Łukasz Szumowski zapowiada zmiany
screen youtube.com/TVP Info
Autor Barbara Bujar - 19 Maja 2020

Szumowski przekazał kluczowe informacje. Poważne zmiany już od 15 czerwca

Łukasz Szumowski przekazał kolejne ważne informacje. Wraz z rządem zdecydowali się na kolejny krok w sprawie odmrażania gospodarki. Od 15 czerwca możemy spodziewać się zmian.

Minęły już ponad dwa miesiące odkąd 14 marca ogłoszono w naszym kraju stan zagrożenia epidemicznego. Taka sytuacja wpłynęła na życie wszystkich Polaków. Najbardziej ucierpiała jednak gospodarka. Wiele firm, zakładów i przedsiębiorstw musiało zawiesić swoją działalność, co wiązało się ze stratami finansowymi. Dla niektórych straty te będą naprawdę ogromne. Od niedawna rząd zmierza ku odmrożeniu gospodarki. Minister Zdrowia Łukasz Szumowski systematycznie informuje nas o otwieraniu kolejnych miejsc.

Od jakiegoś czasu znów możemy odwiedzać galerie handlowe, a od wczoraj swoją działalność wznowiły także m.in. salony fryzjerskie, salony kosmetyczne oraz restauracje. Korzystanie z tych miejsc, tak jak w przypadku sklepów i galerii handlowych, wiąże się oczywiście z przestrzeganiem obowiązujących zasad, do których stosować się muszą zarówno klienci, jak i pracownicy.

Odmówił pomocy kobiecie na wózku. Odmówił pomocy kobiecie na wózku. "Ja się nie tykam, jest epidemia"Czytaj dalej

Łukasz Szumowski zapowiada kolejne zmiany

W związku z odmrażaniem gospodarki codziennie docierają do nas kolejne informacje. Podczas dzisiejszej konferencji prasowej Minister Zdrowia ogłosił, że podjęto nowe decyzje. Od 15 czerwca zostaną otwarte uzdrowiska, które swoją działalność musiały zawiesić w związku z epidemią koronawirusa.

Chociaż zostaną uzdrowiska ponownie otwarte dopiero 15 czerwca, weryfikacja stanu zdrowia osób, które otrzymały do takiego miejsca skierowanie, rozpocznie się już od 1 czerwca. Na pewno usprawni to wznowienie ich funkcjonowania.

Dzisiaj grzeje: 1. Łukasz Szumowski przekazał najnowsze infomracje. Poważne zmiany od 1 czerwca

2. Jeden spektakularny trik wystarczy, by zaoszczędzić fortunę na rachunkach za wodę. Sąsiedzi będą zazdrościć

Łukasz Szumowski zaznaczył, że testy weryfikacyjne zostaną przeprowadzone u wszystkich osób, które mają zamiar wybrać się do uzdrowiska na podstawie skierowania. Będzie to służyć temu, aby upewnić się, czy wszystkie jadące osoby są bezpieczne.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Postanowiono co dalej ws. możliwości robienia zakupów w każdą niedzielę w Biedronce. Sieć nie przestaje zaskakiwać
  2. Od jutra w życie wchodzą nowe przepisy. Mało kto zdaje sobie sprawę, a zmiany są ogromne
  3. GIF wycofuje z rynku lek używany przez miliony Polaków. Decyzja ma rygor natychmiastowej wykonalności
  4. Myśleli, że to zwykła grypa. Ich małżeństwo trwało zaledwie 72 godziny
  5. Kołatanie serca ma wiele przyczyn. Nie należy go lekceważyć, gdyż może być objawem niebezpiecznych chorób
  6. Mandat 500 zł za brak maseczki jest nadal możliwy. Gorsze są jednak kary administracyjne

Następny artykuł