Łukasz Szumowski o swoim życiu
screen youtube.com/TVP Info
Autor Klaudia Gaicka - 25 Sierpnia 2020

Co teraz dzieje się z Szumowskim? Były minister wszystko wyznał

Łukasz Szumowski opowiada o swoim życiu w czasie pandemii. Były minister zdrowia dał się poznać mediom od innej strony. Opowiada między innymi o swoich relacjach z córką oraz o tym, jak odbiła się na nich sytuacja spowodowana pandemią koronawirusem SARS-CoV-2.

Łukasz Szumowski blisko tydzień temu zrezygnował ze stanowiska szefa resortu zdrowia Polski. Przy okazji podania się do dymisji były Minister Zdrowia pozytywnie ocenił swoją dotychczasową działalność.

Fani pogrążyli się w żałobie. Nie żyje 38-letni muzykFani pogrążyli się w żałobie. Nie żyje 38-letni muzykCzytaj dalej

Łukasz Szumowski opowiada, jak wyglądało jego życie. Teraz jest zupełnie inaczej

Wielu obywateli oraz większość mediów jest zdania, że Szumowskiemu zdecydowanie mogło pójść lepiej. Portal Fakt24.pl przypomina między innymi zakup podrabianych maseczek i respiratorów widmo. Łukasz Szumowski uważa jednak, że zrobił to, co było dobre dla kraju.

- Podejmowaliśmy decyzję o zakupie w momencie, kiedy cały świat dwoił się i troił, skąd weźmie odpowiednią liczbę sprzętu. Kiedy towar staje się tak deficytowy, naszym zadaniem jest zabezpieczenie jego odpowiedniej liczby polskim szpitalom. (...) Jeśli śledzimy doniesienia ze świata, to podobne sytuacje opisywane były w wielu krajach - wyjaśnia.

Zdaniem byłego Ministra każda złotówka z tych niezrealizowanych niestety zamówień zostanie zwrócona do budżetu państwa wraz z karami umownymi i odsetkami. Łukasz Szumowski zadeklarował, że nie zamierza uciekać od odpowiedzialności i jest "na każde zawołanie prokuratury".

Szumowski zwrócił uwagę, że w czasie pandemii koronawirusa SARS-CoV-2 był wielokrotnie atakowany przez ludzi. Brakowało mu również prywatności.

- Mówię szczerze, ja jej nigdy nie chciałem. To mi nie schlebia. Już nawet nie czytałem tych wszystkich w internecie na swój temat. Nie miałem na to czasu. Ale czytała to wszystko moja żona. Przez bardzo długi czas. To bardzo wyraźnie pokazuje, jak to na nas wszystkich wpłynęło. Żona przestała, kiedy wyczytała groźby pod adresem jej samej i naszych dzieci - wyznał Szumowski.

Dzisiaj grzeje: 1. Fala nienawiści wobec lekarzy i pielęgniarek. Czy tak powinna wyglądać wdzięczność za walkę z koronawirusem?

2. Szykuje się bieda w sklepach? Zmiany widoczne gołym okiem na półkach w Biedronce i Lidlu

Były Minister zwierzył się, że przez sytuację epidemiczną nawet nie mógł bawić się z córką. Szumowski nie był w stanie się psychicznie odciąć od problemów państwa.

- Wolną głowę od tego wszystkiego, za co byłem odpowiedzialny, miałem na chwilę, kiedy siadałem i włączałem sobie film w internecie. Film poradnikowy, jak przyrządzić makaron z pieprzem - wspomina Łukasz Szumowski.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Popularny sklep pilnie ostrzega swoich klientów. Chodzi o wycofany produkt, może być niebezpieczny
  2. Nietypowy przepis na mizerię zachwyci każdego. Dodatkowy, niespodziewany składnik robi robotę
  3. Rozpoczęcie roku szkolnego może być opóźnione. Podali możliwe terminy, ważny apel nauczycieli
  4. TVN ujawnił skandaliczną prawdę. Nie mieści się w głowie, do czego dochodzi w karetkach
  5. Była premier zarażona koronawirusem. Rzeczniczka przekazała przykre wiadomości o stanie zdrowia
  6. W czasie ślubu pan młody zalał się łzami, gdy zobaczył, co robi panna młoda. Niezwykła historia

Następny artykuł