. Niedługo korzystna dla byłego szefa resortu sytuacja może drastycznie się odmienić. Wszystko w związku z najnowszymi informacjami dotyczącymi zakupu respiratorów. Na jaw wychodzą wywołujące oburzenie informacje.


Gdy strach przed pandemią czuć było jeszcze niemal na każdym kroku, władze postanowiły dokonać zakupu mających ratować ludzkie istnienia respiratorów. Głośno było jednak o tym, że pracownikom szpitali w ogóle nie przyszło skorzystać z zamówionego sprzętu, a dotyczące transakcji dokumenty nie zostały opublikowane. Dopiero działania Sieci Obywatelskiej “Watchdog Polska” doprowadziły do ujawnienia treści umowy zawartej przez władze ze spółką E&K. Doniesienia są co najmniej niepokojące, internauci nie szczędzą słów krytyki.

Dzisiaj grzeje: 1.Andrzej Duda zarażony koronawirusem? Niepokojące doniesienia na temat prezydenta
2. Rząd znowu zmienił listę żółtych i czerwonych stref. Nowe obostrzenia będą obowiązywać już od jutra


Do sieci trafiły fragmenty spisanej umowy, pojawiły się między innymi na popularnym portalu Wykop.pl. Internauci zareagowali natychmiast, emocje wzbudza zwłaszcza sam profil mającej dostarczyć respiratory firmy. Jak się okazuje, spółka produkuje między innymi statki powietrzne i kosmiczne. Co więcej, koszt zakupu sprzętu, z którego podobno wciąż nie skorzystał żaden polski lekarz, to 250 milionów złotych brutto.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wiadomość z ostatniej chwili: Do Polski zbliża się wir Otylia. Nagłe załamanie pogody na weekend
  2. TVP przekazało tragiczną wiadomość. Niestety, był bez szans, nic się nie dało zrobić
  3. Rewolucyjna zmiana weszła właśnie w życie. Dotyczy całej Polski
  4. Pacjent czołgał się z bólu. Oburzające oświadczenie szpitala
  5. Lekarze nie wierzyli własnym oczom. Z ciała kobiety wydobyto ponad metrowego węża [WIDEO]
  6. Kolejki ustawiają się już od wczoraj, niebywałe wydarzenie w Biedronce. Klienci przecierają oczy ze zdumienia

Następny artykuł