Powalające doniesienia dotyczące Łukasza Szumowskiego. Mało kto się spodziewał

Łukasz Szumowski zachował przywileje
27.05.2020 Warszawa Konferencja premiera, ministrow kultury i zdrowia nt znoszenia kolejnych obostrzen fot. Andrzej Iwanczuk/REPORTER n/z: Lukasz Szumowski
Autor Natalia Niewczas05.09.2020

Łukasz Szumowski niedawno zadziwił rodaków rezygnacją z pełnionej dotychczas funkcji ministra zdrowia. W sierpniu 2020 do mediów trafiła wiadomość o oficjalnej decyzji polityka. Teraz do internetu docierają kolejne pogłoski. Tym razem dotyczą przywilejów, z jakich wciąż korzysta były szef resortu.

Łukasz Szumowski jeszcze do niedawna stał na czele Ministerstwa Zdrowia, oficjalnie zrezygnował ze stanowiska dnia 18 sierpnia. To, że kardiolog nie jest już szefem resortu, nie oznacza jednak, że nie przysługują mu pewne przywileje. O takim pakiecie benefitów marzy niejeden Polak.

Lekcje w szkołach na całkowicie nowych zasadach? Zaskakujące słowa szefa Ministerstwa EdukacjiLekcje w szkołach na całkowicie nowych zasadach? Zaskakujące słowa szefa Ministerstwa EdukacjiCzytaj dalej

Łukasz Szumowski na wypowiedzeniu

Jak donoszą media, Łukasz Szumowski jest obecnie pracownikiem na wypowiedzeniu. Choć nie otrzymał pieniężnej odprawy, wciąż może swobodnie korzystać z wielu związanych z poprzednim stanowiskiem udogodnień. Zalicza się do nich między innymi transport państwowymi limuzynami.

Łukasz Szumowski cały czas przemieszcza się po kraju w należących do Służby Ochrony Państwa pojazdach, państwowych limuzynach. Co więcej, przez całą dobę nad bezpieczeństwem polityka czuwają funkcjonariusze. Jak się okazuje, ochrona przysługuje mu przez okres kolejnych 30 dni po rezygnacji ze stanowiska ministra zdrowia.

Decyzja o ochronie życia Łukasza Szumowskiego zapadła w czerwcu 2020 w wyniku porozumienia ministerstwa z Mariuszem Kamińskim. Jej bezpośrednią przyczyną były powtarzające się anonimowe groźby kierowane pod adresem lekarza. Pogróżki napływały do Kancelarii Ministerstwa Zdrowia drogą elektroniczną. Warszawska Prokuratura Okręgowa podjęła w tej sprawie stosowne działania.

Dzisiaj grzeje: 1. Dr Grzesiowski komentuje program szczepień. "Kompletna porażka"
2. Kierowco, na stacji w końcu się uśmiechniesz. Pierwsza taka sytuacja od miesięcy

- W obecnym nasileniu kampanii hejtu i kampanii nienawiści doszło do tego, że dostaję szereg gróźb karalnych i takich zagrażających mojemu życiu. Co więcej, osoby, które występują publiczne w mojej obronie, również tego typu groźby otrzymują. To pokazuje, do czego prowadzi kampania oszczerstw - komentował w czerwcu Łukasz Szumowski.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. TVP przekazało dramatyczną wiadomość, nie żyje wspaniały Polak. Zmarł dziś w nocy, nie miał szans
  2. Nie żyje królowa światowej muzyki. Zmarła nagle na Lazurowym Wybrzeżu
  3. Pilny komunikat ministerstwa zdrowia. Poważne zmiany weszły właśnie w życie
  4. Obostrzenia dotyczące wesel zostaną zaostrzone? Nowe rekomendacje GIS
  5. Alarmujące dane dotyczące koronawirusa. Specjaliści mówią o skandalu
  6. Ponad 90% Polaków popełnia 1 karygodny błąd podczas robienia mizerii. Gdy poznasz banalny trik, nigdy więcej go nie powtórzysz

Następny artykuł