Łukasz Szumowski podał przyczyne wzrostu zakażeń
East News/Fot. Jakub Kaminski/East News. Warszawa, 06.04.2020. Epidemia koronawirusa. Specjalne 9. posiedzenie Sejmu IX kadencji. N/z: minister zdrowia Lukasz Szumowski
Autor Barbara Bujar - 8 Sierpnia 2020

Padł kolejny rekord zakażeń. Szumowski podał przyczynę

Łukasz Szumowski wypowiedział się na temat sytuacji epidemicznej, która z dnia na dzień staje się w Polsce coraz bardziej poważna. 8 sierpnia statystyki kolejny wykazały dobowy rekord zachorowań. Minister zdrowia podał przyczynę tego zjawiska, a także skonfrontował ją z niedawnymi wyborami prezydenckimi.

Epidemia w Polsce z dnia na dzień przybiera na sile. Każdego dnia obecność wirusa SARS-CoV-2 jest stwierdzana o coraz większej liczby osób. Choć w statystykach zdarzają się minimalne spadki, w ciągu ostatnich dni media kilkukrotnie informowały o nowym dobowym rekordzie zachorowań. Tę sytuację postanowił skomentować Łukasz Szumowski. Podczas wizyty w programie "Gość Wydarzeń" mężczyzna podał między innymi przyczynę tak gigantycznego wzrostu zakażeń.

Krzysztof Jackowski nie wytrzymał. Ostrzega Polaków przed czymś gorszym niż epidemiaKrzysztof Jackowski nie wytrzymał. Ostrzega Polaków przed czymś gorszym niż epidemiaCzytaj dalej

Łuksz Szumowski podaje przyczynę wzrostu zachorowań. Odnosi się tez do wyborów prezydenckich

Choć jeszcze niedawno rząd zapewniał Polaków, że sytuacja epidemiczna w naszym kraju powoli się stabilizuje, dziś z pewnością nie może już tego powtórzyć. Statystyki z dnia na dzień osiągają niewyobrażalne jak dotąd wyniki zachorowań. Przypomnijmy, że wczoraj informowaliśmy o kolejnym nowym rekordzie - 7 sierpnia liczba nowych potwierdzonych przypadków po raz pierwszy przekroczyła 800. Na kolejny najwyższy wynik nie musieliśmy długo czekać. Jak donosi portal popularne.pl, w sobotę 8 sierpnia Ministerstwo Zdrowia poinformowało 843 przypadkach. To kolejny dobowy rekord, jaki Polska zanotowała od początku pandemii.

Wśród osób, u których w ciągu ostatniej doby stwierdzono zakażenie koronawirusem, znaleźli się mieszkańcy następujących województw: śląskiego (208), mazowieckiego (131), małopolskiego (124), wielkopolskiego (54), pomorskiego (53), podkarpackiego (44), dolnośląskiego (35), łódzkiego (31), warmińsko-mazurskiego (29), lubuskiego (25), kujawsko-pomorskiego (24), lubelskiego (22), zachodniopomorskiego (21), opolskiego (17), świętokrzyskiego (13) oraz podlaskiego (12). Zmarło także kolejnych 13 osób w wieku od 66 do 89 lat. U większości z nich zdiagnozowano choroby współistniejące.

Niepokojącą sytuację skomentował Łukasz Szumowski, który gościł w programie "Gość Wydarzeń". Mężczyzna przyznał, że nie jest ona spowodowana organizacją wyborów prezydenckich. Jego zdaniem przyczyna jest zupełnie inna.

- Gdyby wybory miały wpływ na zakażenia, widzielibyśmy równomierny wzrost ilości zachorowań w całym kraju, a widać, że mamy ewidentnie bardzo zróżnicowane te ilości chorych - powiedział.

Dzisiaj grzeje: 1. Szumowski ogłosił powrót obostrzeń. Obowiązkowe maseczki w każdym miejscu wracają do aż 19 powiatów
2. Kilkaset metrów pchał osobówkę tirem po obwodnicy Opola. Policji tłumaczył, że niczego nawet nie zauważył

Według Szumowskiego za gigantyczny wzrost zachorowań w głównej mierze odpowiadają zakłady pracy, w których ludzie gromadzą się w bardzo dużych ilościach i zarażają się od siebie nawzajem. Przyznał także, że pandemia się nie kończy. Nawiązał przy tym do pamiętnych słów Mateusza Morawieckiego, w których premier zapewniał Polaków, że wirus jest już w odwrocie. Szef resortu zdrowia wytłumaczył jego wypowiedź oraz zapewnił, że chwilowe spadki zachorowań nie oznaczają końca zagrożenia.

- Nigdy nie powiedziałem, że epidemia ma się kończyć. Pan premier mówił, że wirus jest w odwrocie, wtedy było kilkadziesiąt zakażeń dziennie. Był to ewidentny wielodniowy spadek - skomentował.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wąż grasuje po warszawskim osiedlu. Rada osiedla ostrzega, uważajcie
  2. Zmasowany atak na Kingę Dudę. Niezwykle dotkliwe słowa, jest wzywana do reakcji
  3. Spełnił się najczarniejszy scenariusz. Zaginiony piłkarz odnaleziony martwy
  4. Wojciech Cejrowski ma poważne problemy ze zdrowiem? Podróżnik opublikował bardzo niepokojący wpis
  5. Kiedy czeka nas prawdziwe nasilenie epidemii? Niepokojące słowa prezesa PAN
  6. Wnuczek zafundował 87-letniej babci makijaż, który odmłodził ją o kilkadziesiąt lat

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł