Łukasz Szumowski ostrzega
youtube.com/ Ministerstwo Zdrowia
Autor Barbara Bujar - 24 Maja 2020

Łukasz Szumowski ostrzega. Według ministra może się pojawić druga epidemia

Łukasz Szumowski odniósł się do rozluźnienia, jakie zapanowało w ostatnim czasie w naszym kraju. Minister Zdrowia podkreślił, że jeśli społeczeństwo na dobre zapomni o niebezpieczeństwie związanym z koronawirusem, będzie to miało poważne konsekwencje. Zapowiada drugą epidemię.

W ostatnim czasie w naszym kraju trwa proces odmrażania gospodarki. Informacje o zmianach dotyczących naszego funkcjonowania docierają do nas niemal codziennie. Dzięki znoszeniu poszczególnych obostrzeń i rozluźniania zasad, na pewno możemy czuć się bardziej swobodnie. Sytuację skomentował jednak Łukasz Szumowski, który boi się, że chwila nieuwagi może doprowadzić nas do drugiej epidemii.

- Ludzie przestali się bać. Ludzie zapomnieli, co mogło być – czytamy wypowiedź Ministra Zdrowia na portalu popularne.pl

Łukasz Szumowski obawia się jesieni i ostrzega przed drugą epidemią

Według Ministra Zdrowia znoszenie obostrzeń, jakie następuje w naszym kraju, jest konieczne. Dzięki temu państwo może lepiej funkcjonować. Społeczeństwo nie powinno zapominać jednak o panującym zagrożeniu. Mimo rozluźnienia sytuacji nadal powinniśmy unikać zgromadzeń. Jeśli nie będziemy o tym pamiętać, może wpłynąć to na ogromny przyrost zachorowań. Tego właśnie obawia się Łukasz Szumowski.

- Rozluźnienie niemal automatycznie powoduje więcej przypadków zakażonych – mówi.

Widząc, jaka sytuacja zapanowała w naszym kraju, Szumowski obawia się nadchodzącej jesieni. Jeśli przyrost zachorowań na koronawirusa nie spadnie w ciągu lata, możemy mieć, wg niego, do czynienia z podwójną epidemią.

- Dojdą wtedy chorzy na grypę. Może dochodzić do „pomieszania”. Część z chorujących będzie miała grypę, a część COVID. I w ten sposób będzie dochodzić do wzajemnego zarażania się – podkreśla.

Minister Zdrowia apeluje więc do wszystkich, aby nadal dbali o bezpieczeństwo swoje i innych.

Dzisiaj grzeje: 1. Lekarze nie dawali mu praktycznie żadnych szans. Do szpitala trafił 16-latek ze strzałą w głowie

2. Jak długo zostaniemy w maseczkach? Szumowski wygadał się w programie na żywo, ogromne zaskoczenie

- Czasem chciałbym się zatrzymać i powiedzieć: „Halo, przecież może być pan chory bezobjawowo i zarazić kolejnych ludzi” - dodaje w swojej wypowiedzi.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wyborna wiadomość dla mieszkańców polskiej miejscowości. Prezydent miasta znosi uciążliwą opłatę, żeby wesprzeć lokalnych handlarzy i kupców
  2. Już od dziś. Ministerstwo wydało wytyczne, zniesiono kolejne obostrzenie
  3. Gwiazda "Pierwszej miłości" została pogryziona przez psa, którego przygarnęła ze schroniska. Niemal nie straciła oka
  4. 26 latka trafiła do szpitala z kołataniem serca. Przyczyna jej stanu zdrowia wprawiła wszystkich w osłupienie
  5. Pierwsze objawy guza mózgu. Gdy się pojawią, trzeba działać szybko
  6. WP: Może czekać nas fala zakażeń po proteście przedsiębiorców. Policja ma bardzo niemiłą niespodziankę

Następny artykuł