łukasz szumowski do edyty górniak
youtube.com Kancelaria Premiera
Autor Klaudia Gaicka - 15 Maja 2020

Szumowski odpowiedział na słowa Edyty Górniak. "Od tego są eksperci"

Łukasz Szumowski postanowił skomentować kontrowersyjną wypowiedź piosenkarki. Kilka dni temu, Edyta Górniak wypowiedziała się krytycznie zarówno o obowiązku noszenia maseczek, jak i o możliwych obowiązkowych szczepieniach.

Łukasz Szumowski, polski minister zdrowia, który wielokrotnie zabierał publicznie głos w sprawie pandemii, skomentował wypowiedź Edyty Górniak. Oświadczenie gwiazdy pojawiło się kilka dni temu i wstrząsnęło nie tylko jej fanami, ale również innymi osobami, które wciąż zastanawiają się, o co tak naprawdę chodzi z tym wirusem.

Zaatakowali szpital położniczy. Nie oszczędzili nawet noworodkówZaatakowali szpital położniczy. Nie oszczędzili nawet noworodkówCzytaj dalej

Łukasz Szumowski o wypowiedzi Edyty Górniak

Aby zapewnić każdemu możliwość obiektywnej oceny wypowiedzi obojga zamieszanych w konflikt, musimy przytoczyć wypowiedź piosenkarki, od której zaczęła się cała afera.

- Dopóki żyję, nie dam się zaszczepić. Jeśli to będzie przymusowe, to przysięgam, jak tutaj stoję, że wolę odejść z tego świata niż dać komukolwiek wstrzyknąć w mój organizm cokolwiek, czego ja nie znam i nie posiadam wiedzy, żeby pójść do laboratorium i analitycznie sprawdzić, co zostaje wprowadzone do mojej krwi. Ponieważ nie posiadam takiej wiedzy i nie mam możliwości weryfikacji, to ja nie pozwolę mojemu dziecku się zaszczepić i sama się nie zaszczepię. Jeśli to będzie oznaczało zagładę dla nas, to trudno... Bardzo radykalne mam do tego podejście. Jeśli mamy mieć poczucie ludzkiej godności, jeśli mamy być ludźmi, a nie cyborgami, to właśnie tak będzie – skomentowała Edyta Górniak.

Dodatkowo piosenkarka deklaruje brak wiary w zasadność noszenia maseczek. Uważna, że tego typu obostrzenia moją na celu zastraszenie obywatela, aby później łatwiej nim był sterować. Słowia piosenkarki odbiły się szerokim echem w polskim internecie, wywołując wiele dyskusji dotyczących nie tylko samego koronawirusa, ale również szczepionek, które mają przed nim chronić nas w przyszłości.

– Lepiej jest mieć masę ludzi, która wykona polecenia, takimi ludźmi łatwiej jest sterować. Niewiele osób się zastanawia, czy maseczka nas uchroni przed zarazkami, czy zabierze nam resztki zdrowia – stwierdziła ostatnio Edyta na antenie wrealu24.pl.

Łukasz Szumowski odpowiedział piosenkarce podczas audycji Radia Zet. Jego wypowiedź była bardzo krytyczna.

– Ja rozumiem, że pani Edyta sprawdza na przykład, z czego są zrobione pastylki, antybiotyk, które łyka. Szczepionka to jedna z form leku. Tak samo, jak jako ludzie, nie wiemy i nie jesteśmy w stanie sprawdzić pastylki, tak nie jesteśmy w stanie sprawdzić szczepionki. Po to jest Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, gdzie wszystkie badania są składane, sprawdzane jest, jak te leki były przygotowywane, jaki jest skład substancji, od tego są eksperci – powiedział Szumowski.

Dzisiaj grzeje: 1. Polacy pogrążają się w żałobie, niestety nie żyje. Smutną informację przekazał prezydent miasta
2.Zaskakujące zastosowanie soku z ziemniaka. Fenomenalne efekty, które można dzięki niemu zyskać, przechodzą ludzkie pojęcie
3. Nie musisz być demonem prędkości, żeby dostać mandat 200 zł. Powód kary mocno cię zdziwi

- Ja nie zastanawiam się, jak jest zbudowany silnik samolotu, jak do niego wsiadam – podsumował ostatecznie Szumowski.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Z ostatniej chwili: TVP przekazało dramatyczne informacje. Niestety nie przeżył, walczyli do końca
  2. Koronawirus w Westfield Arkadia. Potwierdzono zakażenie u pracownika sklepu
  3. TVP Info w zdumiewający sposób atakuje TVN. Odpowiedź na zarzuty jest mocna
  4. Jeden z pierwszych objawów raka płuc. Wystarczy spojrzeć na swoje palce
  5. Przez tydzień piła koktajl z kurkumy. Efekty okazały się powalające
  6. Wnuczka zrobiła babci makijaż i odmłodziła ją o kilkadziesiąt lat. Niewiarygodna metamorfoza seniorki. Nagranie zwala z nóg

Następny artykuł