Łukasz Szumowski: zniesienie kolejnych obostrzeń
fot. https://www.youtube.com/ Ministerstwo Zdrowia
Autor Karol Zaborowski - 9 Lipca 2020

Szumowski chce zniesienia kolejnych obostrzeń. Decyzja zapadnie w ciągu najbliższych dni

Łukasz Szumowski w jednej ze swoich wypowiedzi stwierdził, że epidemia koronawirusa w naszym kraju jest już opanowana, a sam wirus "jest w odwrocie". Minister Zdrowia zapowiedział rezygnację z kolejnych obostrzeń wprowadzonych na skutek epidemii.

Łukasz Szumowski od początku epidemii koronawirusa za pośrednictwem mediów przekazuje Polakom wszystkie najnowsze ustalenia dotyczące sytuacji epidemiologicznej. Choć od wprowadzenia lockdownu minęło już kilka miesięcy, to wciąż niektóre z obostrzeń obowiązują, co nie podoba się wielu osobom.

Jednym ze wciąż obecnych zaleceń jest noszenie masek w przestrzeni publicznej, a zwłaszcza w sklepach. Co więcej, niektóre branże wciąż nie zostały odmrożone, co budzi wyraźny sprzeciw ich przedstawicieli. Jedną z takich grup są artyści oraz cała branża związana z organizacją koncertów, oraz innych eventów.

Nadmierne pocenie może być objawem groźnej choroby. Nigdy go nie lekceważNadmierne pocenie może być objawem groźnej choroby. Nigdy go nie lekceważCzytaj dalej

Łukasz Szumowski zapowiada zniesienie kolejnych obostrzeń

Wielu polskich artystów czuje się pokrzywdzonych przez wprowadzone obostrzenia. Na skutek epidemii zabroniono organizowania imprez masowych, co znacząco pokrzyżowało plany wielu wykonawców i nie tylko.

Jak podaje Wirtualna Polska, Minister Zdrowia w przeciągu dwóch najbliższych tygodni powinien podjąć ostateczną decyzję o ewentualnym zniesieniu zakazu organizowania imprez masowych w naszym kraju. Szumowski zapewnia również, że cały czas jest w kontakcie z osobami z branży.

- W ciągu dwóch tygodni powinniśmy ustalić i wydać rekomendacje w sprawie przywrócenia imprez masowych. [...] Rozmawiamy z branżą, myślę, że te imprezy powinny wrócić - powiedział Łukasz Szumowski.

Dzisiaj grzeje: 1. Wiemy co od września czeka polskich uczniów. Minister Edukacji zabrał głos

2. Stanął przed sądem, bo puścił bąka. Bezprecedensowy proces we Wrocławiu

Szumowski dodaje również, że z epidemiologicznego punktu widzenia, koncerty plenerowe będą o wiele bezpieczniejsze, niż te organizowane w zamkniętych pomieszczeniach. Wynika to z tego, koronawirus podobnie jak grypa przenosi się drogą kropelkową. Wciąż jednak pozostaje jeszcze sporo kwestii technicznych, które wymagają ustalenia.

- Zapewne koncerty plenerowe będą bezpieczniejsze od tych w zamkniętych pomieszczeniach, gdzie powietrze krąży. Inspekcja sanitarna przygotuje wytyczne. Szczegóły techniczne trzeba ustalić z branżą - dodaje.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Porażające odkrycie w Warszawie. Miał drut wokół bioder
  2. Jarosław Kaczyński nagle przerwał milczenie i przemówił. Zatrważające, wielu będzie wściekłych;
  3. Wiedza, która może uratować życie. Jak odróżnić zwykły pieprzyk od śmiertelnie niebezpiecznego czerniaka?
  4. Pierwsze objawy raka krtani. Niezwykle łatwo pomylić je z innymi chorobami
  5. Ministerstwo Zdrowia komentuje słowa Dudy. Mocne słowa o szczepionkach
  6. Wielki wyczyn młodego sportowca. Zauważył pożar i uratował małe dziecko, wszystko nagrała kamera (WIDEO)

Następny artykuł