Łukasz Szumowski odpowiada na krytykę
East News/Fot. Jakub Kaminski/East News. Warszawa, 18.08.2020. Konferencja prasowa ministra zdrowia Lukasza Szumowskiego. N/z: Lukasz Szumowski
Autor Barbara Bujar - 10 Września 2020

Kolejne zarzuty wobec Szumowskiego. Były Minister Zdrowia ostro odpowiada

Łukasz Szumowski został skrytykowany za zagraniczne wakacje, które miał spędzić na jachcie w towarzystwie milionera Bogusława Szemiotha. Szczególny zarzut dotyczył miejsca, które mężczyźni obrali za cel swojego wypoczynku. Hiszpania jest bowiem krajem, gdzie nadal szaleje koronawirus. Były minister zdrowia nie zostawił tych doniesień bez komentarza i odniósł się do nich w rozmowie z RMF FM. Podzielił się także uwagą na temat, który go denerwuje.

Łukasz Szumowski pełnił do niedawna funkcję ministra zdrowia. Po dwuletnim kierowaniu resortem i wielomiesięcznej walce z epidemią koronawirusa podjął ważną decyzję i podał się do dymisji. Po tym wydarzeniu postanowił odpocząć i wyjechać na urlop. Na rozgłos w tej sprawie nie trzeba było długo czekać. W sieci od razu pojawiło się mnóstwo komentarzy odnoszących się do wakacji lekarza. Zarzucano mu między innymi wyjazd za granicę w czasie pandemii oraz wypoczywanie na luksusowym jachcie w towarzystwie milionera Bogusława Szemiotha. Po powrocie były szef MZ odniósł się do zarzutów.

Anna Lewandowska zdradziła przepis na Anna Lewandowska zdradziła przepis na "magiczny rosół". Jego skład czyni z niego prawdziwą miksturę zdrowiaCzytaj dalej

Łukasz Szumowski odpowiada na krytykę i tłumaczy, co go denerwuje

Jak informuje Wirtualna Polska, Łukasz Szumowski wziął udział w "Porannej rozmowie" przeprowadzonej na antenie RMF FM. Podczas wywiadu został zapytany między innymi o swój urlop, z którego wrócił niedawno do kraju. Były minister postanowił odpowiedzieć, a przy okazji sprostować doniesienia, które jego zdaniem mocno mijały się z prawdą. Przede wszystkim zaprzeczył temu, że był w Hiszpanii.

- To nawet nie Hiszpania, ja po prostu spędziłem trochę czasu na morzu - wypowiedzi Szumowskiego cytuje WP Wiadomości.

Podczas 10-dniowego rejsu Szumowski chciał odpocząć i zregenerować siły po wyczerpującym i pracowitym okresie. Jak powiedział, cały ten czas spędził w towarzystwie jednej osoby, a na lądzie pojawił się tylko raz.

- Wakacje się udały. Spędziliśmy ponad 100 godzin, żeglując. Na ląd zeszliśmy tylko raz i to na wysepkę, gdzie z tego co wiem, nie było ani jednego przypadku zakażenia - tłumaczył.

Niestety, zdaniem byłego ministra, nawet tam nie mógł liczyć na prywatność. Żeglując po oceanie, był świadkiem tego, jak ktoś robi mu zdjęcia. Choć przyznał, że nie było to przyjemne, wakacje uważa za bardzo udane. Prostuje także plotki na temat luksusowego jachtu, którym podróżował.

- Bardzo dzielna jednostka, świetnie sobie radzi w dużych falach i w dużym wietrze. Ma raptem 12 metrów, dwie kajuty i 20 lat - tłumaczył.

Dzisiaj grzeje: 1. Dziennik Gazeta Prawna ujawnił wielki plan rządu. Ważne reformy i zmiany, które znacząco wpłyną na życie Polaków
2. Rząd podał konkrety dotyczące zwolnień. Starsi pracownicy muszą przygotować się na ustąpienie młodym

Mimo rezygnacji z funkcji ministra zdrowia o Łukaszu Szumowskim wciąż jest głośno. Wakacje z pewnością mocno się do tego przyczyniły, a wiele osób zaczęło nawet nazywać go celebrytą. To najwidoczniej nie podoba się lekarzowi. Postanowił więc odnieść się także do tego.

- To jest jedna z rzeczy, która mi bardzo przeszkadza. Jest to niewygodne, nieprzyjemne. Zawsze ceniłem sobie prywatność, stąd ucieczka na morze - skomentował Szumowski.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Koniec, niestety. Polacy będą zdruzgotani przez najnowsze zmiany
  2. Porażające słowa premiera Morawieckiego. Mówi o nowych obostrzeniach
  3. Fani pogrążyli się w rozpaczy. Nie żyje Gienek Loska, pogrzeb wybitnego muzyka już dziś
  4. Naukowcy podali prognozę rozwoju epidemii dla Polski. Przedstawili najgorszy oraz najlepszy scenariusz
  5. W Łodzi urodziły się absolutnie niezwykłe bliźniaki. Taki przypadek zdarza się średnio raz na 20 tysięcy
  6. Otworzył słoik z grzybami do obiadu, o mało nie wypaliło mu buzi. Lipcowe zbiory do wyrzucenia przez 1 błąd, teraz ostrzega innych

Następny artykuł