Łukasz Szumowski wraca do pracy
East News/Fot. Jakub Kaminski/East News. Warszawa, 18.08.2020. Konferencja prasowa ministra zdrowia Lukasza Szumowskiego. N/z: Lukasz Szumowski
Autor Barbara Bujar - 11 Września 2020

Szumowski wraca do pracy. Zarobi nawet 3 razy więcej niż jako minister, kwota powala z nóg

Łukasz Szumowski wrócił z wakacji i planuje wrócić do pracy. Zgodnie z zapowiedziami były minister zdrowia, który podczas ostatnich miesięcy stał na czele walki z koronawirusem, znów chce leczyć pacjentów. W mediach pojawiło się już potwierdzenie tej informacji. Wiadomo także, jak wysokie będzie jego wynagrodzenie. Mężczyzna jako lekarz ma zarobić prawie trzy razy więcej niż na stanowisku szefa MZ.

Łukasz Szumowski przez ponad dwa lata pełnił funkcję ministra zdrowia. Po tym wyczerpującym okresie i intensywnej walce z epidemią koronawirusa podał się do dymisji, a jego dotychczasowe obowiązki przejął Adam Niedzielski. O byłym szefie resortu nie przestało być jednak głośno. Gdy wyjechał na urlop, Polacy zarzucali mu hipokryzję. Celem podróży Szumowskiego, którą spędził na jachcie w towarzystwie biznesmena Bogusława Szemiotha, stała się bowiem Hiszpania, kraj o wysokim dobowym przyroście zakażeń. Mężczyzna po powrocie starał się jednak sprostować wszystkie pomówienia.

- Wakacje się udały, spędziliśmy ponad 100 godz., żeglując. Na ląd zeszliśmy tylko raz. Na wysepkę. Z tego co wiem, to chyba nie było tam ani jednego przypadku koronawirusa. Byliśmy we dwóch, więc było bezpiecznie - mówił w rozmowie z Super Expressem.

Jest w większości polskich domów. Wykryto niebezpieczne skutki uboczne popularnego leku przeciwbólowegoJest w większości polskich domów. Wykryto niebezpieczne skutki uboczne popularnego leku przeciwbólowegoCzytaj dalej

Łukasz Szumowski wraca do zawodu lekarza. Były minister potwierdził kwotę, którą uda mu się zarobić

Po złożeniu rezygnacji z funkcji ministra zdrowia, które miało miejsce 18 sierpnia, i powrocie z wakacji przyszedł czas na ustalanie dalszych planów zawodowych. Łukasz Szumowski już wcześniej zapowiadał, że nadal chce pozostać posłem, a także wrócić do zawodu lekarza. Jak się okazuje, nie zmienił swojej decyzji i podjął rozmowy dotyczące zatrudnienia w Instytucie Kardiologii w Aninie. Przypomnijmy, że w 1997 roku mężczyzna ukończył studia na Akademii Medycznej w Warszawie, a z placówką był związany już od 1998 roku. Teraz ma zamiar do niej wrócić.

Jak donosi serwis internetowy Radia Zet, powrót do pracy w klinice w Aninie został już ustalony. Były minister zdrowia miał potwierdzić tę informację podczas jednego z wywiadów. Pacjenci z pewnością mogą się go tam spodziewać już niebawem.

- Będę pracował normalnie u siebie w instytucie, w klinice jako lekarz - potwierdził Szumowski.

Po takiej informacji wokół Łukasza Szumowskiego znów zrobiło się głośno. Tym razem obiektem zainteresowania stały się jego finanse. Jak przypomina serwis, nie był to pierwszy raz. W maju media donosiły o sieci powiązań, którą ówczesny minister zdrowia miał stworzyć ze swoim bratem. Rodzinie zarzucano wtedy, że żona Szumowskiego, która miał być udziałowcem w firmie jego brata, otrzymała około 300 mln zł dotacji z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Teraz chodzi jednak o wypłatę lekarską. Jej wysokość potwierdził sam Szumowski.

Dzisiaj grzeje: 1. W Łodzi urodziły się absolutnie niezwykłe bliźniaki. Taki przypadek zdarza się średnio raz na 20 tysięcy
2.Nowy podatek wciąż z problemami. Wątpliwości nie milkną, płacą grube pieniądze, a i tak nie są pewni czy prawidłowo

- Nie ma co ukrywać, że to, co zarabiałem przed wejściem do rządu, to była kwota większa niż w Ministerstwie Zdrowia, to jest 20-30 tys. zł – przyznał.

Z ustaleń Super Expressu wynika, że jako szef resortu zdrowia Łukasz Szumowski mógł liczyć na pensję w granicach 10 tys. zł. Przedstawiona kwota, którą zarobi jako lekarz, przewyższą ją więc prawie trzykrotnie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Polskę obiegła tragiczna wiadomość. Nie żyje Wiesław Borowik
  2. Polsat przekazał dramatyczne wiadomości. Łodzie zaczęły tonąć, rozbijały się o skały. Wiadomości z zagranicy wprawiają w osłupienie
  3. Smutne informacje. Jerzy Stuhr przerwał milczenie
  4. Użyła sprężyny jako spirali antykoncepcyjnej. Lekarze przecierali oczy ze zdumienia
  5. Najczęściej powtarzane mity dotyczące maseczek. Wiele osób wciąż w nie wierzy
  6. Idealna surówka dla oszczędnych, nic się nie marnuje w naszej kuchni. Zrobisz ją z pozostałości po zupie

Następny artykuł