Łukasz Szumowski o nowych obostrzeniach
screen youtube.com/TVP Info
Autor Klaudia Gaicka - 4 Sierpnia 2020

Szumowski chce wprowadzić dodatkowe restrykcje. Kogo obejmą?

Łukasz Szumowski rozważa wprowadzenie nowych restrykcji. Minister Zdrowia wyjaśnia, kiedy mogą one zostać wprowadzone oraz kogo dokładnie będą dotyczyć. Wielu Polakom może się to nie spodobać. Z kolei inni powinni być zadowoleni.

Łukasz Szumowski zapowiedział nową normę prawną. W wywiadzie dla „Dziennika Gazety Prawnej" minister zdrowia wyjaśnił, czego dotyczyć będzie nowe prawo. Okazuje się, że wielu Polakom się ono nie spodoba, zwłaszcza zwolennikom teorii, że wirusy nie istnieją. Inni z kolei będą zadowoleni, ponieważ w końcu idąc na zakupy, nie będą musieli uważać na ludzi bez maseczek.

Dlaczego warto spać na lewym boku? Lista korzyści robi wrażenieDlaczego warto spać na lewym boku? Lista korzyści robi wrażenieCzytaj dalej

Łukasz Szumowski wskazuje, jakie restrykcje mogą zostać wprowadzone i kogo będą dotyczyć

We wtorkowym wywiadzie minister Szumowski zapowiedział, czym będą się zajmować politycy podczas piątkowego posiedzenia sztabu kryzysowego.

- Po pierwsze, proponujemy regionalizację powiatową, czyli wprowadzanie restrykcji w powiatach z dużą liczbą zakażeń - wyjaśnia minister.

W dalszej części wskazał, że nowe restrykcje obejmą 28 powiatów, nie sprecyzował jednak, o które dokładnie chodzi.

- Regionalizacja obostrzeń ma też dotyczyć edukacji. Możliwe, że w rejonach z dużą liczbą zakażeń będzie więcej kształcenia zdalnego. Wytyczne dla danego powiatu będzie przygotowywać inspekcja sanitarna, a w każdej szkole konkretne decyzje podejmie jej dyrektor. W tej chwili nie mamy danych wskazujących, że otwarcie szkół jest zagrożeniem - zapowiedział Szumowski.

Jak podaje portal Tvn24.pl, nowe obostrzenia nie mają dotyczyć jedynie obsługi osób bez maseczek, rządzący rozważają również powrót obostrzeń dotyczących wesel.

- Nie wykluczamy, że zostanie obniżony limit osób, które biorą udział w takiej uroczystości. Wtedy będziemy mogli lepiej kontrolować takie masowe wydarzenia - dodał. Rejestracja wesel - mówił - pozwoliłaby na to, by odpowiednie służby mogły pojechać na uroczystość, sprawdzić, ilu faktycznie jest gości i czy jest zachowany reżim sanitarny.

Dzisiaj grzeje: 1. Pilne ogłoszenie sanepidu. Trwają poszukiwania klientów restauracji, w której wykryto koronawirusa
2. Druga połowa sierpnia ma być upalna. 32 stopnie na termometrze, a możliwe jeszcze więcej

Ostatnim z poruszanych w wywiadzie tematów była obowiązkowa kwarantanna dla osób powracających z zagranicy. Minister Szumowski nie wyklucza takiej opcji. Możliwe, że osoby powracające z zagranicy będą musiały po drodze przejechać przez 'testowy drive-thru' i zrobić wymaz, który wykryje ewentualnie zakażenie.

- Niemcy zdecydowali się na przykład na wykonywanie testów u podróżnych. Być może pójdziemy ich śladem. Oczywiście wprowadzenie kwarantanny także bierzemy pod uwagę - wskazał.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Tajemnicze symbole na klatkach schodowych. Złodziej oznacza puste mieszkania
  2. Zadziwiające, najnowsze ustalenia mediów. Ministerstwo ma tworzyć specjalną listę, może być na niej twoje miasto
  3. Objawy nowotworów widoczne gołym okiem. Gdy je zauważysz, nie ma czasu do stracenia
  4. Dobre wieści. Jerzy Stuhr po raz pierwszy pojawił się na wizji po przebytym udarze
  5. Co może powstrzymać drugą falę epidemii? Naukowcy podali odpowiedź
  6. Wszyscy myśleli, że Magda Gessler go nienawidzi. Dodała jednak zdjęcie, które rozwiewa wątpliwości

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł