łukasz szumowski o nowych zmianach w kraju
fot. https://www.youtube.com/ Ministerstwo Zdrowia
Autor Klaudia Gaicka - 18 Maja 2020

Łukasz Szumowski przekazał najnowsze infomracje. Poważne zmiany od 1 czerwca

Łukasz Szumowski w ostatniej konferencji prasowej wypowiedział się o zmianach nadchodzących wraz z początkiem czerwca. Zmiany mają dotyczyć przede wszystkim pracy szpitali. Minister wyjaśnia, czy jego zdaniem to już koniec epidemii.

Łukasz Szumowski, polski minister zdrowia, wziął udział konferencji. Zdradził mediom swoją opinię na temat stanu, w którym znajduje się teraz nasz kraj. Dodatkowo poinformował, jakie zmiany czekają nas od 1 czerwca.

Miał tysiące partnerów. Według specjalistów mógł być pacjentem zero epidemii AIDSMiał tysiące partnerów. Według specjalistów mógł być pacjentem zero epidemii AIDSCzytaj dalej

Łukasz Szumowski o zmianach nadchodzących wraz z początkiem czerwca

Minister uważa, że duże ogniska zakażeń w Polsce zostały już opanowane. Zauważył również przy okazji, że poza regionem śląskim liczba nowych zachorowań jest niewielka. Jak podaje portal Rmf24.pl, Szumowski wyraził dodatkowo nadzieję, że i w woj. Śląskim ta liczba będzie niedługo sukcesywnie spadać. Pierwsze zmiany, o którym wspomina minister, mają dotknąć szpitale w regionach, gdzie liczba zakażeń jest najmniejsza.

– W związku z tym podjęliśmy decyzję o sukcesywnym przywracaniu normalnej pracy w szpitalach jednoimiennych. Oczywiście zaczniemy od miejsc, gdzie jest najmniej nowych zakażeń, najmniej pacjentów – wyjaśnił Minister Zdrowia.

Według planów zapowiadanych przez Szumowskiego szpitale mają zacząć działać (prawie) po staremu od 1 czerwca. Jednak nie wszystkie od razu, ma się to odbywać stopniowo. Minister zapewnia również, że nie chce pozbawiać się przygotowania na ewentualną drugą falę. Warto przypomnieć, że to właśnie jej najbardziej obawiają się eksperci.

– Pozostawiamy oczywiście odziały zakaźne, jako ten bufor, gdzie również mamy jeszcze sporo wolnych łóżek. To nie oznacza, że likwidujemy tę sieć szpitali, bo wiemy, że coraz częściej mówi się o drugiej fali, o wzroście zakażeń jesienią. Ta sieć pozostaje – wspomniał Łukasz Szumowski.

Przedstawiciele prasowi zapytali również Ministra, czy przywracanie starego trybu pracy szpitali, świadczy o końcu epidemii. Szumowski zaprzeczył.

Dzisiaj grzeje: 1. WHO wyznało niepokojącą prawdę. Najnowszy komunikat w sprawie epidemii koronawirusa

2. Ognisko koronawirusa w kościele. 40 osób zakażonych po nabożeństwie

- Jestem daleko od tego. Mamy etap wypłaszczenia się (krzywej zachorowań - PAP) i niewielkiej tendencji spadkowej, ale jak widzicie państwo po kopalniach, takie ogniska mogą wybuchnąć w każdej chwili, jeżeli nie będziemy jednak tego reżimu trzymać - jeżeli te zasady, choćby które są wprowadzone w szpitalach, gdzie wiemy, że pacjent, zanim trafi na stół, musi być przebadany, że personel powinien się badać przy jakichkolwiek wątpliwościach. To pokazuje, że my ten reżim sanitarny będziemy mieli cały czas – wyjaśnił Minister Zdrowia.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pozbywanie się obierek po ziemniakach jest wielką stratą. Możesz je cudownie wykorzystać
  2. Już od dziś. Ministerstwo wydało wytyczne, zniesiono kolejne obostrzenie
  3. GIF wycofuje z rynku lek używany przez miliony Polaków. Decyzja ma rygor natychmiastowej wykonalności
  4. Myśleli, że to zwykła grypa. Ich małżeństwo trwało zaledwie 72 godziny
  5. Kołatanie serca ma wiele przyczyn. Nie należy go lekceważyć, gdyż może być objawem niebezpiecznych chorób
  6. Już od dziś. Ministerstwo wydało wytyczne, zniesiono kolejne obostrzenie

Następny artykuł