Łukasz Szumowski złamał zakaz?
unsplash Markus Spiske
Autor Klaudia Gaicka - 5 Października 2020

Gazeta Wyborcza: Szumowski przyłapany. Złamał obowiązujący zakaz?

Łukasz Szumowski złamał poważny zakaz? „Gazeta Wyborcza” przedstawiła poważne zarzuty potwierdzone zeznaniami świadków. Człowiek, który jeszcze do niedawna pełnił funkcję szefa resorty zdrowia Polski. Od kiedy zrezygnował, ciągle zaskakuje czymś media.

Łukasz Szumowski jeszcze do niedawna pełnił zaszczytną funkcję Ministra Zdrowia Rzeczpospolitej Polski. Zrezygnował blisko półtora miesiąca temu. Tłumaczył, że miał takie plany już na początku roku, jednak czuł się zobligowany do pomocy Polakom w tym trudnych chwilach.

Tymczasem, kiedy niewątpliwe mamy do czynienia z drugą falą, były minister zdrowia nie tylko nie pomaga innym w rozsądnym zarządzaniu, ale także prawdopodobnie sam nie stosuje się do reguł dawniej przez siebie między innymi ustalonych.

Umyślnie wyłączyła aparat tlenowy 13-latki. Dziewczynka pozostawiona na pewną śmierćUmyślnie wyłączyła aparat tlenowy 13-latki. Dziewczynka pozostawiona na pewną śmierćCzytaj dalej

Łukasz Szumowski złamał poważny zakaz? „Gazeta Wyborcza” przedstawiła poważne zarzuty potwierdzone zeznaniami świadków

„Gazeta Wyborcza” twierdzi, że były minister krótko przed rozpoczęciem izolacji z powodu zachorowania na COVID-19 odwiedzał Narodowy Instytut Kardiologii w Aninie. W placówce panował w tamtym czasie zakaz odwiedzin.

Informację na ten temat miał przekazać dziennikowi jeden z tamtejszych lekarzy. Dziennikarze „Gazety Wyborczej” poinformowali, że fakt jego odwiedzin potwierdzili także na miejscu. Pracownicy mieli być zgodni w kwestii niedawnych odwiedzin byłego szefa resortu krótko przed rozpoczęciem izolacji z powodu zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 miał odwiedzić Narodowy Instytut Kardiologii w Aninie, gdzie panował zakaz odwiedzin.

Dziennikarze twierdzą, że Szumowski odwiedzał w placówce jedną z bliskich mu osób. Co więcej, podobno u tej osoby także wykryto później COVID-19, już po otrzymaniu wyników przez Szumowskiego.

Narodowy Instytut Kardiologii w Aninie zabrał oficjalny głos w tej sprawie. Specjalistka ds. PR w Narodowym Instytucie Kardiologii Aleksandra Bąkała przekazała dziennikowi, że “nie dotarła do niej żadna informacja o tym, jakoby prof. Szumowski był w Instytucie w Aninie przed rozpoczęciem swojej izolacji". Przedstawicielka zaznaczyła, że od początku pandemii koronawirusa w placówce obowiązuje zakaz jakichkolwiek odwiedzin.

Dzisiaj grzeje: 1.Sanepid wydał pilny komunikat. Trwają poszukiwania wiernych
2.Nowy program 1500 plus. Już wiemy, kto dostanie pieniądze. Może należą się i tobie
3.37-latka umierała w ogromnym cierpieniu. Komentarze pielęgniarek budzą oburzenie

Co ciekawe, były szef resortu zdrowia oficjalnie jest pracownikiem szpitala. Jednak w czasie pełnienia funkcji państwowej miał z jej tytułu urlop. Mamy nadzieję, że przedstawione zdarzenia okażą się nieprawdziwe, na tę chwilę nie ma niestety podstaw, aby za takie je traktować.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Polska gwiazda wzięła ślub na rajskiej wyspie. W powietrzu wisiał skandal. Jest zdjęcie z przyjęcia
  2. Poznajesz? Niewiele osób zna zastosowanie zapomnianej kulki
  3. Ognisko koronawirusa w polskim przedszkolu. Dziesiątki dzieci na kwarantannie
  4. Pierwsze objawy tętniaka mózgu mogą być bardzo mylące. Nie wolno ich lekceważyć
  5. Wierni pogrążyli się w żałobie. Nie żyje ksiądz zarażony koronawirusem
  6. Bułgarska surówka z kapusty i papryki jest prawdziwą skarbnicą witamin. Chrupiący przysmak wesprze naszą odporność

Następny artykuł