Rekonstrukcja rządu, Szumowski może nie być już być szefem MZ
Fot. Jan Bielecki/East News, Warszawa, 09.06.2020. Konferencja prasowa nt. nowej aplikacji ProteGO Safe umozliwiajacej kontrole walki z epidemia koronawirusa. W konferencji wzieli udzial minister cyfryzacji Marek Zagorski, minister zdrowia Lukasz Szumowski (n/z) oraz Justyna Orlowska pelnomocnik Prezesa Rady Ministrow ds. GovTech.
Autor Barbara Bujar - 18 Lipca 2020

Łukasz Szumowski może zostać oddany do dymisji? SE podał listę ministrów do wymiany

Łukasz Szumowski nie może być pewny swojej przyszłości w Ministerstwie Zdrowia. Premier Mateusz Morawiecki planuje bowiem rekonstrukcję rządu i wymianę kilku znaczących pracowników. Oprócz szefa resortu zdrowia ze stanowiskiem mogą pożegnać się także inne ważne osoby. Media podały listę.

Łukasz Szumowski w ostatnim czasie nie ma łatwego zadania. Epidemia koronawirusa postawiła przed nim wiele wyzwań, z którym musiał się zmierzyć. Walka z zachorowaniami zbiegła się w czasie z wyborami prezydenckimi, które zwyciężył Andrzej Duda. Po tym wydarzeniu w polskim rządzie szykują się poważne zmiany. Coraz częściej mówi się o rekonstrukcji, którą planuje premier Mateusz Morawiecki. Podczas roszad kilku ministrów może zostać zwolnionych lub samodzielnie podać się do dymisji.

Koszmar rodziny Stuhrów. Syn aktora otrzymuje straszne wiadomościKoszmar rodziny Stuhrów. Syn aktora otrzymuje straszne wiadomościCzytaj dalej

Ministerstwo Zdrowia może mieć nowego szefa. Łukasz Szumowski znalazł się na liście ministrów, którzy zostaną wymienieni

Z doniesień portalu WP Wiadomości wiemy, że rekonstrukcja rządu zbliża się wielkimi krokami. Podczas spotkania z przewodniczącym Prawa i Sprawiedliwości, Jarosławem Kaczyńskim, jej temat miał poruszyć premier Mateusz Morawiecki. Mężczyzna ma swój pomysł na zmianę w funkcjonowaniu rządu, a w tym na wymianę kilku ministrów. Potwierdził to jeden z polityków PiS-u, którego cytuje WP.

- Wygrana Andrzeja Dudy wzmocniła premiera Mateusza Morawieckiego, który przecież dla prezydenta objechał w kampanii wiele miast i miasteczek. Prezes PiS ma do niego zaufanie. I już wkrótce szef rządu wymieni kilku ministrów. Z kolei część resortów zostanie połączonych, scalonych – powiedział.

Rekonstrukcja nie ma jeszcze ustalonego terminu, można jednak spodziewać się tego, że rozpocznie się jak najszybciej. Zapowiedział to Ryszard Czarnecki, który na co dzień pełni funkcję europosła Prawa i Sprawiedliwości.

- Nie przesądzałbym, że te zmiany w rządzie będą po wakacjach, mogą być wcześniej – mówił.

Zmiany, które nastąpią, mają wiązać się z wieloma obszarami pracy rządowej. Roszady mają dotyczyć przede wszystkich ministerstw, w których najprawdopodobniej zmienią się urzędujący do tej pory szefowie. Jak podaje WP, na liście takich osób znalazł się szef resortu finansów, Tadeusz Kościński. Mężczyzna ma kandydować na funkcję szefa Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju z siedzibą w Londynie. W doniesieniu pojawiły się także nazwiska: ministra rolnictwa Jana Krzysztofa Ardanowskiego, ministra sportu Danuty Dmowskiej-Andrzejuk oraz szefa resortu polityki społecznej Marleny Maląg.

Dzisiaj grzeje: 1. Krystyna Janda dostała wiadomość ze szpitala od Jerzego Stuhra. Znamy jej treść

2. Szykuje się nowa opłata, potężny cios w nasze portfele. Więcej zapłacimy za rachunki

Z urzędem ma pożegnać się także obecny Minister Zdrowia. Z nieoficjalnych informacji wynika, że Łukasz Szumowski nie chce już pełnić dotychczasowej funkcji.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kolejne zmiany w szkolnictwie. MEN wprowadza nowy przedmiot
  2. W TVP szykuje się prawdziwa rewolucja? Zadziwiające doniesienia mediów, nie mają wątpliwości, chodzi o Jacka Kurskiego;
  3. Maseczki mogą zniknąć z przestrzeni publicznej? Ważne słowa Ministra Zdrowia
  4. Chcą znaleźć w Polsce azyl. Uciekli wraz z chorym na autyzm synem
  5. Rząd luzuje kolejne obostrzenia dotyczące epidemii. Profesor Simon ostrzega
  6. Nie zdążyli do kliniki i stało się, na parkingu. Niesamowite nagranie podbija internet

Następny artykuł