Łukasz Szumowski o teoriach spiskowych
fot. https://youtube.com/ Onet News
Autor Natalia Niewczas - 10 Sierpnia 2020

Szumowski krytykuje osoby podważające istnienie epidemii. "Radzę zastanowić się, nad swoim zdrowiem psychicznym"

Łukasz Szumowski po raz kolejny zabiera głos w sprawie pandemii. Tym razem minister zdrowia postanowił skomentować rozpowszechnione w mediach plotki. Choć rozmaite wersje spiskowych teorii nieco się od siebie różnią, zdaniem niektórych koronawirus tak naprawdę w ogóle nie istnieje, a władze używają go jako narzędzia do kontrolowania obywateli. W ocenie ministra podobne podejrzenia są całkowicie nieuzasadnione.

Łukasz Szumowski stawia sprawę jasno - gdy jego uszu sięgają rozmaite głosy, podważające realność pandemii czuje się tak, jakby słuchał opowieści z gatunku fantasy. Ironiczna wypowiedź ministra zdrowia już sama w sobie uwypukla stosunek polityka do krążących w internecie scenariuszy. Łukasz Szumowski podkreśla, że rozpowszechnianie podobnych informacji może doprowadzić do utraty czyjegoś zdrowia, a nawet śmierci.

Ministerstwo Zdrowia ostrzega. Wczesne objawy, których nie wolno lekceważyćMinisterstwo Zdrowia ostrzega. Wczesne objawy, których nie wolno lekceważyćCzytaj dalej

Łukasz Szumowski ostro o zwolennikach spiskowych teorii

Łukasz Szumowski otwarcie krytykuje zwolenników teorii spiskowych podważających istnienie koronawirusa. Jak podaje portal wiadomości.wp.pl, polityk zachęca wszystkich tych, którzy wierzą w prawdziwość podobnych doniesień do autorefleksji.

- Radzę zastanowić się nad swoim zdrowiem psychicznym - zachęcał na antenie radia komentujący domysły polityk.

Minister zdrowia podkreśla, że popularyzowanie takich doniesień może być tragiczne w skutkach, a nawet doprowadzić do czyjejś śmierci. Według ministra podobne treści stanowią także obrazę 1809 polskich pacjentów, którzy od początku trwania pandemii w naszym kraju zmarli z powodu COVID-19.

Po chwilowej stabilizacji sytuacja sanitarno-epidemiologiczna w Polsce uległa wyraźnemu pogorszeniu. W czasie wakacji padły niechlubne rekordy. W sobotę 8 sierpnia Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 843 nowych przypadkach zarażenia koronawirusem potwierdzonych badaniami laboratoryjnymi. Do nagłego wzrostu zachorowań, co potwierdza sam Łukasz Szumowski, z pewnością przyczynia się coraz częściej obserwowany na ulicach polskich miast brak zasłaniania nosa i ust oraz utrzymania zalecanego społecznego dystansu.

Dzisiaj grzeje: 1. Minister Zdrowia ostrzega. Czy cała Polska zostanie objęta czerwoną strefą?
2. Jeden z największych banków w Polsce w poważnych tarapatach? Analitycy radzą jak najszybciej podjąć działania

W poniedziałek 10 sierpnia Ministerstwo Zdrowia doniosło o 619 nowych pacjentach zarażonych COVID-19. Od marca 2020 w Polsce łącznie zachorowało już ponad 52 tysiące osób. Obecnej sytuacji epidemiologicznej nie poprawiają wciąż wybuchające ogniska koronawirusa, których źródłem najczęściej są rodzinne uroczystości, a w szczególności wesela.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ministerstwo Zdrowia przekazało pilne, nagłe ostrzeżenie dla wszystkich Polaków. Nie chodzi o koronawirusa
  2. Gwiazda "Na Wspólnej" bardzo się boi. Może mieć poważne problemy finansowe
  3. Gigantyczna pomyłka Ministerstwa Zdrowia. Raport, który zwala z nóg
  4. Chciała tylko wyciągnąć zabawki swojej córki z wody. Tragiczna śmierć 39-latki
  5. Tragiczne wiadomości obiegły media. Nie żyje 230 osób, z każdym dniem ofiar przybywa
  6. Para młoda uciszyła księdza podczas ślubu, żeby rzucić monetą. Goście nie mogli uwierzyć, gdy poznali powód niezwykłego zachowania

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł