Łukasz Szumowski zapowiada zniesienie obowiązku noszenia maseczek na ulicach
facebook.com/Prawo i Sprawiedliwość
Autor - 25 Maja 2020

Łukasz Szumowski przekazał najnowsze informacje. Zapowiedział koniec obostrzenia

Łukasz Szumowski zapowiedział zniesienie obowiązku noszenia maseczek na ulicach. Zdaniem ministra decyzja w tej sprawie zapadnie najprawdopodobniej dzisiaj bądź jutro.

Łukasz Szumowski zapowiedział, że obecne obostrzenia dotyczące zasłaniania nosa i ust mogą wkrótce ulec zmianie. Jak stwierdził minister, obowiązek noszenia maseczek na ulicach przestanie niedługo obowiązywać.

Choć decyzja jeszcze nie zapadła, szef resortu poinformował, że wszystkiego dowiemy się prawdopodobnie dziś lub jutro. Niewykluczone, że już niebawem pożegnamy się z maseczkami.

Zanurz stopy w wodzie z sodą oczyszczoną. Efekty są zaskakująceZanurz stopy w wodzie z sodą oczyszczoną. Efekty są zaskakująceCzytaj dalej

Łukasz Szumowski zapowiada zniesienie obowiązku noszenia maseczek na ulicach

Wirus SARS-CoV-2 nie u wszystkich wywołuje chorobę. Osoby zakażone mogą nie mieć żadnych objawów i dopóki nie zostanie im wykonany test, nie wiedzą, że są nosicielami wirusa. Noszenie maseczek ochronnych przez wszystkich pacjentów w znacznym stopniu ogranicza rozsiewanie wirusa.

Na szczęście w niektórych województwach epidemia koronawirusa powoli wygasa. W związku ze zmieniającą się sytuacją rząd decyduje o znoszeniu kolejnych obostrzeń. Jak zapowiedział minister zdrowia, jednym z nakazów, który wkrótce ulegnie zmianie, jest obowiązek zakrywania nosa i ust w przestrzeni publicznej.

- Myślę, że dzisiaj lub jutro zapadnie decyzja - powiedział minister zdrowia Łukasz Szumowski, odnosząc się do terminu wprowadzenia nowej regulacji.

Zakrywanie ust i nosa obowiązuje w Polsce od 16 kwietnia. Nakaz ten ma na celu ochronę innych osób przed ewentualnym zarażeniem koronawirusem ze strony osób przechodzących COVID-19 bezobjawowo.

Jak podaje portal wiadomosci.onet.pl, dziś obowiązek ten dotyczy osób podróżujących w pojazdach komunikacji miejskiej, jak np. autobusy, metro czy tramwaj, a także ludzi w samochodach, gdy podróżują z osobami obcymi, z którymi nie mieszkają.

Ponadto obowiązek zakrywania ust i nosa dotyczy osób poruszających się po ulicy i placach oraz tych, którzy pracują w zakładach pracy, gdzie mają styczność z osobami z zewnątrz. Maseczki obowiązują również w budynkach użyteczności publicznej, jak np. szkoła, urzędy, szpitale, banki itp., w sklepach i na targowiskach, a także w punktach usługowych i częściach wspólnych, z których korzystają mieszkańcy bloków.

Nakaz zakrywania ust i nosa nie obowiązuje dzieci do lat 4, pacjentów, którzy borykają się z problemami z oddychaniem oraz takich, którzy ze względu na swój stan zdrowia nie są w stanie sami założyć i zdjąć maseczki. Nakaz nie obowiązuje ponadto osób jadących wspólnie autem, jeżeli razem mieszkają, lub jeśli podróżują z dzieckiem do 4. roku życia.

Dzisiaj grzeje: 1. Łukasz Szumowski ostrzega. Według ministra może się pojawić druga epidemia

2. Cała prawda wyszła na jaw. Rozenek i Lewandowska nie mogły powstrzymać łez, nikt wcześniej nie wiedział

Nosa i ust nie muszą zakrywać osoby pracujące, jeżeli nie mają one kontaktu z osobami z zewnątrz, kierowcy zbiorowego transportu publicznego oraz przewoźnicy prywatni, jeżeli są odpowiednio odgrodzeni od pasażerów, osoby duchowne sprawujące obrzędy religijne, a także rolnicy w czasie pracy w gospodarstwie.

Maseczek nie muszą ponadto nosić żołnierze Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej i wojsk sojuszniczych, funkcjonariusze służb Kontrwywiadu Wojskowego i Wywiadu Wojskowego, w czasie pełnienia swoich funkcji.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Po ile u was kosztują truskawki? Ceny szybko się zmieniają, mamy dobre wieści
  2. Niestety, media obiegła przykra wiadomość o ”Nasz nowy dom”. Katarzyna Dowbor ma powód do smutku
  3. Gwiazda "Pierwszej miłości" została pogryziona przez psa, którego przygarnęła ze schroniska. Niemal nie straciła oka
  4. 26 latka trafiła do szpitala z kołataniem serca. Przyczyna jej stanu zdrowia wprawiła wszystkich w osłupienie
  5. Pierwsze objawy guza mózgu. Gdy się pojawią, trzeba działać szybko
  6. Biedronka i Lidl mogą mieć powody do obaw. Konkurencja zmierza do topowej piątki, ma za plecami miliardowy budżet

Następny artykuł