Łukasz Szumowski przekazał najnowsze informacje
screen youtube.com/TVP Info
Autor Karol Zaborowski - 23 Czerwca 2020

Szumowski wyznał prawdę. Polacy czekali z niecierpliwością na oficjalne potwierdzenie

Łukasz Szumowski od początku epidemii jest zalewany całą masą pytań dotyczących przebiegu pandemii, jak i samego wirusa. Choć Ministerstwo Zdrowia każdego dnia publikuje dane dotyczące ilości zachorowań, zgonów, a także ludzi, którzy pokonali wirusa, to polityk nie mógł odpowiedzieć na wszystkie nurtujące nas pytania.

Nie ulega wątpliwości, że Łukasz Szumowski jako minister zdrowia ma pełne ręce pracy od początku epidemii w naszym kraju. Przez ostatnie kilka miesięcy podanych zostało wiele informacji dotyczących koronawirusa, jednak badania nad patogenem nadal trwają.

Jednym z podstawowych pytań zadawanych Szumowskiemu było to dotyczące przeciwciał nabytych w trakcie samej choroby. W teorii po kontakcie z koronawirusem powinniśmy stać się odporni na ponowne zachorowanie. Problem w tym, że do tej pory nie wiedzieliśmy, ile osób miało styczność z patogenem.

Nie żyje wybitny reżyser. Jego filmy doceniono na całym świecieNie żyje wybitny reżyser. Jego filmy doceniono na całym świecieCzytaj dalej

Łukasz Szumowski zdradził najnowsze statystyki

W rozmowie z PAP Łukasz Szumowski mógł w końcu przedstawić wstępne ustalenia specjalistów dotyczące tego, jaki procent populacji Polaków miała już kontakt z koronawirusem i rozwinęło odpowiednie przeciwciała.

- Ze wstępnych danych wynika, że 1,5 proc. społeczeństwa ma przeciwciała, co znaczy, że taka część populacji miała kontakt z wirusem. Jesteśmy w trakcie badań osób, które jadą do sanatoriów. Na ponad 2 tys. wynik pozytywny zanotowaliśmy u 10. To pokazuje skalę wirusa w populacji - mówił Łukasz Szumowski w wywiadzie dla Polskiej Agencji Prasowej.

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje 31-letnia mistrzyni. Odeszła tuż po porodzie

2. Straż miejska zyska nowe uprawienia, będzie mogła wlepić jeszcze więcej mandatów. Polacy się wściekną

Jak podaje Polsat News, Szumowski wypowiadał się także na temat wprowadzenia drugiego lockdownu. Wiele osób obawia się, że aktualna sytuacja epidemiologiczna w kraju sprawi, że znowu będziemy musieli zamknąć się w swoich mieszkaniach, aby uniknąć zachorowania.

Minister Zdrowia uspokaja jednak, że żadne takie rozwiązanie nie jest planowane. Oczywiście istnieje możliwość wprowadzenia ponownie obowiązku noszenia maseczek w przestrzeni publicznej, ale nie powinniśmy się obawiać, że wrócą wszystkie dotychczasowe obostrzenia.

- Mamy opracowany i przetestowany model powoływania szpitali jednoimiennych. Mamy doświadczenie w powoływaniu do życia izolatoriów. Dość dobrze radzimy sobie z szybkim zamykaniem ognisk. Na pewno kolejnego lockdownu już nie będzie. Myślę, że zakażeń może być więcej niż obecnie - mówił Łukasz Szumowski w rozmowie z PAP.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Polska legenda sportu zginęła w wypadku. Widok grobu zapiera dech w piersiach. Wszystko niemal 30 lat od śmierci
  2. Zakonnica zamiast kochać osierocone dzieci, odbierała im życie w okropny sposób. Niewyobrażalnie tragiczne, proceder zbiorowy, dotyczył wielu członkiń zakonu z Irlandii lata temu
  3. IMGW wydało pilne ostrzeżenie. Dwa województwa z najwyższym stopniem zagrożenia, lepiej zostać w domu
  4. Tragiczne wiadomości o śmierci 25-latki. Przedawkowała popularne napoje
  5. Sygnały, które daje nasze serce, gdy ma już dosyć. Nie wolno ich lekceważyć
  6. Skąpo ubrana gwiazda polskiego sportu chwali się swoim ciałem na Instagramie. Pokazała naprawdę dużo (FOTO)

Następny artykuł