Łukasz Szumowski stwierdził, że nie ma sobie nic do zarzucenia w związku z aferą maseczkową
facebook.com/Prawo i Sprawiedliwość
Autor - 26 Maja 2020

Szumowski komentuje aferę maseczkową. "To logicznie się nie broni"

Łukasz Szumowski po raz kolejny został zapytany o wadliwe maseczki z Chin. Minister zdrowia w rozmowie z WP wyjaśnił, że to on zawiadomił prokuraturę o nieprawidłowościach związanych z certyfikatami maseczek.

Łukasz Szumowski skomentował sprawę zakupu wadliwych maseczek. Minister zdrowia w rozmowie z WP wyjaśnił, że nie ma sobie nic do zarzucenia, jeśli chodzi o aferę maseczkową. Polityk podkreślił, że nigdy nie myślał w związku z tym o dymisji.

Zdaniem ministra zdrowia powiązania biznesowe jego brata były już wielokrotnie prześwietlane. Szumowski powiedział również, że nigdy nie podejmował żadnych decyzji związanych z firmami jego brata i to właśnie on zawiadomił prokuraturę o nieprawidłowościach z certyfikatami maseczek.

Ważny apel 20 organizacji pacjentów. Ruszył akcja Ważny apel 20 organizacji pacjentów. Ruszył akcja "STOP CELEBRYTYZACJI PSEUDONAUKI"Czytaj dalej

Łukasz Szumowski stwierdził, że nie ma sobie nic do zarzucenia w związku z aferą maseczkową

Łukasz Szumowski po raz kolejny tłumaczył się z zakupu wadliwych maseczek ochronnych z Chin o wartości 5 mln zł. W programie Newsroom Wirtualnej Polski minister zdrowia został zapytany, czy nie ma sobie nic do zarzucenia w sprawie zakupu maseczek, a także dotacji dla jego brata.

- Nie, tutaj już wielokrotnie to wyjaśniałem. W tej chwili z doniesień medialnych wiemy, że prokuratura rozszerzyła śledztwo na spółki skarbu państwa oraz na instytucje charytatywne. Wszyscy - i my, i choćby WOŚP zostaliśmy po prostu oszukani. Myślę, że to śledztwo pozwoli wyjaśnić, dlaczego te certyfikaty nie odpowiadały temu, co zgodnie z zapewnieniami mieliśmy dostać. - podkreśla minister zdrowia.

W rozmowie padła również kwestia ewentualnej dymisji ministra. Polityk został zapytany, czy on lub jego otoczenie nie rozważa rezygnacji ze stanowiska w związku z aferą.

- Nie, ponieważ to my zgłosiliśmy ten problem do prokuratury. Dzięki naszym działaniom wiemy, że te maseczki nie chronią medyków. Jeżeli najpierw robilibyśmy coś dziwnego, a potem sami zgłaszali to do prokuratury, to myślę, że to naprawdę logicznie się nie broni. - wyjaśnia Szumowski.

Rozmówcy ministra zdrowia podjęli również kwestię biznesowych powiązań jego brata. Szumowski zapewnił, że i w tej sprawie wszystko jest transparentne, gdyż od początku zgłaszał swój konflikt interesów. Minister podkreślił również, że nigdy nie miał nadzoru nad firmą jego brata.


- Nadzór to decydowanie o działaniu firmy. Nigdy takich decyzji nie podejmowałem, w związku z tym tutaj naprawdę nie mam nic do ukrycia. Już to zresztą wielokrotnie mówiłem. - podkreśla minister.

Dzisiaj grzeje: 1. Pierwsze objawy białaczki. Nigdy ich nie lekceważcie

2. Wprowadzono nowe mandaty. Fatalne wieści dla kierowców, 3/4 z nich może teraz dostać karę

Milena Kruszewska prezes Fundacji Watch Health Care i pomysłodawczyni akcji przyznaje, że podobne zachowania znanych osób stwarzają zagrożenie dla społeczeństwa.

Szumowski zasugerował również, dlaczego sprawa z maseczkami zainteresowała dziennikarzy właśnie teraz.

- Naprawdę, szanowni państwo, to było wielokrotnie badane przez dziennikarzy, przez portale. Do tej pory jakoś nikt nie znajdował w tym nic ciekawego. Myślę, że kalendarz wyborczy pokazuje, dlaczego pewne tematy, które nie były ciekawe, teraz stają się ciekawe.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Trzycyfrowe ceny czereśni sięgnęły absurdu. Klienci są wściekli
  2. Katarzyna Dowbor padła ofiarą oszustów. Gwiazda została wykorzystana w przykry sposób
  3. Gwiazda "Pierwszej miłości" została pogryziona przez psa, którego przygarnęła ze schroniska. Niemal nie straciła oka
  4. 26 latka trafiła do szpitala z kołataniem serca. Przyczyna jej stanu zdrowia wprawiła wszystkich w osłupienie
  5. Pierwsze objawy guza mózgu. Gdy się pojawią, trzeba działać szybko
  6. Rząd szykuje ulgę na urządzenie mieszkania. Nawet do 12 tysięcy, wiadomo kto mógłby skorzystać

Następny artykuł