Łukasz Szumowski skomentował najnowsze obostrzenia dotyczace wesel
East News/08.06.2020 Konferencja prasowa ministra Jacka Sasina i Lukasza Szumowskiego nt. pandemii koronawirusa na Slasku fot. Andrzej Iwanczuk/REPORTER n/z: Lukasz Szumowski
Autor Barbara Bujar - 9 Sierpnia 2020

Zaskakujące obostrzenia dotyczące wesel. Słowa Szumowskiego porażają

Łukasz Szumowski kolejny raz został zapytany o najnowsze regulacje w obostrzeniach związanych z epidemią koronawirusa w Polsce. Tym razem szef resortu zdrowia wypowiedział się na temat organizacji wesel. Zapowiedział szereg zmian, do których przyszli państwo młodzi i ich goście będą musieli się dostosować. Odniósł się także do pomysłu zakazu udziału seniorów w zabawie.

Gigantyczny wzrost zakażeń, który obserwowany jest w naszym kraju w ostatnim czasie, zmusił rząd do wprowadzenia nowych obostrzeń lub regulacji tych, które już istnieją. W zależności od dobowego przyrostu zakażeń, jaki odnotowywany jest w województwach Polski, zostały one podzielone na strefę zieloną, żółtą i czerwoną. Dodatkowa zmiana, która została zarządzona, dotyczy organizacji przyjęć weselnych. Jej szczegóły skomentował minister zdrowia, Łukasz Szumowski.

Kancelaria Premiera wydała pilny komunikat. Dotyczy wszystkich PolakówKancelaria Premiera wydała pilny komunikat. Dotyczy wszystkich PolakówCzytaj dalej

Łukasz Szumowski zapowiada szereg zmian. Goście weselni muszą przygotować się na kontrole

Jak donosi Wprost, w piątek Łukasz Szumowski pojawił się w programie „Tłit” Wirtualnej Polski. Podczas rozmowy został zapytany o szczegóły dotyczące wesel. Jednym z nich był pomysł wiceminister rozwoju Olgi Semeniuk, która jeszcze niedawno wspominała o zakazie uczestnictwa w tego typu imprezach dla seniorów.

– Wiemy, że każda rodzina chciałaby w możliwie najszerszym gronie bawić się na weselach, ale jeżeli możemy ochronić życie i zdrowie babć i dziadków, wprowadzimy zakaz uczestnictwa w tego rodzaju imprezach dla seniorów – mówiła

Łukasz Szumowski nie zgodził się z kobietą i przyznał, że ten pomysł na pewno nie sprawdzi się w rzeczywistości. W swojej wypowiedzi mężczyzna podał alternatywny pomysł, który jego zdaniem jest dużo bardziej realny.

– Oczywiście można do seniorów apelować, ale trudno wyobrazić sobie parę młodą bez rodziców czy rodziny, która jest trochę starsza. Na pewno na jakiś czas takie osoby przychodzą na wesele – zaczął.

Według szefa resortu zdrowia obecność bliskich, niezależnie od ich wieku, jest dla pary młodej bardzo ważne. Można jednak ograniczyć ją do minimum. Szumowski uznał, że najlepiej byłoby, gdyby seniorzy przyszli na wesele, przywitali się z rodziną, pogratulowali świeżo upieczonym małżonkom, po czym opuścili salę i udali się do domów. To oczywiście miałoby się odbywać w trosce o ich zdrowie i w celu ograniczenia ryzyka zakażenia się koronawirusem.

Dzisiaj grzeje: 1. Zaskakujące obostrzenia dotyczące wesel. Słowa Szumowskiego porażają
2. Już za 3 dni w Biedronce kupisz pół wyposażenia domu super tanio. Artykuły bez których ani rusz

Na pewno będą kontrole, które dotyczą nie tylko nowych rozporządzeń, ale też już obowiązujących (...) Na pewno policjanci i kontrolerzy sanitarni będą kontrolowali wesela - ogłosił.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wydano nagły komunikat dla dużego miasta. Zacznie się już 15 sierpnia
  2. Coś niepokojącego dzieje się z Lechem Wałęsą. "Niebawem przeniosę się do wieczności"
  3. Gigantyczna pomyłka Ministerstwa Zdrowia. Raport, który zwala z nóg
  4. Chciała tylko wyciągnąć zabawki swojej córki z wody. Tragiczna śmierć 39-latki
  5. Tragiczne wiadomości obiegły media. Nie żyje 230 osób, z każdym dniem ofiar przybywa
  6. Lekarz przeżył śmierć kliniczną i twierdzi, że był w niebie. Opowiada jak tam było

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł