Ważny komunikat Łukasza Szumowskiego. Szczepienia na koronawirusa będą obowiązkowe?

Łukasz Szumowski ogłosił komunikat w sprawie szczepień na koronawirusa
www.youtube.com/KancelariaPremiera
Autor Barbara Bujar08.07.2020

Łukasz Szumowski kolejny raz został zapytany o koronawirusa. Tym razem chodziło o to, czy sczepienia przeciw niemu będą obowiązkowe. Szef resortu zdrowia jest pewien – dopóki szczepionka nie zostanie wynaleziona, nie można w stu procentach tego stwierdzić. W tej samej sprawie głos postanowił zabrać także prezydent Andrzej Duda. Jego opinia skłania się już bardziej ku konkretnej decyzji.

Koronawirus to wciąż gorący temat, szczególnie kiedy coraz częściej słyszy się o ewentualnym obowiązkowym szczepieniu. Obywatele naszego kraju zastanawiają się, czy będą zmuszeni poddać się mu, nawet jeżeli nie będą czuli takiej potrzeby. Teorii w tej sprawie jest wiele. W końcu temat został podjęty przez ministra zdrowia. Łukasz Szumowski podczas "Rozmowy Dnia" Radia Łódź i TVP3 stanowczo określił swoje stanowisko. Przypomniał także, że szczepionka nie została jeszcze wynaleziona.

Ministerstwo Zdrowia przekazało ważny apel. Każda kobieta powinna się z nim zapoznaćMinisterstwo Zdrowia przekazało ważny apel. Każda kobieta powinna się z nim zapoznaćCzytaj dalej

Łukasz Szumowski uważa, że jest za wcześnie, by mówić o obowiązku szczepień. Swoje zdanie przedstawił także Andrzej Duda

Jak podaje Wprost, minister zdrowia uczestniczył we wtorkowej „Rozmowie dnia” Radia Łódź i TVP3. W jej trakcie został zapytany między innymi o obowiązek szczepień przeciw COVID-19. Szumowski przyznał, że jest jeszcze za wcześnie, by mógł udzielić jednoznacznej odpowiedzi. Mężczyzna uważa, że będzie to wiadome, kiedy szczepionka zostanie faktycznie wynaleziona. Dopiero wtedy eksperci będą mogli pochylić się nad jej bezpieczeństwem dla zdrowia człowieka.

- Nie wiemy, jak wyglądają badania, profil bezpieczeństwa, nie wiemy, ile jest odczynów poszczepiennych, w jaki sposób będzie badana, bo jeszcze nie jest. Dopiero, jak będziemy mieli te dane, będziemy mogli mówić, że ten produkt jest na tyle bezpieczny, czy nie na tyle bezpieczny, że powinniśmy go wpisać do kalendarza szczepień – wypowiedź Szumowskiego cytuje Wprost.

Zdaniem szefa resortu zdrowia nie powinno się nad wyraz poruszać tematu, który dotyczy przyszłości, i o którym tak naprawdę niewiele wiemy. Temat szczepionek i tak budzi już wśród polskiego społeczeństwa ogromne emocje, dlatego nie warto wprowadzać w obieg błędnych i niepotwierdzonych informacji. Bardziej konkretne stanowisko przedstawił w tej sprawie Andrzej Duda.

Dzisiaj grzeje: 1. Krzysztof Jackowski miał wizję dotyczącą wyborów. Jasnowidz wskazał zwycięzcę

2. Duda w końcu wyjawił, co dla bezdzietnych osób po 26 roku życia. Zadowoleni?

Prezydent, który już kilkukrotnie informował, że nie jest zwolennikiem obowiązkowych szczepień, dodał we wtorek znaczący wpis na Twitterze. Zdaniem mężczyzny szczepienia, o których ostatnio w Polsce jest głośno, powinny być dobrowolne i zależeć indywidualnie od każdego człowieka.

- STOP MANIPULACJI! Uważam, że ewentualne szczepienie przeciw koronawirusowi nie powinno być obowiązkowe. Tak jak nie są obowiązkowe szczepienia przeciw grypie. Co do innych chorób (polio, gruźlica, szkarlatyna itp.), to zupełnie co innego. Inna rozmowa – napisał.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. GW: Nie tylko biskup Edward Janiak miał kryć księdza pedofila. Padło nazwisko, doszło do prawdziwego dramatu
  2. Poznajecie tego wpływowego polityka? Jako dziecko zagrał w kultowej produkcji TVP
  3. Wiedza, która może uratować życie. Jak odróżnić zwykły pieprzyk od śmiertelnie niebezpiecznego czerniaka?
  4. Pierwsze objawy raka krtani. Niezwykle łatwo pomylić je z innymi chorobami
  5. Ministerstwo Zdrowia komentuje słowa Dudy. Mocne słowa o szczepionkach
  6. Robert Lewandowski rozgrzał fanki do czerwoności. Odważne zdjęcie z wakacji stało się hitem, dostał nowy pseudonim (FOTO)

Następny artykuł