Łukasz Szumowski przewiduje, jak rozwinie się epidemia w Polsce. Porusza też kwestię wyborów prezydenckich

Łukasz Szumowski
fot. youtube / TVP Info
Autor Klaudia Gaicka13.07.2020

Łukasz Szumowski komentuje tegoroczne wybory i sytuację epidemiczną w Polsce. Jego zdanie różni się od zdań ekspertów. Szef resortu zdrowia uważa, że sytuacja w kraju jest już opanowana, ponieważ mamy mniej zachorowań niż miesiąc temu.

Łukasz Szumowski komentuje wybory prezydenckie. Jego zdaniem nie powinniśmy być świadkami wzrostu zachorowań i zagrożenia epidemicznego. Minister Zdrowia nazwał nawet wybory „niebywałym świętem demokracji” i wyraził zadowolenie z rekordowej frekwencji.

Jurkowi Owsiakowi puściły nerwy. Lider WOŚP ostro wypowiedział się na temat wyborówJurkowi Owsiakowi puściły nerwy. Lider WOŚP ostro wypowiedział się na temat wyborówCzytaj dalej

Łukasz Szumowski o wyborach i przyszłości Polski. Jego zdaniem epidemia jest opanowana. Eksperci uważają inaczej

Jak podaje portal Onet.pl, szef resortu zdrowia uważa, że tak duża frekwencja ukazuje, jak silny mandat Polacy chcą dać prezydentowi, który wygra.

- Nie było do tej pory wyborów, gdzie blisko 70 proc. uprawnionych skorzystało z tych uprawnień i to pokazuje trochę dojrzałość polskiej demokracji, dojrzałość ludzi do tego, że mówią: „tak, ja mam głos i chcę z niego skorzystać, chcę, żeby reprezentował mnie mój prezydent, który zostanie wybrany" – przekonywał Szumowski.

Łukasz Szumowski zapewnił, że Ministerstwo Zdrowia oraz Polska Komisja Wyborcza zrobiły, co mogły, aby wybory były bezpieczne dla każdego obywatela.

- Bardzo dokładnie obserwowaliśmy pierwszą turę, bezpieczeństwo w lokalach, i nie zaobserwowaliśmy zwiększonej zachorowalności. Jestem przekonany, że po drugiej też nie zaobserwujemy – tłumaczy szef MZ.

W czasie specjalnej konferencji nie zabrakło również pochlebnych słów w kierunku mediów.

- Udało się przeprowadzić wszystkie te procesy w czasie epidemii, które były niezwykle ważne, żeby ochronić Polaków przed nadmiernym rozprzestrzenieniem się tego wirusa; to się udało w dużej mierze też dzięki państwu – mówił mediom.

Szef resortu zdrowia zwrócił również uwagę na to, że obecne statystyki są niższe niż miesiąc temu. Jego zdaniem dane są coraz lepsze.

Dzisiaj grzeje: 1. Pierwsze objawy zakrzepicy. Lepiej ich nie lekceważyć

2. Wyniki z Niemiec nie pozostawiają wątpliwości. Polacy mieszkający w Niemczech pewni swojego wyboru

- To nie jest 500-600, to nie są tysiące nowych zakażeń, jak to ma miejsce w innych krajach [...] Wiemy, że będą ogniska, wiemy, że te ogniska musimy szybko wyłapywać, robić badania, przesiewy i ta liczba będzie pewnie wahała się między 200-300 chorych, raz więcej, a raz mniej – mówił szef MZ.

Słowa Łukasza Szumowskiego są zaskakujące, ponieważ wielu ekspertów uważa, że epidemia jeszcze nie jest opanowana.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wielka gwiazda TVN odchodzi z pracy. Nagła decyzja. Co się stało?
  2. Nagle wybuchł protest pod Pałacem Prezydenckim. Awantura, przepychanki, dzieje się teraz;
  3. Wiedza, która może uratować życie. Jak odróżnić zwykły pieprzyk od śmiertelnie niebezpiecznego czerniaka?
  4. Pierwsze objawy raka krtani. Niezwykle łatwo pomylić je z innymi chorobami
  5. Ministerstwo Zdrowia komentuje słowa Dudy. Mocne słowa o szczepionkach
  6. Nie zdążyli do kliniki i stało się, na parkingu. Niesamowite nagranie podbija internet

Następny artykuł